TOPlist

Samsung se přidává k Applu. Korejcům se rovněž nelíbí zveřejňování zákulisních informací

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G camera nahled

Předčasné úniky informací trápí velké technologické giganty už dlouhá léta. Poslední roky je nicméně situace z pohledu firem skutečně závažná, neboť množství úniků se čím dál více stupňuje. O chystaných produktech a službách víme mnohdy měsíce dopředu prakticky vše. Je světlou výjimkou, pokud se firmám podaří utajit alespoň nějakou informaci.

Velké společnosti toho už jednoduše mají dost, a proto vyrazily na křížovou výpravu proti únikům informací. Nejprve začal úřadovat Apple, který prominentním leakerům vyhrožuje soudem. Nutno podotknout, že tato strategie zaznamenala částečný úspěch. V návaznosti na Apple se do boje zapojil také Samsung, kterého úniky informací trápí úplně stejně jako giganta z Cupertina.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 4
Podoba chystaných chytrých hodinek od Samsungu se utajit nepodařila

Na situaci upozornil redaktor německého serveru AllAboutSamsung Max Jambor. Ten poukázal na fakt, že Samsung využívá ve svém boji stížnosti na porušení autorských práv. Podle Jambora řada uniklých snímků zmizela v řádu dní, přičemž podle něj se jedná pouze o začátek. Známý leaker Evan Blass rovněž potvrdil, že smazal několik příspěvků týkajících se korejského technologického giganta.

Samsung ve svém tažení pase pouze po prvotních zdrojích úniků, nikoli po serverech, které o zveřejněných informacích referují. Je tedy pravděpodobné, že se budeme utajené informace dozvídat i nadále, jen jejich frekvence poklesne.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku