Domů » Bleskovky » Galaxy Note9 má přinést funkci, kterou se letos nepodařilo dotáhnout do konce

Galaxy Note9 má přinést funkci, kterou se letos nepodařilo dotáhnout do konce

Letošní vlajkové smartphony značky Samsung jsou skutečně povedená zařízení s minimem nedostatků, jeden „kompromis“ však u nich ční nad všechny – nešťastně umístěná čtečka otisků prstů na zádech. Toto řešení muselo přijít z důvodu rapidního ztenčení rámečků okolo displeje, do nichž by se senzor nevešel, bohužel technologii umístění čtečky přímo pod dotykový panel se v letošním roce připravit nestihlo. Podle analytika Ming-Chi Kua z KGI Securities se to ale stihne v příštím roce.

Ilustrační obrázek

Ming-Chi Kuo svoji zprávu opírá o informace ze seznamu firem, které budou v příštím roce dodávat Samsungu komponenty. O získání kontraktu na „poddisplejové“ čtečky se údajně ucházejí tři společnosti, z nichž dvě (Samsung LSI a BeyondEyes) již dokonce poslali Samsungu své funkční vzorky k testování. Prvním smartphonem využívající této technologie má být Galaxy Note9. Jsme zvědaví, zda se vše podaří dovést do zdárného konce, a zda s podobnou technologií přijde i Apple, aby s fanfárami ohlásil návrat Touch ID do iPhonů.

Qualcomm představil Snapdragon 450 a čtečku otisků prstů fungující pod displejem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Ak budú mať čítačku pod displejom ktorá bude fungovať dobre a spoľahlivo tak vyhrali na plnej čiare.
  Týmto by vyhrali aj nad FaceID aj nad všetkým pretože to bude top.
  Uvidíme kiež by sa im to podarilo to by znamenalo že do dvoch rokov to budú mať všetky telefóny aj tie v strednej triede.

  • Proč proboha? FaceID může nabídnout něco jiného… A nebo kombinace obojího… To by bylo nejlepší. Tyto dvě technologie zkombinovat. Čtečka otisků prstů, resp její umístění přímo v displeji je nejlepší umístění vůbec. Je to ještě lepší než pod displejem (dole).

  • Čtečku pod displejem máme roky.

 2. Budu stát 2000€ a bude po radosti

 3. Tak je to přesně jak jsem psal, rozpoznávání obličeje nechává ostatní výrobce v klidu. On náskok není náskok, když ho nikdo nemá v plánu dohánět, protože ostatní běží jiný závod.

 4. QNX: Přesně tak. Kdo chce šaškovat s obličejem před smartphonem a doufat, že se odemkne, když čtečka je spolehlivá a v tlačítku, které stejně musíš zmáčknout.? Už Microsoft ukázal, že rozpoznávání obličeje nikoho nezajímá, slepá větev.

  • Proč by set muselo mačkat? Zase jedeme svou „jsem úplně out“ jako např u jacka dole, atd. atd.? :)

  • To nevim, jestli zase jedeš “jsem uplně out”, ale vzhledem k tomu, že většinou jedeš, tak tomu dneska asi nebude jinak ;) Mačkat tlačítko musíš, od toho tam je, to bys ale mohl vědět. A jack dole mi nevyhovuje, když si dává telefon do kapsy normálně a ne obráceně. Ale to už jsem ostatně psal, co na tom nechápeš?

  • Takže evidentně vše, klasika :)

  • 1) MS měl iris scanner. 2) Šaškovat a doufat? Čtečka otisku není dokonalá a i s ní je potřeba občas šaškovat prstem a doufat. 3) Nikdo zatím reálně FaceID neotestoval takže jde o klasické androidí (= tupé) kecy

  • JP23: Proč Androidí? Vždyť Android nic takového nemá.

  • @JP23: Uff, ty jses fakt vykvet, co pripsevek to bekani a kopani tupe ovce. Ne, na rozdil od tebe nezovseobecniji na vsechny jablecne uzivatele, ale ty jpresne ukazujes proc vznikl pojem ‚ovce‘. Pekny den.

 5. Uni: přímo jsem přesně věděl, že to napíšeš, že čtečka pod displejem je tady roky :-) přímo jsem si říkal až to uvidí Uni že bude reagovat :-)

 6. Uni: místní ios troll

 7. Takze Galaxy S9 ostrouha??

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).