Supervýkonný iMac Pro končí. Apple vypnul konfigurátor a doprodává poslední kusy

Stolní počítače iMac jsou u běžných spotřebitelů poměrně oblíbené, ovšem profesionálové u nich mohou narážet na výkonnostní strop. Proto Apple před čtyřmi lety představil výkonnější iMac Pro, do kterého je možné osadit až 18jádrový procesor Intel Xeon W, 256 GB RAM a grafickou kartu Radeon Pro Vega 64X s 16GB pamětí. Tento počítač, který mohl v nejvyšší konfiguraci atakovat hranici půl milionu korun, nyní z nabídky Apple nečekaně mizí.

iMac Pro seženete pouze v základní konfiguraci

Na eshopu Apple je v současnosti možné zakoupit pouze základní konfiguraci s osmijádrovým procesorem Intel Xeon W, 32 GB RAM, 1TB úložištěm a grafickou kartou Radeon Pro Vega 56 s 8 GB paměti. Tato konfigurace vychází na 139 990 korun a je konečná; z eshopu Apple byly odstraněné veškeré možnosti úprav. Dostupnost tohoto iMacu Pro je navíc omezena, neboť Apple uvádí, že nabídka platí pouze do vyprodání zásob. Apple již serveru TheVerge potvrdil, že po vyprodání zásob bude prodej tohoto počítače zcela ukončen.

Apple aktuálně podniká přechod svých počítačů z procesorů Intel na vlastní ARMové čipsety. S nimi jsou v současnosti v prodeji počítače MacBook Air, MacBook Pro a Mac Mini, letos by se měly přidat další modely. Nejdříve se patrně dočkáme nových iMaců, u kterých nezůstane kámen na kameni; kromě nových vnitřností dojde i na obměnu zevnějšku, který má po vzoru původních iMaců a loňských iPadů Air dostat barevný kabátek. Zřejmě dojde i na vesmírně šedou variantu, ve které je exkluzivně nabízen i doprodávaný iMac Pro.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku