Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Samsung zvažuje opustit technologii ultrazvukových čteček otisků prstů

Samsung zvažuje opustit technologii ultrazvukových čteček otisků prstů

Přesnější, spolehlivější a bezpečnější. To měly být hlavní benefity poddisplejových ultrazvukových čteček otisků prstů, které Samsung použil u svých posledních vlajkových smartphonů řady Galaxy S10 a Note 10. Bohužel kauza se silikonovými obaly, skrze které se podařilo čtečku obelhat, vrhla na tuto technologii nepříznivé světlo, které Samsung poškodilo u několika partnerů, především bankovních domů.

Přestane Samsung používat ultrazvukové čtečky?

Zástupce Samsungu ve vyjádření pro Korea Times uvedl, že bezpečnost je pro korejského výrobce rozhodující, neboť stále více uživatelů používá telefon pro přístup k bankovním službám a sdílejí s nimi další citlivé údaje. Pro zvýšení bezpečnosti se začaly používat biometrické senzory, byť se ukazuje, že i ony mají své bezpečnostní limity. Z tohoto důvodu hodlají být v Samsungu výrazně opatrnější při navrhování svých telefonů z hlediska zabezpečení.

S10 ctecka otisku ultrasonic fingerprint
Samsung Galaxy S10+

Analytik Lee Jong-wook ze Samsung Securites dokonce tvrdí, že v Samsungu zvažují opuštění ultrazvukové technologie pro budoucí smartphony (nabízí se například chystaný Galaxy S11). Náhradou by podle něj mohly být tradiční optické senzory, které vyrábí domácí společnosti; ultrazvukové čtečky přitom Samsung odebírá do amerického Qualcommu. Ten zanedlouho pořádá svůj každoroční technologický summit, a je možné, že na něm předvede novou generaci svých čteček, která bude vůči překonání odolnější.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments