Samsung Galaxy S22 možná dostane 200Mpx fotoaparát Olympus a podporu S Pen

Samsung Galaxy S22 Ultra 7

Ačkoli se Samsung snaží bojovat proti únikům zákulisních informací, příliv spekulací ohledně chystaných zařízení korejského giganta rozhodně neutichá. Nejnovější únik se týká připravovaného Samsungu Galaxy S22 Ultra, který má nahradit aktuální model S21 Ultra.

Podle jihokorejských zdrojů spojí Samsung síly s výrobcem fotoaparátů Olympus a nabídne v chystané vlajkové lodi hned pětici fotoaparátů s puncem známé japonské společnosti. Přidal by se tak k firmám jako OnePlus (Hasselblad), Sony (Zeiss) či Realme a jejich chystanému partnerství s Kodakem. Olympus má do spolupráce přinést hlavní fotoaparát s astronomickým rozlišením 200 Mpx.

Samsung Galaxy S22 Ultra 8
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy S22 Ultra

Kromě fotoaparátů se mluví také o možné podpoře dotykového pera S Pen. To by nicméně nebylo až tak velké překvapení, neboť aktuální model Galaxy S21 Ultra S Pen podporuje. Spekulace se bohužel nezmiňují o tom, kdy a za kolik bychom se mohli Samsungu Galaxy S22 Ultra dočkat. Předpokládá se, že oznámení proběhne ještě letos a do prodeje by nástupce aktuální vlajkové lodi mohl jít příští rok.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku