Cena:

Samostatná virtuální realita HTC Vive VR se Snapdragonem 835 míří na trh

Google letos v květnu na vývojářské konferenci I/O oznámil spolupráci s Qualcommem, HTC a Lenovem na vývoji plnohodnotných brýlí pro virtuální realitu. A zdá se, že tu nyní máme první vlaštovku od HTC. Tchajwanská společnost totiž poodhalila své nové zařízení Vive VR, což má být plnohodnotná virtuální realita kompatibilní s platformou Daydream.

Hlavní nabídka prostředí Daydream pro virtuální realitu

Pohánět ji bude čip Snapdragon 835, nicméně zatím nevíme, jaké rozlišení má zobrazovací panel – buď půjde o Full HD, nebo o Quad HD, což by kvůli kvalitě obrazu dávalo větší smysl. Důležité je, že oproti klasické virtuální realitě HTC Vive, jejíž recenzi naleznete“ >

Nepřehlédněte

naleznete“>Vyzkoušeli jsme HTC Vive: Nejlepší virtuální realita (video)

zde, verze Vive VR nepotřebuje pro výpočty externí počítač, jelikož vše obslouží právě Snapdragon 835 a další hardware zabudovaný přímo v brýlích.

Nová virtuální realita HTC Vive VR
Nová virtuální realita HTC Vive VR

Jako první se HTC Vive VR objeví na čínském trhu, avšak bez podpory Daydream obsahu; výrobce tak uživatelům v Číně aplikace a hry nabídne skrze svůj vlastní obchod Viveport. Později by se tyto brýle měly dostat také na evropský trh, nicméně přesné informace o ceně a dostupnosti zatím nejsou k dispozici.Nepřehlédněte

Vyzkoušeli jsme HTC Vive: Nejlepší virtuální realita (video)

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.