Domů » Články » Návod: jak dostat Android 9.0 Pie na Samsung Galaxy Note 9

Návod: jak dostat Android 9.0 Pie na Samsung Galaxy Note 9

Komunita okolo chytrých telefonů nikdy nespí. Důkazem je bleskové „získání“ oficiální testovací beta verze Android 9.0 Pie s prostředím One UI pro Samsung Galaxy Note 9. Tu bylo od včerejšího dne možné stáhnout například v Německu skrze aplikaci Samsung Members (vyžadován byl německý Samsung účet a především SIM karta s německým číslem).

Samsung Galaxy Note 9 s Androidem 9.0 Pie a One UI 1.0 (beta)
Samsung Galaxy Note 9 s Androidem 9.0 Pie a One UI 1.0

Před několika minutami se komunitě podařilo získat soubor update.zip, který obsahuje aktualizaci na Android 9.0 Pie pro Samsung Galaxy Note 9 s čipem Exynos (tato verze se oficiálně prodává také v České republice).

Jedná se o testovací beta verzi; my jsme ji už vyzkoušeli a přinášíme vám návod, jak ji do Galaxy Note 9 dostat. Mějte na paměti, že SMARTmania.cz ani autor návodu nenesou žádnou odpovědnost za případné škody, které mohou na vašem telefonu vzniknout. Vše provádíte zcela na vlastní nebezpečí. K provedení aktualizace není potřeba root a ani nejde k porušení Knox.

Pro optimální běh se doporučuje provést hardwarový reset (obnova továrního nastavení). Před tímto krokem si nezapomeňte zálohovat veškerá data. Update je však možné provést i bez hard resetu.

Instalace beta verze Androidu 9.0 Pie na Samsung Galaxy Note 9

1) nejprve si stáhněte update.zip s aktualizací (1,5 GB). Využít můžete Mega.nz, případně tento mirror. Nezapomeňte si také nabít baterii alespoň na 50 procent.

2) než se update stáhne, zkontrolujte si, zda máte číslo sestavení končící verzí ARK2. Tuto verzi by aktuálně měly mít všechny Galaxy Note 9 z oficiální české distribuce. Pokud máte ARK1 nebo ARK3, zde najdete návod, jak do telefonu ARK2 dostat.

V informacích o softwaru si ověřte, zda Číslo sestavení končí ARK2
V informacích o softwaru si ověřte, zda číslo sestavení končí ARK2

3) jakmile budete mít update.zip stažený, překopírujte soubor na microSD kartu, kterou vložte do svého Galaxy Note 9. Nezapomeňte také provést zálohu veškerých svých dat. Až budete mít hotovo, vypněte telefon. Paměťová karta by měla být naformátována na systém souborů FAT32.

4) nyní je nutné spustit Recovery mode. To provedete tak, že několik vteřin současně podržíte tlačítka Volume Up + Bixby + Power. Jakmile se telefon zapne, držte tlačítka do té doby, než se objeví obrazovka s Recovery.

5) tento krok je nepovinný, nicméně se doporučuje provést – jde o smazání veškerých dat před aktualizací. Z Android Recovery nabídky vyberte nejprve Wipe data/factory reset, a pak ještě Wipe cache partition. V Recovery se pohybujete skrze tlačítka pro regulaci hlasitosti, potvrzujete stiskem Power.

Android Recovery
Android Recovery

6) následně v Recovery vyberte možnost Apply update from SD card. Z nabídky vyberte update.zip a potvrďte.

Instalace beta verze Androidu 9.0 a prostředí One UI 1.0 na Galaxy Note 9
Instalace beta verze Androidu 9.0 a prostředí One UI 1.0 na Galaxy Note 9

7) nyní se zhruba 10 až 15 minut bude systém aktualizovat na Android 9.0 Pie (beta 1). Po dokončení se Galaxy Note 9 restartujte a přivítá vás klasická konfigurační nabídka – máte hotovo. V případě, že se z nějakého důvodu aktualizace přerušila, zkuste proces opakovat. Nám update proběhl „na první dobrou“, nicméně v komunitní skupině na Telegramu se to některým uživatelům povedlo až na druhý pokus :-)

A je nainstalováno. Nyní stačí vyčkat, až se telefon restartujte a přivítá vás Android 9.0 :-)
A je nainstalováno. Nyní stačí vyčkat, až se telefon restartujte a přivítá vás Android 9.0 :-)

Poznámka: před aktualizací jsem provedl zálohu dat skrze Samsung účet a po aktualizaci na Android 9.0 Pie provedl obnovu; ta proběhla naprosto bez problémů. Pokud vás zajímá, jaké všechny novinky aktualizace nabízí, a co nového přináší uživatelské prostředí One UI, mrkněte se na náš starší článek.

Vzhledem k tomu, že Česká republika ani Slovensko nejsou zařazeny do testovacího beta programu pro Android 9.0 Pie, bude v případě vydání další beta verze nutné celý postup zopakovat. Vydání finální verze je naplánováno na leden 2019 a finální aktualizace už samozřejmě dorazí formou OTA.

Galerie screenshotů z Androidu 9.0 Pie a One UI

Pro Galaxy Note 9 vyšla beta 2

Aktualizováno 13. prosince: pro Galaxy Note 9 vyšla druhá beta Androidu 9.0. Soubor Update.zip  (553 MB) si můžete stáhnout například zde. Před instalací beta 2 je potřeba provést aktualizaci na původní beta 1, postup je pak zcela stejný, jen vynechejte bod s obnovou továrního nastavení, pokud nechcete při aktualizaci na beta 2 přijít o svá data.

Vyšla beta 3

Aktualizováno 28. prosince: ke stažení je dostupná nová beta 3. Soubor naleznete zde. I v tomto případě platí, že musíte aktualizovat z předchozí verze beta 2.

Vyšla beta 4

Aktualizováno 31. prosince: po třech dnech pod poslední bety vyšla verze číslo 4. Update můžete stáhnout zde.

Vyšla finální verze

Na redakčním Galaxy Note 9 již máme finální verzi Androidu 9.0 Pie s prostředím One UI nainstalovanou :-)
Na redakčním Galaxy Note 9 již máme finální verzi Androidu 9.0 Pie s prostředím One UI nainstalovanou :-)

Aktualizováno 4. ledna: Samsung dnes vydal finální verzi Androidu 9.0 Pie pro Galaxy Note 9. Poslední aktualizační balíček si můžete stáhnout z tohoto odkazu na Google Drive (91 MB). Nezapomeňte, že je nutné mít (postupně) nainstalované všechny předchozí beta balíčky (1, 2 3 a 4), a až poté tento finální.

Aktualizováno 12. ledna: Samsung pro členy beta programu v Německu vydal první aktualizaci finální verze (CRLT => CSA2). Aktualizační balíček si můžete stáhnout zde.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments