Domů » Bleskovky » Snapdragon 865 vyrobí Samsung. V plánu je i verze s 5G modemem

Snapdragon 865 vyrobí Samsung. V plánu je i verze s 5G modemem

Poslední kvartální výsledky společnosti Samsung nevypadaly příliš růžově, korejská firma zaznamenala obrovský propad tržeb i zisku, přičemž jedním z viníků byl nízký zájem o displeje a čipy. Druhou položku se ale zřejmě podaří Samsungu nakopnout, podle asijských zdrojů se totiž Samsungu podařilo získat lukrativní kontrakt.

snapdragon

Nepřehlédněte – 5G klepe na dveře: fascinující technologie plná úskalí

Dle všeho bude Samsung vyrábět čipsety Qualcomm Snapdragon 865, přestože poslední dvě generace vlajkových Snapdragonů vyráběla tchajwanská firma TSMC. Samsung k výrobě použije svůj pokročilý 7nm EUV proces, který má být údajně pokročilejší než 7nm proces od TSMC. Dočkat bychom se měli dvou variant procesoru – s integrovaným 5G modemem a bez něj.

samusng

Čipová divize Samsungu prý také získala výrobu některých čipů pro grafické karty NVidia a pro Power procesory od IBM. Na zvýšenou výrobu se korejský gigant připravuje rozšiřováním výrobních závodů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. NOname (neregistrovaný)

    Druhý odstavec chybička 855 misto 865

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *