Domů » Recenze » Recenze Amazfit Watch GTS 2: skoro jako Apple Watch

Recenze Amazfit Watch GTS 2: skoro jako Apple Watch

Amazfit vydává v poslední době chytré hodinky jak na běžícím páse. Povětšinou se jedná o nástupce úspěšných modelů, což je případ i hodinek Watch GTS 2. Ty sází na obdélníkový design a až nápadnou podobnost s jablečnou konkurencí. Jedná se ale o konkurenta, před kterým by se měli v Cupertinu třást? Na to odpoví tato recenze.

Design a konstrukce

Už na první pohled je jasné, kde se chlapci a děvčata z Číny inspirovali. Amazfit Watch GTS 2 z každého záhybu křičí inspiraci Apple Watch, což samo o sobě nemusí být nic špatného. Na pohled vypadá design velmi dobře, rámeček okolo displeje je prakticky neviditelný, odezva na dotek a stisk tlačítka je jistá a hodinky na ruce sedí více než dobře.

Xiaomi Amazfit GTS 2 1
Design příliš mnoho originality nepobral

Kopie ale zůstane pouhou kopií. Materiály, ač jsou prémiové, příliš luxusně nepůsobí. Plast je především na spodní straně, rám je ze slitiny hliníku. Díky tomu mají hodinky alespoň příjemnou hmotnost (24,7 g), ale to je tak všechno. Korunka je pouhé tlačítko, ciferníky imitují ty od Apple Watch, které se samy inspirují jinde, silikonový pásek je základní, ale pohodlný a rozměry jsou 42,8 x 35,6 x 9,7 mm.

Dýnko je rovněž čistou inspirací a prohlášení „designed by Huami“ u mě vzbudilo úsměv na tváři. Voděodolnost do 5 BAR potěší, stejně jako možnost rychle vyměnit řemínek za jiný s roztečí 20 mm. I přes zjevnou inspiraci se mi ale Amazfit Watch GTS 2 líbí a nijak mě neuráželo je nosit na zápěstí.

Parametry, funkce a operační systém

Dominantním prvkem je 1,65″ AMOLED displej s rozlišením 348 x 442 pixelů (341 ppi), který vypadá opravdu skvěle. Dobré barevné podání, příkladná černá a dobrá čitelnost na přímém slunci zdobí hodinky Amazfit Watch GTS 2. O procesoru se Amazfit nezmiňuje, ale uvnitř najdeme Bluetooth 5.0, WLAN 2,4 GHz, GPS/GLONASS, senzor měření tlaku vzduchu či BioTracker 2 PPG z dílny Huami, který měří srdeční tep a okysličení krve. Zmínit znovu musím i vodotěsnost 5 BAR a automatickou regulaci jasu.

Xiaomi Amazfit GTS 2 2
Amazfit v hodinkách používá vlastní operační systém

Funkcionalita je poměrně široká. Kromě měření různých veličin (srdeční tep, okysličení krve, počet kroků, míra stresu či skóre PAI) můžete využít také budíku, hudebního přehrávače (vnitřní paměť 3 GB), přehledu počasí, zobrazení událostí z kalendáře, kompasu, časovače, barometru, odpočítávání či vyhledání mobilního telefonu.

Xiaomi Amazfit GTS 2 13
Funkcí mají GTS 2 dostatek

Za zmínku stojí i práce s notifikacemi, která je tak na půl cesty. Zobrazit si můžete kompletní notifikace z každé aplikace z mobilního telefonu, už na ně ale nijak neodpovíte, a to ani předpřipravenými odpověďmi. Alespoň potěší podpora českých znaků. Za mě se jedná o zklamání, neboť práce s notifikacemi je jednou z věcí, která definuje chytré hodinky.

Nepřehlédněte – Amazfit GTR: chytré sportovní hodinky s příjemnou cenou [recenze]

S hovory nicméně lze pracovat na úrovni, neboť Amazfit Watch GTS 2 disponují mikrofonem a mohou přijímat telefonní hovory. Kvalita je spíše podprůměrná a odbavit volající tímto způsobem budete chtít jen v nejnutnějších případech, každopádně ale vítám možnost přijmout hovor na hodinkách v případě nouze.

Xiaomi Amazfit GTS 2 12
Telefonní hovory na hodinkách odbavíte

Operační systém je uzavřený, lokalizovaný do češtiny a plně v dikci Amazfitu. Nové aplikace či rozšíření funkcí se do hodinek dostanou pouze skrze aktualizaci, po vlastní ose do hodinek nic nedostanete. K aktualizacím mám jednu výtku – velmi často se mi stávalo, že hodinky se nechtěly nechat aktualizovat a často vyhazovaly chybovou hlášku. Stejně tak se hodinky čas od času samy restartovaly bez zjevné příčiny. Hodinky lze propojit s Androidem 5 a vyšším či iOS 10 a vyšším.

Nabíjení a výdrž baterie

Amazfit GTS 2 disponují baterií s kapacitou 246 mAh a dobíjí se proprietární magnetickou nabíječkou. Nabití z 0 na 100 % trvá zhruba dvě hodiny, což není žádný zázrak, ale dá se to přežít, neboť hodinky nebudete nabíjet každý den. S výdrží to každopádně žádná sláva není, byť výrobce udává průměrně 7 dní výdrže, 20 při lehkém používání a 3 a půl dne při náročném použití.

Xiaomi Amazfit GTS 2 3
Výdrž je lehkým zklamáním

Z praxe mohu říci, že opravdu náročné použití vybije hodinky za 2 dny, běžné používání (tedy občasné cvičení, dvě desítky notifikací denně a nějaký ten hovor k tomu) vybijí hodinky za zhruba 5 dní a méně náročné používání s osekáním většiny funkcí mi vyneslo zhruba 10 dní. Na avizovaných 20 dní se můžete dostat snad jen v případě, že pouze několikrát denně zkontrolujete čas a všechny ostatní funkce máte vypnuté. K tomu si ale nemusíte pořizovat chytré hodinky.

Měření a fitness

Když ale dojde na sčítání toho hlavního, tak vždy skončíme u fitness funkcí. Právě ty jsou jedním z hlavních důvodů, proč si chytré hodinky vůbec pořídit. Nejzásadnější je patrně měření kroků – to je velmi přesné, jak jsme u produktů značky Amazfit zvyklí. Mírnou odchylku zde sice najdeme, ale jedná se o cca 100 kroků denně do minusu.

Xiaomi Amazfit GTS 2 15
Design mobilní aplikace je sice povedený, funkčně by si ale zasloužila vylepšit

Měření srdečního tepu a okysličení krve je taktéž vcelku spolehlivé a vypovídající. Hodinky nemají tendenci vynechávat a naměřené hodnoty nijak zvlášť „neustřelují“ oproti jiným chytrým hodinkám a náramkům. Okysličení krve je pak spíše orientační, oproti pulznímu oxymetru dostanete méně přesné výsledky, ale kdyby s vámi bylo něco v nepořádku, s Amazfit Watch GTS 2 to poznáte.

Opomenout nesmím ani měření spánku. Musím hodinkám vytknout, že začátek spánku je v průměru cca o půlhodinu posunutý, stejně tak probuzení nejsou vždy zaznamenána. Na druhou stranu v experimentálním režimu sledují také kvalitu dýchání ve spánku, což může pomoci při zjišťování spánkové apnoe.

Metrika stresu je spíše orientační a nicneříkající. Měření často vynechává a poté odnikud vykouzlí zvýšenou hodnotu, přičemž měření zcela postrádá kontext. Vysokou míru stresu tak můžete dostat před pracovním pohovorem i pokud jen dobíháte na autobus. Z pohledu těla je sice situace obdobná, v praxi vám ale Watch GTS 2 naměří vyšší hodnoty i bez zjevné příčiny.

Xiaomi Amazfit GTS 2 16
Měření kvality spánku pomocí hodinek je spolehlivé a přesné

Poslední měřenou metrikou je takzvaný PAI index. V tomto skóre se kumuluje měření srdečního tepu, intenzita denní aktivity a celková fyzická aktivita, která je na základě algoritmu převedena na čísla. Zde poté platí, že pokud udržíte své PAI skóre na více než 100 bodech, snížíte tím riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Xiaomi Amazfit GTS 2 6
Některé ciferníky jako by „z oka vypadly“ Apple Watch

Oceňuji, že hodinky (potažmo Amazfit) přichází z vlastní metrikou, která dává naměřené hodnoty do kontextu a vyvozuje nějaký závěr. Na druhou stranu je komplexnost výpočtu schována za vědecké práce a záleží čistě na vás, zda této metrice budete důvěřovat, či nikoli.

Pokud jde o cvičení, máte na výběr desítky různých aktivit, přičemž pro ty venkovní můžete využít také zaznamenávání trasy pomocí GPS. To není tak přesné jako v telefonech a občas vám trasu nenaměří zcela správně, i tak se ale jedná o vcelku přesné měření, které uspokojí příležitostné atlety i ty, kteří se chystají na půlmaraton. Jen ti náročnější by raději měli sáhnout po Garminech či podobné alternativě.

Doprovodná aplikace

Doprovodné aplikace byly vždy Achillovou patou Amazfitu. Dlouhou dobu měla totiž dvě, jednu pro příslušenství a náramky a druhou pro chytré hodinky. V nové aplikaci Zepp chce Amazfit sjednotit vše pod jednu aplikaci, takže k ní připojíte jak Amazfit Band 5, tak Amazfit Watch GTS 2. Snaha se cení, aplikace je ale značně nedopečená.

Xiaomi Amazfit GTS 2 17
Aplikace je napůl v angličtině

Pominu-li fakt, že aplikace velmi často padá, nereaguje a má potíže se propojit s hodinkami, tak je mou největší výtkou lokalizace. Ta je doslova poloviční a není výjimkou, kdy narazíte na část textu česky, vzápětí ale plynule navazuje angličtina. Jazykový galimatyáš rozhodně není dobrou vizitkou jedné z největších společností na světě, pokud jde o chytré příslušenství.

Zepp
Cena: zdarma
‎Zepp
Cena: zdarma

Obecně je aplikace značně chaotická a nepřehledná, často některé funkce duplikuje jen proto, aby to vypadalo, že je jich k dispozici více. Pod záložkou s názvem „užijte si to“ se nachází přehled funkcí, které můžete s propojeným zařízením využít. Část z této nabídky ale najdete i v poslední záložce Profil či v rychlé nabídce, kterou lze vytáhnout na domovské obrazovce.

Xiaomi Amazfit GTS 2 18
Kdyby alespoň aplikace Zepp tak často nepadala

Vyhodnocování metrik bohužel není na takové úrovni, na jaké je nabízejí někteří konkurenti. Amazfit vám každou naměřenou veličinu vysvětlí a doporučí univerzální postup, jak ji zlepšit, ale na nic individuálního se bohužel spolehnout nemůžete.

Závěrečné hodnocení

Amazfit GTS 2 jsou další z řady hodinek od známého čínského výrobce. Na první dobrou se snaží zaujmout svým vzhledem, který má připomínat dražší konkurenty, v softwarové výbavě ale znatelně pokulhává. Místo snahy vytvořit hodinky ve všech možných podobách by se Amazfit mohl zaměřit na kvalitu svých produktů a funkčnost. Trocha originality by taktéž neškodila.

Xiaomi Amazfit GTS 2 14
Amazfit Watch GTS 2 jsou povedené hodinky

Předností je povedený vzhled, velmi kvalitní displej, pohodlné nošení, přesné měření a celkově dobrý pocit z nošení a používání hodinek. Nevýhodou je slabší výdrž na baterii, občasné restarty a problémy s aktualizacemi, horší práce s notifikacemi, nedostatek originálních nápadů či nedodělaná doprovodná aplikace.

Xiaomi Amazfit GTS 2 7
Škoda jen horší aplikace a nedostatku originality

Za zapůjčení hodinek na test děkujeme Amazfit.cz

Věřím, že časem Amazfit po softwarové stránce dotáhne Watch GTS 2 do lepšího stavu, než ve kterém se nachází nyní. Za cenu 4 399 korun se jedná o zajímavý produkt, nicméně konkurence může v některých případech nabídnout více. Za zmínku stojí například Huawei Watch Fit, Samsung Galaxy Watch Active či Fitbit Versa 2 s NFC.

Amazfit Watch GTS 2

7.9

Design a zpracování

7.9/10

Funkce a výbava

8.6/10

Pohodlnost nošení

9.2/10

Výdrž baterie

7.3/10

Doprovodná aplikace

6.4/10

Klady (+)

 • povedený vzhled
 • kvalitní displej
 • pohodlné nošení
 • přesné měření
 • sympatická cena

Zápory (–)

 • slabší výdrž na baterii
 • občas se restartují
 • problémy s aktualizacemi
 • horší práce s notifikacemi
 • nedodělaná doprovodná aplikace

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

13 komentářů

 1. Aby sa to uviedlo na spravnu mieru, hodinky mam asi 2 az 3 tyzdne a kroky teda presne nemeraju, po dome nachodim aj 50 krokov a nenameraju ani jeden a pocitat zacnu az potom..
  Priemerne denne nezapisu kludne 500 az 1000 krokov a to je katastrofa. Za mna najhorsie meranie krokov z cca 5 testovanych produktov.
  Ak to musim nejako nakonfigurovat, tak berien spat, ale zatial hroza..

  Velky problem maju aj s nadmorskou vyskou, je posunuta o cca 20 metrov, gps je katastrofalne, dnu ho nechytite nikdy, vonku 50/50

  Naopak mikrofon a reprak su nadpriemerne, volam resp prijimam hovory nonstop a ziadny problem, su lepsie ako na huawei watch gt2.

  Aplikacia je neprehladna, nema ani hlavu ani patu, preklady su strasne a nedorobene, ide len cestina ak ju clovek nastavi aj v telefone.

  Nefunguje dobre ani rozsvietenie displeja otocenim ruky, cca 40perc vobec nereaguje, cista bieda.

  Ziadny kalendar tam nie je a s nicim sa nesynchronizuje, daju sa tam akurat krkolomne pridat udalosti v aplikacii a na tie upozorni.
  Budik je samostatny a nesynchronizuje sa s budikom v telefone ako napriklad u huawei.

  Baterka je hrozna to potvrdzujem.

  Oproti huawei watch gt2 za rovnaku cenu su hodinky nasmiech, chcel som mensie, obdlznikove, pacia sa mi o dost viac, su lahucke, dobre sa nosia, ale to je tak vsetko. Vo vsetkom su vyrazne horsie.

  Ak aktualizaciami neodstrania tych milion nedorobkov budem ich na 100perc reklamovat, nikomu ich neodporucam zatial kupovat.

  • Inak recenzia celkom fajn, vacsinou ich vsade celkom chvalia a zatial nepravom.
   Najvacsi problem su u mna tie kroky a samozrejme gps, ak s tym nieco nespravia, na sport su nepouzitelne a potom su uplne nanic, kedze moc inych veci okrem navykoveho volania nemaju.

  • Ja mam hodinky zatial len treti den, ale dovolim si nesuhlasit. Teraz som si to otestoval s meranim krokov so Smasung Healt a zamerali cca totozny pocet krokov +/- par krokov.

   GPS som este neskusal, ale dufam, ze tomu tak nebude ako pises. S Bip S a predtym s Bip som bol spokojny s GPS.

  • aj si to nejako nastavoval? ja mam s tym problem hlavne po dome , urobim 20 krokov a hodinky pripisu 0, urobim dalsich 20 a pripisu 5, potom pol hodiny sedim a stale je tam len tych 5.

   po dome som ich aj testoval, s prestavkami som si sam napocital 500 krokov a hodinky naratali nieco malo cez 300 len. vyzera, ze ked sa rozbehnu uz rataju, problem je na zaciatku kym sa chytia a pri castom prerusovani.

   GPS je katastrofalna, doma som ju nechytil 7x zasebou, po par minutych to vzdy hodinky vzdali a zrusili nacitanie sportovej aktivity, ruku von z okna som mal uspesnost 1 z 3, hned ako som ju stiahol a zacal chodit dnu sa odpojili… vonku sa mi raz chytili po 2 minutach cca a raz vobec a druhy pokus som in nedal… su strasne, vytacaju ma kazdy den, bola velka chyba ich kupovat. dam im sancu este update 2, kym sa zacne jar a zacnem chodit na bajk, ak ich nespravia, reklamacia ich neminie.. aspon 5-6 veci nefunguje ako by malo..

  • Nie nic. Len ten zaklad, vybral z krabice, sparoval, updateol, nastavil zakladne nastavenia a to je vsetko. Budem to teraz sledovat a dam vediet keby sa nieco zmenilo.

  • Vdaka, ja som pred hodinou odratal 80 krokov doma a zas mi zapocitalo len 63.

   Idem akurat do mesta skusim chodzu spustit, ak sa samozrejme gps chyti.

  • Koli takemuto meraniu krokov ako pises som predal amazfit stratos 2. Do updatu meralo pekne ako malo. Potom zrazu zacalo robit presne co pises.. doma mi neratalo kroky a iba ked som ich spravil naraz viac ako 30 – 40 a viac. Menej nie.. leteli z domu a uz nic take nechcem. Mam momentalne mi band 5 a meraju normalne. A idem vyskusat honor band 6 tak som zvedavy.

  • Popravde aj u Garminu mam pocit, ze presne meria len cas. Toto je nieco na co by sa asi vyrobcovia mali focusnut primarne, pretoze mi v podstate jedno co to meria, ked to vsetko meria zle.

  • nadmorsku vysku spravne ti mozu merat spravne tak Garminy, Suunta ale nie Huawei, Apple, Samsung. Samsungi pri znacke nastavim a na Gerlachu mi kludne ukazu o 100 vyskovych metrov viac. Ocakavat od tychto hodiniek nejake presne udaje je smiesne.

 2. Hodinky od Xiaomi používám už 3 roky (Amazfit Pace první generace). Hodinky jako takové nejsou vůbec špatné, baterka pořád drží jako na začátku, odolné materiály, dobře čitelný displej… No jenže tohle dneska umí vyrobit skoro každý výrobce. Jako největší prů*ser hodinek vidím v doprovodné aplikaci. Za dobu co hodinky mám už je to 3. nebo 4. verze a přijde mi že je to snad čím dál tím horší. Hodinky se někdy nechtějí synchronizovat, když se odpojí tak se nechtějí znovu připojit. Půlka textu v angličtině, půlka v češtině. Někdy zmizí historie aktivit, pak se zase objeví atd… Když to srovnám třeba s aplikací Samsung Wearable, tak je to obrovský rozdíl. Po této zkušenosti už bych šel asi do jiné značky.

 3. „Na první dobrou se snaží zaujmout svým vzhledem“

  Proboha co to je? Proč používáte obraty, jejichž významu nerozumíte? To už můžete rovnou zkusit „to dá rozum do hrsti“.

 4. Co tady píšou za nesmysly v článku☹️?Prý jako Apple watch.To ani z 30%.A ty zápory?Ať se k nikomu nepřirovnávají.Mám GTS a jsem rád,že vydrží aspoň 2 dny.Apple watch jsou bezchybné.

 5. Prosim vás potrebujem poradiť kúpil som si tieto hodinky všade píšu vydrž 7 dni ale mne sa vybiju za 1 deň a to mám skoro vsetko povypinane. Skúste mi poradiť čo vypnúť a čo zapnúť aby vydržali aspoň pár dni alebo ich mám reklamovať?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).