TOPlist

Samsung věří ohebným smartphonům. Příští rok jich chce prodat několik milionů

samsung galaxy fold

V letošním roce se objevily první smartphony s ohebným displejem, avšak do prodeje šly zatím pouze dva – Royole Flexpai a Samsung Galaxy Fold. Druhý jmenovaný si kvůli konstrukčním problémům musel počkat na druhou revizi, avšak i ta oproti jiným telefonům trpí abnormální křehkostí.

Samsung Galaxy Fold 5G 04
Samsung Galaxy Fold 5G

I přes tyto potíže, vysokou cenu a omezenou dostupnost prodal Samsung celkem půl milionu exemplářů, což není vůbec málo. A pro příští rok si věří ještě více. Podle reportu deníku ETNews si Samsung stanovil smělý cíl – prodat v roce 2020 5 až 6 milionů smartphonů s ohebným displejem. Tento cíl má být splněn především díky úzké spolupráci mobilní a displejové divize korejského výrobce, výroba ohebných telefonů má být navýšena i díky vyšším investicím ve Vietnamu.
galaxy fold
Spekuluje se, že kromě smartphonu Galaxy Fold chystá Samsung další ohebný telefon, který by mohl mít premiéru příští rok v dubnu; údajně se bude jednat o zařízení véčkové konstrukce.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku