Domů » Bleskovky » Samsung si patentoval čtečku integrovanou do displeje. Do Galaxy S9 to ale asi nestihne

Samsung si patentoval čtečku integrovanou do displeje. Do Galaxy S9 to ale asi nestihne

Letos v dubnu si Samsung u WIPO (World Intellectual Property Organisation) podal patentovou přihlášku na čtečku otisků prstů zabudovanou přímo do dotykové vrstvy displeje. S touto technologií se počítalo již u vybraných smartphonů v letošním roce, technologie však ještě nestihla uzrát – ta od Qualcommu má být například komerčně dostupná až v roce 2019.

Řešení od Samsungu spočívá v přidání speciální vrstvy mezi ochranné krycí sklo a samotný digitizér vyhodnocující doteky. Čtení prstu by mohlo být realizováno až na 12 místech na celém displeji, což by mohlo být využitelné přímo na domovské obrazovce v rámci rozmístění ikon – pokud by např. aplikaci galerie otevřel prst majitele, zobrazily by se všechny fotografie; v opačném případě by se zobrazily jenom některé, případně žádné. To samé platí i o kontaktech, položkách v kalendáři a dalších citlivých místech v systému.

Přestože má Samsung na tuto technologii patent už od dubna, není vůbec jisté, zda se v jeho zařízeních někdy objeví. Rozhodně s ní nemůžeme počítat u chystaného Galaxy S9, u něhož několik nezávislých úniků odhalilo klasický senzor umístěný na zádech pod čočkami fotoaparátu. Můžeme se však dočkat u příští generace Galaxy Note, což na konci září naznačil i analytik Ming-Chi Kuo.

Galaxy Note9 má přinést funkci, kterou se letos nepodařilo dotáhnout do konce

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments