Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10 a Android 10? Veřejné testování začne už brzy

Samsung Galaxy S10 a Android 10? Veřejné testování začne už brzy

Samsung se připravuje na spuštění veřejného betatestu Androidu 10 a prostředí OneUI 2.0 pro smartphony řady Galaxy S10. Podle příspěvku na oficiálním komunitním fóru Samsungu bude v Jižní Koreji, USA a v Německu zahájen v následujících týdnech, později by měl být rozšířen i do ostatních zemí.

samsung galaxy s10

Beta test se bude týkat smartphonů Galaxy S10e, S10 a S10+, o modelu S10 5G se zatím upoutávka nezmiňuje, stejně tak ani o řadě Galaxy Note 10. Do testování se bude ve vybraných regionech možné zapojit registrací skrze aplikaci Samsung Members, nové prostředí pak bude nabídnuto skrze OTA aktualizaci. Android 10 přinese na telefony Samsung nový způsob ovládání, podporu živých titulků, a spoustu dalších funkcí.

oneUI 2 S10
Samsung už v USA láká na beta test One UI 2

Zatím ale není jisté, zda v seznamu podporovaných zemí bude i Česká republika a Slovensko, ale příliš bychom na to nespoléhali. Podobně jako loni by ale neměl být problém nahrát testovací verzi ROM s One UI 2 do telefonu ručně (bez ztráty záruky).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).