Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Fold v testu odolnosti: raději jej uchovávejte ve vakuu

Samsung Galaxy Fold v testu odolnosti: raději jej uchovávejte ve vakuu

Po veletrhu IFA se ve vybraných zemích začal prodávat ohebný smartphone Samsung Galaxy Fold, tedy lépe řečeno jeho druhá revize s pozměněnou konstrukcí, která by měla lépe odolávat vnějším vlivům. Podařilo se Samsungu vyřešit veškeré nedostatky tak, aby jakákoliv sebemenší neopatrnost uživatele neznamenala automaticky likvidaci celého zařízení?

Do ohebného displeje se podepíšete nehtem

Galaxy Fold se dostal do spárů youtubera JerryRigEverything a ten jej podrobil svému tradičnímu testu odolnosti. Zatímco většina současných smartphonů nemá v těchto testech čím překvapit, Galaxy Fold a jeho ohebný displej mají rozhodně co ukázat.

Samsung Galaxy Fold Durability Test! - Is it STILL fragile?!

Pokud bychom ignorovali vnitřní displej, dopadl by Galaxy Fold jako většina současné produkce – kovový rám zajišťuje dobrou strukturální pevnost a vnější displej je krytý standardním odolným sklem, které bez ztráty kytičky přežije kontakt s materiály o tvrdosti 5 a nižší.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Fold
Systém: Android 11
Rozměry: 160,9 × 117,9 × 7,6 mm (rozevřený), 160,9 × 15,7 - 17,1 × 62,8 mm (zavřený), Hmotnost: 276 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,8 GHz Kryo 485
RAM: 12 GB, Interní paměť: 512 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 4,6" + 7,3", 720 × 1680 px, 2152 × 1536 px
Hlavní fotoaparát: 12 Mpx, f/1.5 - 2.4, 1/2.55", Dual Pixel, PDAF, OIS
Druhý fotoaparát: 12 Mpx, f/2.2, širokoúhlý
Třetí fotoaparát: 16 Mpx, f/2.4 teleobjektiv, 2x optický zoom, OIS , Přední kamera: 10 (f/2.2)+ 8 (f/1.9) Mpx, 4K video, HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4380 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

O poznání horší je odolnost tenkého filmu nad vnitřním displejem; aby se mohl ohýbat, tak je velmi měkký a není problém se do něj podepsat pouhým nehtem. To může být nebezpečné zejména při nošení telefonu v kapse, kam by se mohly dostat nějaké drobné nečistoty a ochranu displeje narušit. Při větším množství těchto nečistot se také může stát, že se dostanou přímo do konstrukce kloubu, kde si „užijí“ zřetelné drcení ozubenými kolečky. Telefon tak bude lepší přenášet ve vakuu.

Samsung Galaxy Fold: podrobné první dojmy (CZ test)

TIP: Přečtěte si naše první dojmy z používání Samsungu Galaxy Fold

Tvůrce videa také omylem nožem zavadil o rozhraní mezi rámečkem a vnitřním displejem, přičemž od tohoto místa v celé šíři vyřadil z provozu pruh displeje včetně jeho schopnosti vyhodnocovat dotyky. K vnitřnímu displeji je zkrátka nutné chovat se jako ke svátosti, a ani to nezaručí jeho dlouhodobou trvanlivost. Milým překvapením je sice odolnost vnitřního displeje vůči přímému ohni, avšak k této situaci zřejmě v reálném životě nikdy nedojde.

Kloub je překvapivě pevný

Galaxy Fold alespoň získal kladné body za zpracování kloubu, který skutečně snese jakékoliv nevybíravé chování; telefon se zlomit nepodařilo a při tomto pokusu vnitřní displej dále nedegradoval.

Galaxy Fold: Caring for your device | Samsung

Samsung Galaxy Fold: smartphone, který si zaslouží péči, jako žádný jiný

Poselství prvního videa je tak jasné – střežte vnitřní displej Galaxy Foldu jako oko v hlavě, jinak zapláčete nad investovanými 52 nebo 55 tisíci korun (cena za verzi bez/s podporou 5G).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Celková konstrukce a její pevnost překvapila.. Odolnost (nebo spíše neodolnost) ohebného displeje naopak žádným překvapením není.. Tohle se čekalo.. Přesně proto tvrdím už od začátku, že řešení Samsungu je mnohem lepší než od Huawei! Takže telefon od Huawei, jelikož má displej z vnější strany, bude možno bez poškození položit jen do peřinky, jinak nikam! No to je perda 😀 Každopádně pár svých kupců si to najde a já už se budu těšit na příští generace a další pokroky v této zajímavé a výhledově perspektivní kategorii 😉

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).