Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S22 obohatí 50Mpx RGBW senzor. Doplní fotoaparát od Olympusu

Samsung Galaxy S22 obohatí 50Mpx RGBW senzor. Doplní fotoaparát od Olympusu

Fotoaparáty jsou velmi důležitou součástí každého chytrého telefonu. Korejský gigant Samsung si je tohoto faktu vědom, o čemž svědčí dobré fotografické výsledky jeho vlajkových modelů. Chystané smartphony řady Galaxy S22, jež by měly spatřit světlo světa příští rok, mohou v rámci Samsungu přinést zajímavou evoluci.

Samsung Galaxy S22 Ultra 3
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy S22 Ultra (Zdroj: LetsGoDigital)

Hlavní změnu, která se týká spekulovaného 200Mpx fotoaparátu s puncem Olympus, již nějakou dobu známe. Tentokrát však přišel známý leaker Ice Universe s informací, že v Soulu chystají novinku v podobě 50Mpx RGBW senzoru. Tento čip nepracuje pouze s červenou, zelenou a modrou barvou, ale spoléhá se také na bílou, která vylepšuje vysoce kontrastní fotografie.

V praxi tento senzor použil například Huawei u svého staršího modelu P8. Ten před šesti lety produkoval velmi dobré snímky, nicméně s posunem, kterým fotoaparáty v chytrých telefonech za tu dobu prošly, by měly být výsledky od Samsungu z trochu jiné galaxie. Představení jak 50Mpx RGBW senzoru, tak 200Mpx fotočipu bychom se mohli dočkat už v září.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Opravdu má senzor LED? Trošku zavádějící popis RGBW senzoru

  2. Lukáš Nový

    Fuj…to už není mobil…to bych si nekoupil ani za nic…já doufal, že další Samsung bude mít podobně foťák jako S21 :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).