Domů » Bleskovky » Streamovací služba Applu odmítá násilí a vulgarity. To jí ale může zlomit vaz

Streamovací služba Applu odmítá násilí a vulgarity. To jí ale může zlomit vaz

Násilí, vulgarity, sex, drogy a podobné aspekty vždy patřily do filmového průmyslu. Je to to, co diváci často chtějí. Ostřejší témata, která vykreslují realitu a udržují sledujícího v napětí. Zatím co Netflix, HBO či Amazon vsadili na tvrdší témata, Apple tohle s chystanou streamovací službou odmítá. Problém je, že i přes její vysoký rozpočet jedné miliardy dolarů, může být budoucnost streamovací služby ohrožena.

Tim Cook touží po uhlazeném, mírumilovném obsahu, ale jistí lidé si kladou otázku, zda bude obsah služby dostatečně divácky atraktivní. Společnost Apple se například podílela na dramatu Vital Signs. Jednalo se o potemnělý, životopisný příběh o hip hoperovi Dr. Dre, ve kterém hrály významnou roli prvky jako zbraně, kokain či sexuální orgie. Když to Tim Cook viděl, nedokázal to přijmout. Oznámil, že je to pro něj až příliš plné násilí.

Pohoršený divák si nebude chtít kupovat Apple produkty?

Po této zkušenosti měl Cook jasno a oznámil, že Apple chce pro svojí streamovací službu vysoce kvalitní obsah plný hvězd, ale bez násilí, krve, sexu a drog. Problém je, že vyjmenované prvky přitáhnou pozornost mnoha lidí, a pokud se zrovna například u HBO dívá konzervativní divák, maximálně zruší své předplatné. U Applu hrozí, že si takový člověk nezakoupí jeho produkt.

Tim Cook odmítá násilný, vulgární obsah, ale chce kvalitní pořady plné hvězd.

Tim Cook prohlásil, že ještě nemůže podrobně a jasně mluvit o svých plánech ve filmovém průmyslu, ale řekl, že má dobrý pocit z toho, co by v této oblasti Apple mohl dokázat. Hollywood je pro Apple důležitý, neboť tak může rozšířit nabídky svých služeb a své příjmy. Apple v minulosti odkoupil spoustu seriálů, filmů a dokumentů. Určité množství z programů má ale zpoždění díky obsahovým i personálním změnám. Nová streamovací služba Applu ve výsledku nutně ohrožena být nemusí. I neškodný obsah může být populární, například komedie ve stylu Teorie Velkého třesku.

Radek Chlup

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments