Domů » Bleskovky » Nokia 9 PureView se ukazuje na prvním oficiálním tiskovém snímku a videu

Nokia 9 PureView se ukazuje na prvním oficiálním tiskovém snímku a videu

Počátkem příštího roku bychom se měli dočkat odkládaného smartphonu Nokia 9 PureView, který bude disponovat netradičním fotoaparátem s pěti čočkami. Finální vzhled telefonu nyní odhaluje známý informátor @evleaks.

Sedm otvorů s pěti čočkami

Skleněná záda se zaoblením se stanou domovem pro celkem sedm otvorů, pět z nich budou čočky fotoaparátu. HMD patrně nevsadí na spekulovanou a patentovanou technologii s pohyblivým fotosnímačem na otočném prstenci, neboť v uniklém propagačním videu se objevuje zmínka o pěti snímcích vytvořených simultánně.

Hardwarové parametry Nokia 9 PureView
Systém: Android 9.0
Rozměry: 155 x 75 x 8 mm, Hmotnost: 172 gramů
Čipset: Snapdragon 845, octa-core 4x 2,8 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,7 GHz Kryo 385 Silver
RAM: 6 GB, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 5,99", Quad HD+, 1440 × 2880 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 20 Mpx, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3320 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Patrně tak bude telefon disponovat pěti fotosnímači na zádech, což ale bude znamenat buď vysokou cenu telefonu nebo horší kvalitu jednotlivých snímačů. Výrobce však slibuje velké množství zachyceného světla, prokreslené detaily, detaily a možnost dodatečného přeostřování.

Nokia 9 PureView [MySmartPrice Exclusive]

Na zádech telefonu je také vidět nápis Android One, což je u telefonů Nokia pravidlem, můžeme se tak těšit na dva roky systémových aktualizací a Android 9.0 Pie v základu. Čtečka otisků prstů bude přímo integrovaná přímo do širokoúhlého 6palcového Quad HD displeje se zaoblenými rohy. Rámečky nad a pod displejem budou širší než u současných vlajkových smartphonů, což je zřejmě daň za odloženou premiéru. Druhou kaňkou na kráse bude použití čipsetu Qualcomm Snapdragon 845, na trhu se totiž už brzy objeví jeho výkonnější nástupce Snapdragon 855. Telefon bude nabízen ve variantě s 6 GB RAM a 128GB úložištěm, potěší také přítomnost cívky pro bezdrátové nabíjení.

Kdy bude Nokia 9 PureView představena, zatím nevíme, předpokládáme však, že dlouho čekat nebudeme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Opravdu budou ta záda skleněná? Na ebayi je spousta různých krytů, podle kterých to spíš vypadá na nějaký plast, což by koneckonců bylo řešení veskrze praktické. Pokud bude mít opravdu mobil Qi, začínám být zvědavý.

    • Tady jsou na renderech zada leskla, takze to vypada na sklo. Jak podle externiho krytu poznas zda to bude sklo nebo plast? To jestli jsou zada sklenena anebo plastova je jedno, externi ochranny kryt bude porad stejny.

    • Máš pravdu, jenom si nějak nevybavuju mobil, který by měl odnímatelná skleněná záda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).