Samsung Galaxy S22 obohatí 50Mpx RGBW senzor. Doplní fotoaparát od Olympusu

Samsung Galaxy S22 Ultra 3

Fotoaparáty jsou velmi důležitou součástí každého chytrého telefonu. Korejský gigant Samsung si je tohoto faktu vědom, o čemž svědčí dobré fotografické výsledky jeho vlajkových modelů. Chystané smartphony řady Galaxy S22, jež by měly spatřit světlo světa příští rok, mohou v rámci Samsungu přinést zajímavou evoluci.

Hlavní změnu, která se týká spekulovaného 200Mpx fotoaparátu s puncem Olympus, již nějakou dobu známe. Tentokrát však přišel známý leaker Ice Universe s informací, že v Soulu chystají novinku v podobě 50Mpx RGBW senzoru. Tento čip nepracuje pouze s červenou, zelenou a modrou barvou, ale spoléhá se také na bílou, která vylepšuje vysoce kontrastní fotografie.

V praxi tento senzor použil například Huawei u svého staršího modelu P8. Ten před šesti lety produkoval velmi dobré snímky, nicméně s posunem, kterým fotoaparáty v chytrých telefonech za tu dobu prošly, by měly být výsledky od Samsungu z trochu jiné galaxie. Představení jak 50Mpx RGBW senzoru, tak 200Mpx fotočipu bychom se mohli dočkat už v září.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku