Domů » Bleskovky » Realme spojuje síly s Kodakem. Výsledkem má být nabušený fotomobil

Realme spojuje síly s Kodakem. Výsledkem má být nabušený fotomobil

Do světa smartphonů zřejmě vstoupí další legendární značka fotoaparátů; po společnostech Leica, Zeiss nebo Hasselblad zkusí znovu své štěstí značka Kodak. Ta už má za sebou nepříliš úspěšné smartphony Kodak IM5 z roku 2015 nebo Ektra z roku 2017, nyní však zkusí štěstí ve spolupráci se silnějším hráčem – společností Realme.

Realme + Kodak = GT Master Edition

Viceprezident Realme Xu Qi Chase je v Číně poměrně aktivní na sociálních sítích, naposledy na nich zveřejnil fotografie z dosud nepředstaveného smartphonu, jehož jméno bylo v popisku rozmazané.

Realme 1

Spolehlivý informátor Digital Chat Station následně zveřejnil zprávu, že značka Realme navázala spojenectví s legendárním výrobcem fotoaparátů, s nímž má v plánu uvést na svět nový smartphone nazvaný Realme GT Master Edition. Jiný čínský informátor pak následně „potvrdil“, že tou legendární fotografickou značkou je právě Kodak.

Realme 3 Realme 4

Pokud vám Master Edition nic neříká, tak vězte, že se jedná o řadu telefonů, za jejímž návrhem stojí japonský designér Naoto Fukasawa. S ním se nedávno nechal viceprezident Realme vyfotit a snímek sám zveřejnil, čímž dal světu najevo, že společně něco „kutí“.

Otázkou je, jaký vklad Kodak do smartphonů Realme přinese; tato fotografická legenda má totiž nejlepší léta za sebou a po bankrotu v roce 2012 se zaměřuje výhradně na software a hardware pro komerční tisková řešení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Levná samolepka mrtvé foto společnosti

  2. Tohle tady bylo už tolikrát… Realme špičkový fotomobil udělat neumí a tímto se to nijak nezmění.

    • Ale mají dobrou reklamu a tohle, ten blud značky se skvělým poměrem cena/výkon, jen přiživí 😀👍 Ale tak o tom reklama je…

  3. Tak to se k tomuhle „Xiaomi s přirážkou“ fakt hodí… no jen vychvalujte a kupujte dál, mě to nevadí, moje peníze to nejsou 😀👌

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).