Domů » Bleskovky » Snapdragon 845, 8 GB RAM a 256GB paměť. Oppo Find X chce být další supersmartphone

Snapdragon 845, 8 GB RAM a 256GB paměť. Oppo Find X chce být další supersmartphone

Už příští týden oznámí čínská společnost Oppo vstup na evropský trh a při té příležitosti představí svůj nový vlajkový smartphone Find X. O tom, že se má jednat o výtečně vybavený stroj, informuje následující upoutávka zveřejněná na čínské mikroblogovací síti Weibo.

Těšit se můžeme na výkonné zařízení, v jehož útrobách bude tikat čipset Qualcomm Snapdragon 845 s 8 GB RAM, pro ukládání dat poslouží úložiště s kapacitou 256 GB. Patrně budou existovat i menší paměťové varianty, čínská certifikace TENAA nicméně zařadila do své databáze dva modely a oba disponují 256GB úložištěm. Zajímavý by mohl být i fotoaparát, který údajně nabídne schopnost 5× přiblížení; na tuto technologii má Oppo patent a demonstrovalo ji loni na veletrhu MWC v Barceloně.

Oppo dostalo do tenkého mobilního fotomodulu 5× optický zoom

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Možná by se slušelo napsat parametry displeje. Děkuji.

    • 6.4 palce, 1080×2160 pixels, 18:9 ratio (~377 ppi hustota)
      16MP a 20MP hlavní fotočipy a 25MP čelní fotočip.

  2. termin „supersmartphone“ prosim ne, staci vlajkova lod a nezni to tak cringe

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).