Domů » Bleskovky » Takle vypadá One UI 2: jaké novinky pro nás Samsung chystá?

Takle vypadá One UI 2: jaké novinky pro nás Samsung chystá?

Samsung zanedlouho spustí ve vybraných zemích testování nového prostředí One UI 2 na telefonech z řady Galaxy S10. Server PhoneArena získal předběžný přístup k beta verzi systému s označením G975FXXU3ZSJ6, a tak se můžeme s předstihem podívat na novinky, které upravený Android 10 pro telefony Samsung přinese.

Stejný design, nové funkce

K velkému přepracování uživatelského prostředí došlo v loňském roce, takže letos nemáme očekávat žádné velké designové změny. Do systému se nicméně dostala nová gesta pro ovládání systému s možností volby citlivosti jejich vyhodnocování, přístup k jednoručnímu ovládání vyžaduje gesto tažením prstu dolů při spodní části obrazovky. Zůstávají i původní ovládací prvky, avšak jsou schované v podnabídce podle nových zásad Google.

Do systému se dostala inteligentní oznámení, která umí navrhovat rychlé odpovědi (včetně emoji) bez nutnosti otevřít notifikující aplikaci. Kromě toho umí spolupracovat s dalšími aplikacemi; pokud vám někdo například pošle adresu, nabídne se spuštění Map Google.

Nový design dostávají posuvníky hlasitosti, jsou kompaktnější a doprovází je nová animace.

volume

Funkce Péče o zařízení se dočkala přehlednějšího uspořádání prvků, například ve statistice využití baterie.

Funkce bezdrátového sdílení energie nově umožňuje nastavit procentuální omezení, při kterém telefon odmítne energii sdílet.

Nová je animace přechodu mezi always-on displejem a zamykací obrazovkou. Ikona umístění senzoru otisků prstů může zůstat neustále zapnutá.

Funkce digitální pohody byla přepracovaná pro snadnější nastavování cílů.

Do systému se nativně dostává funkce Android Auto, naopak funkce NFC Beam byla odstraněna.

Aktualizovány byly i některé systémové aplikace:

  • Do Kontaktů byl přidán koš, ve kterém zůstanou odstraněné kontakty po dobu 15 dní, koš má také funkce Moje soubory
  • Kalendář se dočkal podpory nálepek a možnosti prioritizovat upozornění na události
  • Platnost upomínek se závislostí k určité lokaci může být nastavena na určitou dobu, pro možnosti opakování budou k dispozici nové možnosti
  • Převodník jednotek umí nově převádět jednotky rychlosti a času

news

Beta verze Androidu 10 a prostředí One UI bude pro telefony řady Samsung Galaxy S10+ dostupná ještě tento měsíc, nejprve v Jižní Koreji, poté minimálně v USA, Velké Británii a Německu. Česká republika a Slovensko stejně jako loni s největší pravděpodobností budou v testovacíh regionech chybět, nicméně pro nedočkavce by neměl být problém nahrát si testovací verzi systému s One UI 2 do telefonu ručně (bez ztráty záruky).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments