Nový iMac bude lákat na pestré barvy. V přípravě je i menší Mac Pro

imac 1

V loňském roce Apple začal do svých počítačů nasazovat vlastní ARMové čipsety namísto tradičních procesorů od Intelu. Letos budou v Cupertinu v této iniciativě pokračovat, přičemž podle posledních informací nás čeká plejáda velmi zajímavých počítačů. O úniky se postarali důvěryhodní informátoři Jon Prosser a Ming-Chi Kuo.

Apple's M1 iMac & Mac Pro Mini - HERE YOU GO! First look! Design! COLORS ARE BACK! Exclusive leaks!

iMac se oblékne do pestrých barev

Fanoušci Apple již nějakou dobu netrpělivě vyhlížejí nové iMacy, které vypadají stejně už pěknou řádku let. Letošní modelová řada dostane podle Jona Prossera kompletní redesign, díky kterému budou nové iMacy připomínat monitor Apple Pro Display XDR kombinovaný s poslední generací iPadu Air.

Z této tabletové řady si údajně iMac vezme barevné varianty (černá, bílá, zelená, modrá a růžová), což bude Apple nepochybně obhajovat jako návrat ke kořenům.

První generace iMacu byla vyrobena v pestrých barvách a ne nadarmo o něm Steve Jobs hovořil jako o počítači, který je zezadu hezčí než většina počítačů zepředu.

mac 2
Letošní generace iMaců by se měla inspirovat u starších modelů z roku 1998, které lákaly na barevná „záda“

Menší Mac Pro s „levným“ monitorem

Apple také pro letošní rok chystá zbrusu nový stolní počítač, který má stát na pomezí mezi modelovými řadami Mac Mini a Mac Pro. Počítač bude vypadat zhruba jako tři až čtyři Macy Mini postavené na sebe, přičemž v jeho spodní straně máme najít výpočetní hardware, v horní části pak chlazení. Počítač bude mít převážně hliníkový exteriér, některým by mohl vzdáleně připomínat Power Mac G4 Cube z roku 2000.

mac pro 1
Menší Mac Pro

Podle serveru Bloomberg by Apple mohl k novému Macu Pro zařadit do nabídky i nástupce monitoru Thunderbolt Display, který bude oproti Apple Pro Display XDR cílit na běžného uživatele. Mělo by se tak jednat o přímého nástupce starého Thunderbolt displeje, pochopitelně s novým designem a lepšími zobrazovacími vlastnostmi.

Do MacBooků se vrátí čtečka paměťových karet

Tím však spekulace o nových jablečných počítačích neutichají, Apple rovněž chystá nové notebooky. O nich se pro změnu rozpovídal informátor Ming-Chi Kuo, který tvrdí, že Apple připravuje dva nové MacBooky Pro, pravděpodobně v úhlopříčkách 14 a 16“.

Ming-Chi Kuo tvrdí, že tyto počítače rovněž čeká částečný návrat ke kořenům, neboť je Apple vybaví čtečkou SD karet a plnohodnotným HDMI portem. Apple tak pravděpodobně vyslyší nářky profesionálů, kteří chtějí například v terénu stahovat fotografie do počítače a nechtějí s sebou nosit externí čtečky paměťových karet.

macbook

Tímto krokem Apple tak trochu popře sám sebe, neboť v drtivé většině případů odstraňováním komponent nastavuje budoucí trendy; jejich návratem tak nepřímo uzná, že se zmýlil. Navíc se nemá jednat o jediné „revoluční“ změny, podle dřívějších úniků Apple z příštích MacBooků Pro odstraní displejový řádek Touch Bar a vrátí magnetické nabíjení.

Zdá se, že letos nás u počítačů Apple čeká opravdový návrat ke kořenům.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku