Domů » Bleskovky » Hardwarové novinky od Amazonu: Alexa všude, kam se podíváš

Hardwarové novinky od Amazonu: Alexa všude, kam se podíváš

V americkém městě Seattle se ve čtvrtek odehrála velká konference Amazonu, na které představil velkou nálož elektroniky do chytré domácnosti, kterou pohání jejich hlasová asistentka Alexa. Na této hardwarové události představili doposud největší množství nové elektroniky v historii. Co vše ukázali?

Echo Dot

Nové generace se dočkal populární startovací reproduktor Echo Dot. Mírně se změnil design a pod kapotou se zlepšil reproduktor i mikrofony, cena ale zůstala zachována. Echo Dot zároveň dostal i bratříčka v podobě Echo Plus, což je jen větší a lépe hrající verze. Výrazným redesignem prošel také chytrý displej Echo Show, kterému se nejen zvětšil displej, ale také vylepšil zvuk. Mezi úplné novinky pak patřila zařízení Echo Input a Echo Sub.

Echo Show

První jmenované předá možnosti Alexy jiným reproduktorům skrze 3,5mm jack, druhé je naopak subwoofer, který přidá výraznější basy a umožní uživatelům vytvořit z chytrých reproduktorů takové malé domácí kino. Posledním zařízením týkajícím se zvuku je Echo Link, které po připojení k zesilovači umožní naplno využít jeho potenciál v chytré domácnosti. Amazon rovněž představil i chytrý zesilovač Echo Link Amp.

AmazonBasics Microwave,

Amazon neukázal jen chytré reproduktory

Základnu zařízení, která spolupracují s Alexou, rozšířil Amazon také o další chytrá zařízení. Mezi nimi nechybí chytrá zásuvka, mikrovlnná trouba AmazonBasics Microwave, která reaguje na hlasové povely či zajímavost v podobě Echo Wall Clock. Jak anglický název napovídá, jedná se o chytré analogové hodiny, což je rozhodně odvážný koncept. Pro řidiče nechybělo ani Echo Auto, což je jinými slovy Alexa napojená na stereo systém ve vašem autě.

Echo Wall Clock

Celkově představil Amazon okolo 70 zařízení, mezi nimiž nechybí kamery, zvonky či alarmy. Amazon se rozhodl, že nezůstane pozadu, a posouvá možnosti své asistentky zase o pořádný kus dále – celkově si Alexa rozumí s více než 20 000 zařízeními, což rozhodně není málo. Souboj o domácnost s Googlem se tak výrazně přiostřuje.

Amazon vs. Google: souboj, o kterém letos bude hodně slyšet

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments