Domů » Články » Co pod stromeček? Vybíráme vlajkové lodě bez kompromisů

Co pod stromeček? Vybíráme vlajkové lodě bez kompromisů

Náš seriál Co pod stromeček? zakončíme výběrem toho nejlepšího, čím se mohou technologické společnosti pochlubit. Vlajkové lodě bývají často stavěny bez kompromisů, ovšem za pořádně vysokou cenu. Pokud hledáte dárek, který nejen potěší, ale bude také dobře sloužit delší dobu, tak zde najdete několik tipů, se kterými nešlápnete vedle.

Nejlepší iPhone v historii

Apple se vždy zaměřoval na kvalitní zařízení s odpovídající cenovkou, ale v případě iPhone X šel ještě o krok dále. Nový design, precizní zpracování a výkon bez kompromisů – jen několik slovních spojení, která charakterizují nejnovější dílo firmy z Cupertina. Za to všechno si ovšem Apple nechá řádně zaplatit.

U letošního nejlepšího iPhonu v historii je vše příkladně zpracováno a dá se tak bez mrknutí oka říci, že se jedná o špičku smartphonového trhu. Potvrzení těchto slov najdete v naší recenzi. Za kvalitu a prémiovost si Apple nechá zaplatit více než obvykle, což už je na pováženou – za nový iPhone X si Apple řekne o částku atakující 30 000 korun.

Návrat se vší parádou

Když loňský Samsung Galaxy Note 7 trápily potíže se samovznícením, tak se zdálo, že nejvybavenější řadě korejského výrobce definitivně odzvonilo. Opak je ale pravdou. V Koreji vyrobili svůj doposud nejlepší smartphone, který může směle konkurovat vlajkovým lodím Applu, a to dokonce i co se ceny týče. Ta byla nastavena na sebevědomou částku.

O výbavě snad ani nemusí padnout slovo. Note 8 má v sobě to nejlepší, co můžeme na trhu najít a k tomu přidává třeba vychytávku v podobě S Pen, kterou jen tak někdo netrumfne. Vše si můžete podrobněji nastudovat v naší recenzi. Cena Samsungu Galaxy Note 8 byla stanovena na vysokých 26 990 korun a jedná se tak o jeden z nejdražších smartphonů na trhu.

Vlajková loď přímo od Googlu

Před dvěma lety zrušil Google svůj projekt Nexus a místo něho představil řadu zařízení pod vlastní značkou s názvem Pixel. Po roce se dočkal první Pixel svého nástupce a lze bez okolků říci, že tohle se Googlu opravdu povedlo. Jako softwarová firma se musel vypořádat s nástrahami výroby vlastního hardwaru a z toho vzniklo jedno z nejlepších zařízení na současném trhu.

Pixel 2 se může pyšnit krom skvělé hardwarové výbavy také podporou přímo od výrobců nejrozšířenějšího operačního systému. Z Pixelu 2 získáte přesně takový zážitek z Androidu, jaký si jeho tvůrci v Googlu představují. O tom se můžete dočíst v naší recenzi. Cena prémiového zařízení musí být rovněž prémiová – Google Pixel 2 pořídíte za 20 990 korun.

Japonský samuraj s duší bojovníka

Japonské Sony je známo svou výrobou kvalitních smartphonů již od dob Sony Ericssonu. Aktuální vlajková loď Xperia XZ1 sice nenabízí po designové stránce kdovíjaké hody, nicméně pokud jde o hardware a softwarovou odladěnost, může se Sony pustit do boje i s těmi nejlepšími na trhu.

Okoukaný vzhled je bohužel mírnou nevýhodou, na druhou stranu Sony neriskovalo a tím pádem nic nezkazilo. Pokud vám tedy „loňský“ vzhled nevadí, můžete získat skvělý smartphone za příznivou cenu. O všech přednostech japonského samuraje se můžete dočíst v naší recenzi. Sony Xperia XZ1 pořídíte za sympatických 16 990 korun.

Čína se nevzdává

Že v Číně umí jen kopírovat, to už dávno není pravda. Prapor hrdě nese čínská společnost Huawei se svým smartphonem Mate 10 Pro, který se rozhodně konkurence nebojí. Nechybí mu nic jak z hardwarové, tak ze softwarové vybavenosti a je tak důstojným konkurentem ostatních vlajkových lodí. Konkuruje jim bohužel také cenou, která není zrovna nízká.

Huawei Mate 10 Pro potěší kvalitním zpracováním, skvělým displejem, perfektním duálním fotoaparátem, rychlou čtečkou otisků prstů nebo podporou rychlého nabíjení. O všech přednostech se můžete dočíst v naší recenzi. Cena Huawei Mate 10 Pro je sice vysoká, v rámci vlajkových lodí se ale naštěstí drží při zemi – pořídit ho můžete už za cenu začínající na 20 999 korunách.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments