Samostatná virtuální realita HTC Vive VR se Snapdragonem 835 míří na trh

Google letos v květnu na vývojářské konferenci I/O oznámil spolupráci s Qualcommem, HTC a Lenovem na vývoji plnohodnotných brýlí pro virtuální realitu. A zdá se, že tu nyní máme první vlaštovku od HTC. Tchajwanská společnost totiž poodhalila své nové zařízení Vive VR, což má být plnohodnotná virtuální realita kompatibilní s platformou Daydream.

Hlavní nabídka prostředí Daydream pro virtuální realitu

Pohánět ji bude čip Snapdragon 835, nicméně zatím nevíme, jaké rozlišení má zobrazovací panel – buď půjde o Full HD, nebo o Quad HD, což by kvůli kvalitě obrazu dávalo větší smysl. Důležité je, že oproti klasické virtuální realitě HTC Vive, jejíž recenzi naleznete zde, verze Vive VR nepotřebuje pro výpočty externí počítač, jelikož vše obslouží právě Snapdragon 835 a další hardware zabudovaný přímo v brýlích.

Jako první se HTC Vive VR objeví na čínském trhu, avšak bez podpory Daydream obsahu; výrobce tak uživatelům v Číně aplikace a hry nabídne skrze svůj vlastní obchod Viveport. Později by se tyto brýle měly dostat také na evropský trh, nicméně přesné informace o ceně a dostupnosti zatím nejsou k dispozici.Nepřehlédněte

Vyzkoušeli jsme HTC Vive: Nejlepší virtuální realita (video)

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku