Skládací smartphony chce vyrábět i Oppo. Má patent na model s ohebným displejem

Výrobci smartphonů vidí budoucnost ve skládacích zařízeních, neboť touží dostat do telefonů čím dál větší displeje při zachovaní současných půdorysných rozměrů. Pozadu nechce zůstat ani čínské Oppo, které je aktuálně čtvrtým největším výrobcem smartphonů na trhu, přestože prakticky působí pouze na čínském trhu.

Společnost Oppo si nechala patentovat skládací smartphone s jedním ohebným displejem. V zavřeném stavu má displej vyplňovat obě vnější strany, v otevřeném stavu pak vytvoří malý tablet s téměř čtvercovým displejem. Zajímavé je umístění hlavního fotoaparátu, který má být v zavřeném stavu uschován, tudíž pro pořizování snímků bude zřejmě nutné zařízení otevřít.

Nutno podotknout, že se jedná pouze o patent, který nemusí být nikdy naplněn. S prvním novodobým skládacím smartphonem přišla na konci loňského roku společnost ZTE, korejský gigant Samsung také podobné zařízení chystá, avšak kvůli nevyhovující uživatelské zkušenosti jeho uvedení odsunul až na příští rok.

Samsung odkládá ohebný smartphone na příští rok. Co způsobuje zpoždění?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *