Domů » Bleskovky » Samsung uvažuje o sloučení řady Galaxy S a Note. Rozloučíme se se stylusem?

Samsung uvažuje o sloučení řady Galaxy S a Note. Rozloučíme se se stylusem?

Každý rok se od Samsungu dočkáváme obrovské spousty smartphonů, přičemž dvakrát do roka jsou představovány nové vlajkové lodě – na jaře řada Galaxy S, na konci léta řada Galaxy Note. V posledních letech se tyto řady natolik sblížily, že prakticky jediným odlišujícím prvkem je stylus S Pen integrovaný do Galaxy Note.

Na jaře Galaxy One, na podzim Galaxy Fold?

Podle informátora @evleaks v Samsungu probíhají debaty o tom, zda tyto řady v příštím roce nesloučit, minimálně na úrovni označení. Samsung Galaxy S11 by tak mohl například dorazit v několika variantách, přičemž jedna z nich by mohla obsahovat šachtu na stylus S-Pen (a tedy patrně i menší baterii). Sjednocení obou řad by také mohlo vést k úplnému přeznačení, namísto Galaxy S11 by Samsung například mohl použít jednodušší označení Galaxy One.


Samsung Galaxy Note 10 24

Pokud by Samsung skutečně k tomuto kroku sáhl, dá se předpokládat, že nové vlajkové lodě bude představovat na jaře v typickém termínu pro řadu Galaxy S, a podzimní termín pro uvádění předvánočních novinek si uchová pro představování nových telefonů s ohebnými displeji.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Nepřehlédněte – Samsung Galaxy Fold: Podrobné dojmy a videopohled

Nutno podotknout, že se zatím pohybujeme v úrovni interních debat v Samsungu, takže situace může být ve výsledku zcela odlišná.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. JoeBlack

  Rozloučíme se s Note řadou?
  Bez stylusu neexistuje Note.

 2. Pavel Kapoun (neregistrovaný)

  Jestli se rozloučíme se stylusem, tak nemůže být řeč o nějakém sloučení řad S a Note. Znamenalo by to ukončení Note a zachování pouze řady S. No klidně, ale pak se Samsung bude muset připravit na odliv zákazníků, protože něco jako Note nenabízí nikdo jiný, zatímco něco jako řadu S nabízí úplně všichni vyrobci..

 3. No tak to bude Galaxy S11 Note… mě to nevadí :)

 4. Dano (neregistrovaný)

  Konečne to pero dostalo ďalšie zaujímavé funkcie a dáva ešte väčší zmysel (diaľkové ovládanie) a snáď to neukončia v tom najlepšom…

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *