Domů » Bleskovky » Samsung se přidává k Applu. Korejcům se rovněž nelíbí zveřejňování zákulisních informací

Samsung se přidává k Applu. Korejcům se rovněž nelíbí zveřejňování zákulisních informací

Předčasné úniky informací trápí velké technologické giganty už dlouhá léta. Poslední roky je nicméně situace z pohledu firem skutečně závažná, neboť množství úniků se čím dál více stupňuje. O chystaných produktech a službách víme mnohdy měsíce dopředu prakticky vše. Je světlou výjimkou, pokud se firmám podaří utajit alespoň nějakou informaci.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G camera nahled
Samsung nechce, aby se o chystaných produktech všechno vědělo několik měsíců dopředu

Velké společnosti toho už jednoduše mají dost, a proto vyrazily na křížovou výpravu proti únikům informací. Nejprve začal úřadovat Apple, který prominentním leakerům vyhrožuje soudem. Nutno podotknout, že tato strategie zaznamenala částečný úspěch. V návaznosti na Apple se do boje zapojil také Samsung, kterého úniky informací trápí úplně stejně jako giganta z Cupertina.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 4
Podoba chystaných chytrých hodinek od Samsungu se utajit nepodařila

Na situaci upozornil redaktor německého serveru AllAboutSamsung Max Jambor. Ten poukázal na fakt, že Samsung využívá ve svém boji stížnosti na porušení autorských práv. Podle Jambora řada uniklých snímků zmizela v řádu dní, přičemž podle něj se jedná pouze o začátek. Známý leaker Evan Blass rovněž potvrdil, že smazal několik příspěvků týkajících se korejského technologického giganta.

Samsung ve svém tažení pase pouze po prvotních zdrojích úniků, nikoli po serverech, které o zveřejněných informacích referují. Je tedy pravděpodobné, že se budeme utajené informace dozvídat i nadále, jen jejich frekvence poklesne.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. A to bude jen a jen dobře. A vy jako redakce byste v článcích měli na spoilery upozorňovat a skrývat je. Je to běžná praxe ve světě kinematografie, kde taky nechci vědět důležité info o filmu dřív než jej shlédnu.

  • OMG srovnávat telefony a svět filmu, ty seš někde z Marsu ne? A co ti brání neklikat na nadpis, když to nechceš vědět. Ale určitě ti na tuhle osvětu nějakej web přistoupí, když to v zahraniční dělají úplně všechny stránky ty frajere

 2. Jednoduché řešení… tak ty články nečti.

 3. Jsi deme.ntní? Ten článek je vždy ve stylu…známe vzhled nových telefonů, hodinek a blablabla

  Proč pak na to klikáš? :D

 4. Za mě je tohle fakt hodně blbej precedent. Začli s tim vývojáři her, když začli žalovat data-minery a leakery u her a teď tohle. Člověk má právo na svobodu informací a svobodu slova. Může si mluvit o čem chce, pokud není vázán nějakou smlouvou o mlčenlivosti. V normálním světě by tohle každý soudce měl snad rovnou smést ze stolu a ještě těm společnostem napařit takovou pokutu za pokus o okleštění lidskejch svobod, že by si to příště rozmysleli… ale bohužel tyhle zmetci to budou furt zkoušet.

  • „pokud není vázán nějakou smlouvou o mlčenlivosti“ – tyhle věci se dostávají ven právě proto, že někdo porušil smlouvu o mlčenlivosti. Nebo myslíte, že dají do rukou prototyp někomu bez podepsané smlouvy? Já se Samsungem spolupracuju a nějaké zákulisní info jsem se dozvěděl s předstihem jen jednou, a to jsem podepsal pokutu $100 000 (byl jsem na novinářské předváděčce S20 v San Franciscu).
   A tím, že tehdy byly všude úniky jak sviňa, jsem z vlastního Unpacked moc neměl, protože už vlastně všechno bylo známé.

  • Libb: hodně zajímavý, jak si se k tomu dostal, že si se dostal na takovou akci do SF? Jinak ono ty prototypy telefonů vidí s předstihem i operátoři, VIP prodejci a předpokládám že i reklamní agentury, který třeba chystají billboardy – ti všichni musí mít data s předstihem a pokud to pak někdo pošle do světa, není zas tak složité nějaký leak vytvořit

  • Jsem hodně aktivní na Community fóru :)

 5. Tady jde hlavně o to, že to většinou vynese někdo, kdo je vázán mlčenlivostí, tudíž dochází k porušení zákona ;)

 6. „Samsung se přidává k Applu.“

  Aj, to se se zlou potážete. K Apple se totiž nikdo přidávat nesmí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).