Domů » Bleskovky » Samsung věří ohebným smartphonům. Příští rok jich chce prodat několik milionů

Samsung věří ohebným smartphonům. Příští rok jich chce prodat několik milionů

V letošním roce se objevily první smartphony s ohebným displejem, avšak do prodeje šly zatím pouze dva – Royole Flexpai a Samsung Galaxy Fold. Druhý jmenovaný si kvůli konstrukčním problémům musel počkat na druhou revizi, avšak i ta oproti jiným telefonům trpí abnormální křehkostí.

Samsung Galaxy Fold 5G 04
Samsung Galaxy Fold 5G

I přes tyto potíže, vysokou cenu a omezenou dostupnost prodal Samsung celkem půl milionu exemplářů, což není vůbec málo. A pro příští rok si věří ještě více. Podle reportu deníku ETNews si Samsung stanovil smělý cíl – prodat v roce 2020 5 až 6 milionů smartphonů s ohebným displejem. Tento cíl má být splněn především díky úzké spolupráci mobilní a displejové divize korejského výrobce, výroba ohebných telefonů má být navýšena i díky vyšším investicím ve Vietnamu.
galaxy fold
Spekuluje se, že kromě smartphonu Galaxy Fold chystá Samsung další ohebný telefon, který by mohl mít premiéru příští rok v dubnu; údajně se bude jednat o zařízení véčkové konstrukce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Pokud budou za takový ceny jak tohle tak nevím jestli mu to vyjde :D

 2. Tomáš Štěrba

  Dokud se nevyřeší odolnost a ty displaye půjdou zničit nehtem, tak může Samsung plánovat jak chce.

 3. Proč by ne, o Fold je velkej zájem a určitě to osloví i spoustu dalších lidí, až půjde cena trochu dolů.

  • Současný zájem vůbec nic nevypovídá o životaschopnosti produktu na trhu. Teď kole toho křičí geekové a earlyadopters, uvidíme, jak to obstojí u uživatelů….

  • Neobstojí, to není ani teorie, to je fakt.

  • Tak jasne, pro UNIkatniho BFU a bazaristu to urcite neni. Nejakou generickou levnou cinsku placku v bazaru porad najdes.

  • Q: A presto ta levna cinska placka vydrzi normalni pouzivani lepe nez zmineny Fold :D

  • Lukáš: hehe, žák přišel bránit svého mistra.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).