Domů » Bleskovky » Galaxy Fold už nebude jen pro vyvolené. Samsung pracuje na levnější variantě

Galaxy Fold už nebude jen pro vyvolené. Samsung pracuje na levnější variantě

Zřejmě nikoho příliš nepřekvapí, že Samsung již pilně pracuje na pokračovateli ohebného Galaxy Foldu. Stejně tak se dá předpokládat, že nový model dorazí už v následujícím roce. Původní vydaní prvního Foldu se sice jihokorejskému výrobci příliš nepodařilo, upravené verzi se však v prodejích daří nad míru dobře. I přesto se první Fold do světa příliš nepodívá. Dostupný je totiž pouze ve vybraných zemích, a navíc v omezeném množství.

Samsung Galaxy Fold 5G 10
Samsung Galaxy Fold 5G

Mnoho zákazníků navíc často odrazuje také velmi vysoká cena – téměř 2000 dolarů. Zájemci o ohebnou technologii by nicméně mohli dočkat právě v příštím roce, kdy Samsung podle důvěryhodných zdrojů plánuje vydat levnější verzi Foldu, která navíc bude dostupná po celém světě. Snížení ceny s sebou pravděpodobně přinese kompromisy ve výbavě – v současné době se hovoří s snížení interní paměti na 256 GB.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

5 komentářů

  1. Nějak si nedovedu představit jak to chtějí slevit a o kolik.

    Zmenšit rozložený display nemá cenu a dávat tam nějaký průměrný chipset? To už jim tuplem nikdo nekoupí za jistě stále extrémní cenu.

  2. O tom Galaxy Fold už čítam nejaký ten mesiac a vždy sa nad tým len smejem ako sa výrobcovia pretekajú medzi sebou a púšťajú do sveta nedokončené zariadenia zariadenia … aj keď sa mi páči jeho koncept, že vonkajšia strana ma malý displej a ten väčší je chránený vo vnútri. Ale keď som videl ten test odolnosti kde sa dá displej poškriabať obyčajným nechtom a už vôbec nehovorím o tom ak sa do stredového kĺbu dostane väčšie množstvo prachu tak to neznesiteľne vŕzga. Tak za tú cenu by si to kúpil len naozaj obrovský fanúšik nových technológií. Na plnohodnotné skladacie zariadenia si ešte nejaký ten rok alebo dva určite počkáme.

  3. Marek Studnicka

    Je to takový zajímavý závod s Novou technologií.Ted byl představen od Xiaomi jejich MI Mix Alpha,přiznávám,tento se mi líbí nejvíce,rozhodně ho kupovat nehodlám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).