Domů » Bleskovky » Smartphony Realme se dočkají nového uživatelského prostředí. Jaké přinese novinky?

Smartphony Realme se dočkají nového uživatelského prostředí. Jaké přinese novinky?

Telefony značky Realme vyrábí čínské Oppo, proto na nich běží „firemní“ prostředí Color OS v aktuální sedmé verzi. Realme se ale bude chtít osamostatnit i softwarově, a proto připravuje vlastní prostředí nazvané Realme UI. Bude nadále postavené na základech Color OS, ale přijde s několika svěžími novinkami.

realme UI | Introduction

Realme UI: prostředí, se kterým uživatel omládne

Realme předně slibuje, že nové prostředí bude bližší čistému Androidu, byť graficky půjde čínský výrobce vlastní cestou. Těšit se můžeme na ploché ikony, pastelové systémové barvy a nové animace. Podle Realme má prostředí navodit pocit vitality, díky kterému se budou uživatelé cítit mladší.

realme ui 2

Uživatelé si navíc budou moci upravit spoustu věcí podle vlastní chuti, například u ikon bude možné volit míru zakulacení rohů, jejich velikost a průhlednost. Nové budou i animované tapety inspirované přírodními prvky.

realme ui 3

Chybět nemá ani chytrá postranní lišta a schopnost připojit najednou dvoje stereosluchátka. Díky tomu, že Realme UI bude postavené na Androidu 10, budou mezi novinky patřit i vylepšení od Google, např. tmavý režim, chytrá gesta nebo režim soustředění. Důraz také bude dbán na ochranu osobních údajů.

realme ui 4

Realme UI bude nasazován na stávající telefony už od tohoto měsíce, výrobce začne u modelů Realme 3 Pro a Realme XT, námi nedávno testované modely Realme 5 Pro a X2 Pro se dočkají v únoru a březnu.

realme ui 1

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).