Domů » Bleskovky » Galaxy Note9 má přinést funkci, kterou se letos nepodařilo dotáhnout do konce

Galaxy Note9 má přinést funkci, kterou se letos nepodařilo dotáhnout do konce

Letošní vlajkové smartphony značky Samsung jsou skutečně povedená zařízení s minimem nedostatků, jeden „kompromis“ však u nich ční nad všechny – nešťastně umístěná čtečka otisků prstů na zádech. Toto řešení muselo přijít z důvodu rapidního ztenčení rámečků okolo displeje, do nichž by se senzor nevešel, bohužel technologii umístění čtečky přímo pod dotykový panel se v letošním roce připravit nestihlo. Podle analytika Ming-Chi Kua z KGI Securities se to ale stihne v příštím roce.

Ilustrační obrázek

Ming-Chi Kuo svoji zprávu opírá o informace ze seznamu firem, které budou v příštím roce dodávat Samsungu komponenty. O získání kontraktu na „poddisplejové“ čtečky se údajně ucházejí tři společnosti, z nichž dvě (Samsung LSI a BeyondEyes) již dokonce poslali Samsungu své funkční vzorky k testování. Prvním smartphonem využívající této technologie má být Galaxy Note9. Jsme zvědaví, zda se vše podaří dovést do zdárného konce, a zda s podobnou technologií přijde i Apple, aby s fanfárami ohlásil návrat Touch ID do iPhonů.

Qualcomm představil Snapdragon 450 a čtečku otisků prstů fungující pod displejem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments