Řada Galaxy S22 od Samsungu je za rohem. Jednotlivé modely už mají svá označení

Samsung Galaxy S22 Ultra 7

Zatímco telefony z řady Samsung Galaxy S21 se sotva stihly zabydlet na pultech obchodů, v domovské Jižní Koreji se údajně už pilně pracuje na nástupcích. Alespoň to naznačují zdroje serveru SamMobile, který zveřejnil kódová označení budoucích vlajkových lodí korejského giganta.

Základní model Galaxy S22 má nést označení SM-S901x, Galaxy S22+ dostal kódové označení SM-S906x a nejvybavenější model Ultra bude znám pod kódem SM-S908x. Pozorné oko už jistě odhalilo, že Samsung provedl ve svém značení jednu změnu – zatímco předchozí vlajkové modely byly od smartphonu Galaxy S5 (SM-G900x) uvedeny písmenem G, budoucí modely se budou pyšnit písmenem S.

Samsung Galaxy S22 Ultra 10
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy S22 Ultra (Zdroj: LetsGoDigital)

Změna má být ryze pragmatická, neboť Samsungu jednoduše došla číselná řada. Namísto toho, aby příští generaci pojmenoval SM-G10000x, rozhodl se pro volbu nového písmena, čímž má zase na příštích deset let vystaráno. O samotných telefonech toho příliš nevíme, nicméně se spekuluje o nasazení 65W nabíjení a v případě modelu Ultra o fotoaparátu s rozlišením 200 Mpx s puncem značky Olympus.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku