Domů » Bleskovky » Apple chce zatočit s leakery. Těm nejúspěšnějším vyhrožuje soudem

Apple chce zatočit s leakery. Těm nejúspěšnějším vyhrožuje soudem

Uhlídat tajemství v dnešní době chytrých technologií není jednoduchý úkol. Velmi často se stává, že díky únikům informací známe produkty a jejich kompletní specifikace i týdny dopředu, což nejen ničí moment překvapení, ale také má negativní dopad na samotné společnosti. Takovou podobu iPhonu 13 už nějakou chvíli známe.

iphone 13 9to5mac
Podobu iPhonu 13 známe díky leakerům už nějaký ten pátek

Dohlížet na stovky a tisíce zaměstnanců vlastní firmy a k tomu mít ještě dohled nad externími dodavateli je takřka nemožné, čehož jsou si velké firmy vědomy. Apple se nicméně s tímto smířit nehodlá. Těm nejúspěšnějším leakerům začal posílat předžalobní výzvy, aby zveřejňování citlivých údajů o chystaných produktech co nejrychleji zanechali.

jon posser airpodsmax leak

S tím, že Apple rozesílá výhružné e-maily, přišli čínští leakeři Kang a Duan Rui. Kalifornský gigant jim pohrozil soudem v Číně, pokud nepřestanou sdílet citlivé obchodní informace. Polehčujícím faktem podle Applu není ani informace, že se jim dle jejich vlastních slov daný produkt „zjevil ve snu“. Jermaine z Concept Creator, který vytvořil render AirPods Max pro Jona Prossera, byl rovněž kontaktován nizozemským právníkem zastupujícím Apple, aby se příště podobné tvorby vyvaroval.

Apple touto iniciativou navazuje na kroky, které začal provádět v březnu letošního roku. Své partnery Foxconn a Wistron instruoval, aby důkladně prověřovali své zaměstnance a ty s kriminální minulostí distancovali od důvěrných informací o produktech. Právě špatně placení pracovníci v čínských továrnách jsou jedním z nejslabších článků a jsou nejvíce náchylní k vynášení informací.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

23 komentářů

 1. To by Apple musel aj niečo s „wau“ efektom vedieť vyrobiť, ale naposledny to bolo pri iphone X, odvtedy su ich telefony iba mierna evolucia…

  • To s tim vůbec nesouvisí :-)

  • No wau efekt chybí i kvůli těm leakům. Je to jak číst/koukat na spoilery před shlédnutím filmu a pak si stěžovat, že žádný wau efekt se nedostavil.
   Snažím se leaky nevnímat, ale redaktoři je nacpou i do všech možných článků a to bez upozornění na to, že článek obsahuje leaky.

 2. Apl by měl hlavně zatočit se svým SW, ať mu to nepadá při připojení k Wi-Fi $#%%%%&.

  • Nepada:)

  • Nepadá:)

  • To víte, že ne😁. Stačí SMS.

  • Tak v největší slávě tvého milovaného Huawei u nich nebylo ani nutné se připojovat k Wifi nebo dostat SMS, tam všechno padalo už z principu.

  • QAM. Pohádky si nech pro někoho jiného. Huawei byl vždy superstabilni. Žádné problémy se stabilitou atp.

  • Superstabilni :D

  • Superstabilní je akorát tvoje de.bi.li.ta

  • Huawei měl za celou historii smartphonů snad jeden z nejhorších SW :D

  • xzeite, ty nejsi z nejbystřejších…

  • Menty: stabilitou a spolehlivostí určitě ne.
   Johny: sms, nebo odkaz stačí.
   Apple letka opět nezklamala.

  • Inak teda ja zaseba mozem povedat, ze dva najmenej problemove telefony ake som historicky vlastnil boli BB Z10 a Huawei P8.

  • xzeit: Neboj, ani kovaná Huaovce nezklamala :D A to by jeden čekal, že mrtvolu Huawei už necháme spát, mně to připomíná Windows letku, která tu vytahovala Lumie i roky po jejich smrti. A kde je Windows letka teď.

  • Menty: pleteš si OS s výrobcem telefonů. Huawei pořád mobily vyrábí.

  • xzeit: To je zajimave, ze jsem problemy s vypadky Wi-Fi nikdy nezaznamenal od doby 5S a ani o nikom nevim. Mozna vadny kus, ve tvem pripade nejaky zaostaly router nebo potreba si trapne rypnout, ty superstabilito 😂😂😂

  • [odkaz]

   Chyba v iOS zřejmě spočívá ve špatné interpretaci řetězce, %s se například běžně používá v printf. Android podobnou zranitelností netrpí.

  • [odkaz]

   Akorát s tím, že zatímco apple chybu opraví lusknutím prstu u všech zařízení, lagdroidí telefony zůstanou v 90% bez fixu 😂

 3. Tak to budou muset příště psát „Takto si představuji příští Apple“ :D Doufam, že v tomhle vznikne jasno a leakery nebude moct nikdo žalovat. Pochopim vynášení tvrdých dat, jako jsou CAD soubory. Ale říct „takto bude vypadat další iPhone“ by nemělo být trestné u člověka, který s danou firmou nemá absolutně žádnou legální vazbu. To by pak fakt už mohli firmy cenzorovat nechtěné myšlenky.

 4. Menty: stabilitou a spolehlivostí určitě ne.
  Johny: sms, nebo odkaz stačí.

 5. Menty: stabilitou a spolehlivostí určitě ne.
  Johny: sms, nebo odkaz stačí.
  Apple letka opět nezklamala.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).