Domů » Bleskovky » Samsung zvažuje opustit technologii ultrazvukových čteček otisků prstů

Samsung zvažuje opustit technologii ultrazvukových čteček otisků prstů

Přesnější, spolehlivější a bezpečnější. To měly být hlavní benefity poddisplejových ultrazvukových čteček otisků prstů, které Samsung použil u svých posledních vlajkových smartphonů řady Galaxy S10 a Note 10. Bohužel kauza se silikonovými obaly, skrze které se podařilo čtečku obelhat, vrhla na tuto technologii nepříznivé světlo, které Samsung poškodilo u několika partnerů, především bankovních domů.

Přestane Samsung používat ultrazvukové čtečky?

Zástupce Samsungu ve vyjádření pro Korea Times uvedl, že bezpečnost je pro korejského výrobce rozhodující, neboť stále více uživatelů používá telefon pro přístup k bankovním službám a sdílejí s nimi další citlivé údaje. Pro zvýšení bezpečnosti se začaly používat biometrické senzory, byť se ukazuje, že i ony mají své bezpečnostní limity. Z tohoto důvodu hodlají být v Samsungu výrazně opatrnější při navrhování svých telefonů z hlediska zabezpečení.

S10 ctecka otisku ultrasonic fingerprint
Samsung Galaxy S10+

Analytik Lee Jong-wook ze Samsung Securites dokonce tvrdí, že v Samsungu zvažují opuštění ultrazvukové technologie pro budoucí smartphony (nabízí se například chystaný Galaxy S11). Náhradou by podle něj mohly být tradiční optické senzory, které vyrábí domácí společnosti; ultrazvukové čtečky přitom Samsung odebírá do amerického Qualcommu. Ten zanedlouho pořádá svůj každoroční technologický summit, a je možné, že na něm předvede novou generaci svých čteček, která bude vůči překonání odolnější.Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
shepii
Uživatel
shepii

Ach jo. Kvůli pár uživatelům, kteří si místo otisku prstu nasnímali neautorizovaný ochraný obal. Lidská hloupost je bezmezná…

xzeit
Uživatel
xzeit

Tohle jsou informace, jak pojď na mě z boku. Jinak jak píšeš, proč se tady vytahuje nějaký problém se silikonovým obalem, přes který si někdo naskenoval prst a pak se do telefonu samozřejmě dostal i někdo jiný? (I když jsem viděl i nějaké jiné video, že prst naskenoval normálně bez všeho a pak se do mobilu dostal přes silikonový obal….nejspis fake).
Vždyť ultrazvuková čtečka má být bezpečnější, protože snímá 3D povrch, než optická čtečka… Zvláštní.

Skylark
Anonym
Skylark

Žádná hysterie.. Pokud v Samsungu kauzu se čtečkou vzali na vědomí, zcela bez pochyby provedli sérii testů, a pokud přišli na bezpečnostní riziko, tak se prostě rozhodli to odpískat. Určitě by to nedělali, pokud by k tomu nebyl skutečný důvod. A neautorizovaný ochranný obal, to jsou žvásty. V prvé řadě něco takového nemá být vůbec možné.

shepii
Uživatel
shepii

Co jsou žvásty? Vždyť o ten obal jde, díky němu se na „problém“ přišlo. Ta čtečka je 3D sken povrchu, ta prostě naskenuje vzor povrchu, který jí dáš naskenovat. Takhle ta čtečka prostě funguje a pak už záleží jen na uživateli, jestli má mozek a dojde mu, že přes ten obal opravdu neskenuje otisk prstu. Kdo tohle nechápe, tomu smartphone nepatří do ruky. Jinak ta čtečka sama o sobě funguje lépe, než klasická čtečka otisku prstu.

xzeit
Uživatel
xzeit

Tak nějak. Naskenovat lze třeba i část dlaně. To co se naskenuje, to pak čtečka bere. A že někdo naskenoval prst přes silikonovy obal a pak se divil, že se tam dostane kdokoliv jiný, je neznalost uživatele. Co tam vůbec Samsung píše při skenování? Tady může být menší problém jen ve špatné informovanosti. No a jestli se opravdu stal ten druhý připad, to už by problém určitě byl.