Domů » Bleskovky » Kodak Ektra: Fotoaparát s funkcemi smartphonu už koupíte i v ČR

Kodak Ektra: Fotoaparát s funkcemi smartphonu už koupíte i v ČR

V České republice se začal prodávat kompaktní fotoaparát Ektra od Kodaku, který disponuje funkcemi chytrého telefonu. Zařízení je poháněné desetijádrovým procesorem MediaTek Helio X20 s taktem 2,3 GHz, který doplňují 3 GB operační paměti RAM. Designu dominuje výrazná obruba čočky fotoaparátu, grip na spodní hraně pro lepší úchop a nechybí ani dvoupolohová spoušť, se kterou při vypnutém displeji rychle spustíte fotoaparát.

kodak_ektra_01

Srdcem hlavního fotoaparátu je 21Mpx snímač, světelnost objektivu je f/2.0. Sekunduje mu přední fotoaparát s rozlišením 13 Mpx s fázovým ostřením (f/2.2). Kapacita interní paměti je 32 GB a nechybí ani slot na microSD karty.

kodak_ektra_02

O zobrazování se stará pětipalcový Full HD displej 5palcovým Full HD displejem. Smartphone běží na Androidu 6.0 a v tuto chvíli nevíme, zda a kdy by se mohl dočkat aktualizace na nejnovější Nougat. Výbavu uzavírá kompletní podpora LTE, Wi-Fi (2,4 a 5 GHz), USB-C konektor a 3000mAh baterie s podporou rychlého dobíjení.

Kodak Ektra - camera smartphone for photo enthusiasts

Kodak Ektra lze zakoupit exkluzivně v obchodě Alza.cz za cenu 14 490 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. No comment….

  2. „exkluzivně u Alzy“, no nevím, to spíš zní jako šedivka než že by Kodak v ČR zahájil distribuci…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).