Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S22 možná dostane 200Mpx fotoaparát Olympus a podporu S Pen

Samsung Galaxy S22 možná dostane 200Mpx fotoaparát Olympus a podporu S Pen

Ačkoli se Samsung snaží bojovat proti únikům zákulisních informací, příliv spekulací ohledně chystaných zařízení korejského giganta rozhodně neutichá. Nejnovější únik se týká připravovaného Samsungu Galaxy S22 Ultra, který má nahradit aktuální model S21 Ultra.

Samsung Galaxy S22 Ultra 7
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy S22 Ultra (Zdroj: LetsGoDigital)

Podle jihokorejských zdrojů spojí Samsung síly s výrobcem fotoaparátů Olympus a nabídne v chystané vlajkové lodi hned pětici fotoaparátů s puncem známé japonské společnosti. Přidal by se tak k firmám jako OnePlus (Hasselblad), Sony (Zeiss) či Realme a jejich chystanému partnerství s Kodakem. Olympus má do spolupráce přinést hlavní fotoaparát s astronomickým rozlišením 200 Mpx.

Samsung Galaxy S22 Ultra 8
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy S22 Ultra

Kromě fotoaparátů se mluví také o možné podpoře dotykového pera S Pen. To by nicméně nebylo až tak velké překvapení, neboť aktuální model Galaxy S21 Ultra S Pen podporuje. Spekulace se bohužel nezmiňují o tom, kdy a za kolik bychom se mohli Samsungu Galaxy S22 Ultra dočkat. Předpokládá se, že oznámení proběhne ještě letos a do prodeje by nástupce aktuální vlajkové lodi mohl jít příští rok.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

9 komentářů

 1. Aby to nedopadlo ako Oneplus + Hasseblad kde bol super hype a realita bola ina.

  • Zrejme dopadne. Tieto spoluprace su vzdy len na papieri, ale nejaky realny prinos som si nevsimol. Ano, Olympus robi spickovu optiku a maju vyborne stabilizacie, ale necakam, ze sa to nejak zasadne prejavi. Ale kto vie … pomohlo by to aj Olympusu (OM-Solutions)

  • Není pravda, že se jedná jen o papír…

  • Zapomněl jsem dodat vždy.

  • Ano, sorry. Ja som tam aj chcel napisat „takmer vzdy“ a nejak mi to uslo. Imho to tak vacsinou je, ale ano, su vynimky. Mensie, ci vacsie.

 2. Tak to jsem teda zvědavý. Chybí doladit drobnosti, snad se jim to povede.

 3. Já myslím, že 200 Mpx je velice málo…chce to aspoň 500 Mpx:-))

 4. Myslím že méně pixelů a více kvalitno optiky by byla lepší cesta.
  Lepší je a priori kvalitně zobrazit, než ex post pracně dopočítávat.

  • To je pravda zalezi hlavně na kvalitě optiky Mpix stačí třeba jen dvacet

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).