K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Samsung odkládá ohebný smartphone na příští rok. Co způsobuje zpoždění?

Samsung odkládá ohebný smartphone na příští rok. Co způsobuje zpoždění?

Prezident mobilní divize Samsungu DJ Koh na konci loňského roku oznámil, že pokud se ve vývoji neobjeví výraznější překážky, měli bychom se už letos od korejského výrobce dočkat prvního ohebného smartphonu. Dokonce se spekulovalo, že jej Samsung ukáže za zavřenými dveřmi již na aktuálně probíhajícím veletrhu CES s tím, že uvedení na trh stihne ke konci letošního roku. Bohužel si budeme muset počkat ještě o něco déle.

Ilustrační obrázek

DJ Koh před nedávnem své dřívější prohlášení upravil s tím, že zařízení bylo odloženo na příští rok. Hlavním důvodem má být údajně nevyhovující uživatelská zkušenost, která by u koncového uživatele neobstála. DJ Koh však uvedl, že Samsung hledá aktivně způsoby, jak tyto problémy překonat, aby mohl být první ohebný telefon na příští rok připraven.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Nepřekvapivě, to, jak stupidní nápad to je, je vidět z toho konceptu a obrázků. Imho Samsung má teď plné ruce práce s návrhem a implementací výkusu horní části displeje a animoji :-))

  • karamatom (neregistrovaný)

   trefnéé
   presnéé

  • Jirkas (neregistrovaný)

   JP23, vaše vyjádření mi přijde poněkud nemoudré, ne-li přímo pitomé. Něco jako kdysi Steve Balmer, když ohodnotil první iPhone. Tady se někdo pokouší najít novou cestu, pryč od těch dnešních obdélníkových nudných placek na jedno brdo, a vy bez hlubšího zamyšlení hned odsuzujete. Vy jste snad vysoce erudovaný odborník, abyste bez uzardění mohl pošpinit práci těch co jsou na rozdíl od vás neobyčejně větší odborníci. Mluví z vás primitivní zášť k jedné značce, nechť, ale normální by bylo, kdybyste byl fandou pokroku bez ohledu na to, kdo se o něj snaží.

   • Hledat nové cesty je potřeba, ale já doufám, že VĚTŠINA těchto nápadů zůstane jen ve fázi konceptu… některé věci jsou tak dobře vymyšlené, že najít něco lepšího je SKORO nemožné… třeba volant v autě… jako v pohodě, jen ať si v Samsungu hrají, ale mě třeba MNOHEM víc zajímá výdrž baterie apod.

  • shepii (neregistrovaný)

   Ono už se ví, jak bude S9 vypadat a věřím, že při přípravě S10 se blbostí, jako je animoji, a hnusným výkusem nebude zabývat a dál pojede svůj design.

 2. Bagrix (neregistrovaný)

  Promluvila kniha, jenz smyslem pro percepci vtipu nedisponuje :)

 3. kleinak (neregistrovaný)

  Tak to se dalo čekat, už jsem to psal dříve,ještě něž to Samsung odložil. Je to pro ně velká neznámá a bude to drahé. Ten vývoj tu již je, ale Samsung zatím nedovolí vyjít s něčím, jako MS s W10M na začátku, totální nepoužitelnost. To by se mohlo Samsungu vymstít. Takže se na dále bude čekat, kdo s tím přijde první, ostatní to jen okopírují a poopraví.
  Já to vidím tak na rok 2020.
  p.s. Vlastním Lumii již 4 roky, takže o W10M mám svoje zkušenosti.
  A je to prostě nevyhnutelné, ta změna musí přijít. Teď je to jen samá plácacka, všechny jsou si podobné a dokonce taková nepochopitelná věc pro mě, proč telefony když se dnes zvětšují až nad 6 palců, nedokáží na té obří obrazovce využít potenciál a nic nezobrazují. To umí již stařičké Nokie za éry Symbianu a teď to má i Samsung a pár kousků by se našlo. Displej jak kráva a tma, tma tmoucí. Diodu si strčte někam.

 4. Ještě že s touhle TOTÁLNÍ KRAVINOU nepřišel Apple, to by byl brzo celý trh řádně kontaminován touto TUPOU myšlenkou…

 5. Michal121 (neregistrovaný)

  Ten Karásek, zajímalo by mě, kde bere ty informace. Já před necelým půl rokem četl vyjádření zástupce Samsungu, kterej přiznal, že neexistuje taková technologie, která by výrobu ohebných, nebo skládacích displejů umožnovala. Jednoduché, stručné a jasné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *