Domů » Bleskovky » Netflix odstranil funkci, která pomáhala rozpoznat nekvalitní obsah

Netflix odstranil funkci, která pomáhala rozpoznat nekvalitní obsah

Používáte Netflix? Pokud ano, poslední aktualizace vás zřejmě příliš nepotěší. Od 30. července už totiž není možné přidávat uživatelské recenze, 17. srpna byly dokonce smazány všechny dosavadní.

Netřeba říkat, že uživatelé nejsou tímto postupem nikterak nadšeni a také to dali jasně najevo na Twitteru. Netflix se hájí klesajícím používáním této funkce.

Jak můžeme vidět, pro některé uživatele byly recenze důležité. „Jsem vskutku zklamaná, že Netflix odstranil uživatelské recenze. Byla to jediná věc, která mě chránila před špatnými filmy,“ komentovala situaci jedna z uživatelek v zahraničí.

Uživatelé Netflixu již nemají možnost psát a číst recenze na filmy, seriály a vůbec na jakýkoliv obsah, poskytovaný touto streamovací platformou. Netflix jej prý odstranil kvůli nedostatečnému používání, což zní hloupě.

Osobně sice obsah Netflixu nesleduji, ale i mně přijde hloupé zdůvodňovat odstranění této základní funkce jejím nedostatečným využitím. Asi by bylo pochopitelné, kdyby se Netflix snažil filtrovat některé útočné a nenávistné komentáře vůči jiným uživatelům, herců, apod… I zde je ale velmi tenká hranice toho, co ještě lze považovat za útočný komentář a co ne.

A co vy? Používáte Netflix? Jak jste spokojení s tímto prohlášením?

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

4 komentáře

  1. Nikdy jsem recenze přímo na Netflixu nečetl. Před zhlédnutím neceho neznámého jen kouknu na hodnocení na ČSFD nebo IMDB a i tam recenze čtu kvůli spoilerům raději až po shlédnutí. Takže pro mě žádná ztráta…

  2. Recenze mi urcite primo v netflixu chybi, ale fakt neni problem rychle mrknout na IMDB, jen to neni tak pohodlne..

  3. Tohle ma HBO vyresene lepe – maji proste u filmu hodnoceni z IMDB. To Netflixove „match 91%“ ti rekne uplny kulovy. Driv aspon byly hvezdicky, takze se trosku clovek mohl ridit tim. IMHO tim Netflix trosku maskuje, ze sice ma nejaky kvalitni obsah, ale zbylych 70% je trash.

  4. Seriály mají super, ale jejich filmy zda se za moc nestojí, proto logickej krok.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).