Nokia 9 PureView se údajně opět odkládá, termín se dozvíme v tomto týdnu

Loni jsme se od HMD Global plnohodnotného vlajkového smartphonu nedočkali, neboť očekáváná Nokia 9 PureView byla údajně kvůli neuspokojivým výsledkům nového pětičočkového fotoaparátu odložena. Nový termín premiéry měl být naplánovaný na konec tohoto měsíce, avšak nyní se zdá, že se dočkáme o něco později.

Premiéra nejspíše až na MWC

Globální tváří HMD Global je produktový manažer Juho Sarvikas, tudíž se očekávalo, kdy z jeho strany přijde oznámení o příští tiskové konferenci, která se měla údajně konat na konci tohoto měsíce v Dubaji. Nicméně Sarvikas nyní veškerá očekávání utlumil příspěvkem na Instagramu, který rekapituluje přednastavené produkty na loňském veletrhu MWC a láká na nový ročník.

https://www.instagram.com/p/BsjOj32lrBG

Twitterový účet @nokia_anew si tento příspěvek vyložil poměrně jasně – pokud se má tisková konference odehrát ještě v tomto měsíci, budou pozvánky odeslány do této středy 16. ledna. Pokud žádné pozvánky nepřijdou, dojde k premiéře Nokie 9 PureView za měsíc a půl v Barceloně, což je v příspěvku považováno za velkou chybu.

Nokia 9 PureView by totiž stála na jednom kolbišti s novou generací vlajkových smartphonů, které bude pohánět nejnovější čipset Qualcomm Snapdragon 855, zatímco chystaná Nokia bude mít o generaci starší čipset. Prakticky to stejné Finové udělali loni s Nokií 8 Sirocco, která se nesetkala s úspěchem.Nepřehlédněte

Nokia 9 PureView se ukazuje na prvním oficiálním tiskovém snímku a videu

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku