Domů » Recenze » Recenze Honor 8: Špička ve své třídě

Recenze Honor 8: Špička ve své třídě

Před rokem 2014 byl Honor modelovou řadou smartphonů Huawei. V roce 2014 se tento čínský výrobce rozhodl postavit Honor na úroveň samostatného brandu zaměřeného především na mladé uživatele. Čím ale Huawei všechny překvapil, byla cenová politika Honoru. Nízké ceny smartphonů staví tuto mladou značku do pozice dravce, se kterým musí ostatní výrobci počítat. Ať chtějí nebo ne.

Brand Honor se během své krátké existence stihl vyprofilovat jako výrobce, který nabízí vždy zajímavý poměr ceny k výkonu. Zároveň ale dokáže vyrobit smartphone, který lahodí oku a potěší i zákazníky, kteří chtějí za své peníze výkon či kvalitní fotografie. A Honor 8 je jasným důkazem výše napsaného.

Obsah balení

Jak je dnes zvykem, v balení s mobilním telefonem mnoho nenajdete. Samozřejmě je zde samotný Honor 8, 9 V / 2 A rychlonabíječka, odpojitelný kabel a sponka na vyjmutí šuplíčku. V balení také nechybí stručný návod a to je vše.

Balení je ale řešené velmi elegantně a po jeho otevření na vás bude Honor 8 čekat zasunutý v úzké štěrbině. Vypadá to elegantně a pouze to podtrhuje luxusní dojem z mobilu, který získáte v momentě, kdy jej vyjmete z krabičky.

HONOR 8: Unboxing Video

Konstrukce ve znamení plastu, skla a elegance

Jak jsem již naznačil výše, Honor 8 vás osloví okamžitě, jakmile se ocitne ve vaší dlani. I když vypadá tento mobil na fotografiích hezky, v ruce vám přijde ještě hezčí. Osobně jsem nikdy značku Honor příliš pozitivně nevnímal, nicméně Honor 8 mě donutil uznale kývnout hlavou sotva jsem ho vyndal z krabičky. Je to jednoduše krasavec.

Dílenské zpracování je na špičkové úrovni. Tělo přístroje je příkladně pevné, při pokusu o zkrut nevydá ani hlásku. Boky jsou z umělé hmoty, zadní i přední část kryje odolné 2,5D sklo. Zajímavostí je zadní strana mobilu, krycí sklo je totiž složené z patnácti vrstev, díky kterým umí záda vykreslit na světle zajímavé odlesky. Nevýhodou skleněných zad je jejich extrémní kluznost. Stačí mobil položit, a pokud daná plocha není absolutně rovná, Honor 8 vám pomalu sjede ke kraji a spadne na zem.

Také přiložení mobilu mezi bradu a rameno, když musíte telefonovat, ale nemáte volné ruce, je velký hazard. Další nevýhodou je náchylnost na poškrábání. Když jsem si mobil prohlížel před vrácením z testování, objevil jsem na zadní straně malé mikroškrábance. Jak budou záda vypadat po roce provozu ukáže až čas.

Levý bok nese pouze šuplíček pro nanoSIM a microSD kartu do maximální velikosti 200 GB. Pravý naopak hostí klávesu pro probuzení a kolébku hlasitosti. Na horní hraně naleznete sekundární mikrofon pro potlačení šumu, ale také infračervený senzor. S Honorem 8 tak můžete ovládat většinu domácích spotřebičů. Spodní hrana obsahuje USB-C konektor pro nabíjení, výdech reproduktoru a vstup pro sluchátka vybavená standardním 3,5 mm jackem.

Přední straně dominuje pouze displej a nápis honor. Stejně jako smartphony Huawei  nedisponuje Honor 8 ani mechanickými, ani senzorovými klávesami. Veškeré ovládací prvky tak naleznete na obrazovce. Jediný mechanický prvek, pokud vynecháme kolébku hlasitosti a klávesu pro probuzení, je tak překvapivě čtečka otisku prstů na zádech. Slouží totiž také jako mechanická klávesa. Na zádech kromě čtečky nalezneme ještě dvě čočky fotoaparátů, dvojitou diodu pro osvětlení snímané scény a kryt laseru pro ostření.

Čtečka otisku prstů. Rychlá, chytrá, občas špatně umístěná

Čtečka otisku prstů je u Honoru 8 kvalitnější než ta u Huaweie P9, ze kterého Honor 8 vychází. Stejně jako u vlajkové lodě Huawei umí prst snímat ve 3D režimu. Kromě kresby papilárních linií dokáže tedy číst i jejich hloubku. Rychlost čtení je špičková. Stačí prst přiložit na čtečku a v ten samý okamžik je mobil odemknutý; výrobce uvádí rychlost čtení 0,4 sekundy. Čtečka si navíc poradí s prstem přiloženým v libovolném úhlu.

I když stačí pro odemknutí mobilu prst pouze přiložit, můžete čtečku také mačkat, a to hned několikrát za sebou.  Jedná se totiž zároveň o mechanickou klávesu, které lze přiřadit různé akce či spuštění libovolné aplikace při jednom stisku, dvojitém stisknutí, či při podržení. Na jeden stisk jsem si tak nastavil spuštění fotoaparátu, na dvojitý stisk aktivaci LED svícení, při dlouhém podržení se mi spouštěl vyhledávač Google. Rychlé a návykové. Čtečka navíc umí pracovat i s gesty. Po přejetí prstem po čtečce směrem dolů si tak můžete třeba stáhnout notifikační lištu.

Většina výrobců umisťuje čtečku otisků na zadní stranu přístroje. Osobně toto umístění nepovažuji za dobré. Čtečka je sice výborně přístupná v momentě, kdy mám mobil v ruce, ukazováček se totiž skvěle usadí přímo na její ploše, pokud chci ale mobilní telefon odemknout, například když leží na stole, je vám čtečka k ničemu. Mobil musíte zvednout, případně odemknout pomocí pinu či gesta. Horší situace nastává v momentě, kdy máte mobil v držáku v autě.

Na čtečku se nedostanete, z držáku mobil za jízdy běžně neodpojujete a tak budete opět zadávat pin či gesto. Z tohoto pohledu je praktičtější čtečka pod displejem či na boku přístroje, jak to dělají například Samsung a Sony. Kromě ne vždy praktického umístění ale nemám žádné výtky.

Displej si nehraje na špičku, přesto je výborný

Displej dosahuje úhlopříčky 5,2″ a rozlišení 1 080 × 1 920 pixelů. Jemnost zobrazení tedy činí 423 ppi. Velikost dnes můžeme považovat za standard, stejně jako rozlišení. Najdeme sice smartphony s displejem jemnějším, pro běžné používání se jedná ale o zbytečnou hodnotu. Dokud nebude mít Huawei, respektive Honor vlastní řešení pro virtuální realitu, není vyšší rozlišení potřeba.

Barevné podání i pozorovací úhly jsou výborné. Displej je vyrobený technologií LTPS (Low Temperature Poly-Silicon), díky čemuž má nižší spotřebu elektrické energie při zachování svítivosti a barevného podání.

Honor8_10

Čitelnost na přímém slunci hodnotím jako dobrou, v noci naopak potěší skutečnost, že minimální jas je opravdu minimální. Pokud budete chtít, můžete si v nastavení zapnout filtr modrého světla. Obraz získá sice nažloutlé barvy, oči vám ale poděkují. Aktivaci tohoto filtru si můžete umístit do rychlých voleb a máte jí tak vždy po ruce. I když je barevné zobrazení výborné, může si uživatel v nastavení volit z teplých či studených odstínů, případně lze barevné podání nastavit zcela dle sebe.

Hardwarová výbava více než potěší

Honor 8 nabízí o něco slabší procesor než Huawei P9, ze kterého vychází. Srdcem je tak procesor Kirin 950 se čtyřmi jádry Cortex A72 na frekvenci 2,4 GHz a čtyřmi jádry Cortex A53 na frekvenci 1,8 GHz, Grafické jádro je identické s tím u P9, jedná se tedy o Mali-T880 MP4. Jinými slovy, Kirin 950 v Honoru 8 a Kirin 955 v Huawei P9 jsou jeden a ten samý procesor, který se liší pouze takty. A to pouze o 100 MHz.

Tip: Kompletní specifikace včetně srovnávače parametrů najdete v našem katalogu

V reálném použití rozdíl nepoznáte. Kde rozdíl ale pocítíte, a to ve prospěch Honoru 8, jsou 4 GB RAM. Do operační paměti se vejde více aplikací a mobil je nemusí opakovaně spouštět. Vnitřní úložiště o velikost 32 GB také potěší. U zlaté varianty se dočkáte dokonce velmi nadstandardní kapacity  64 GB.

Výsledky benchmarků:

 • 3D Mark Ice Storm Unlimited, 720p: 19 978 bodů
 • 3D Mark Ice Storm Extreme, 1080p: 10 460 bodů
 • 3D Mark Sling Shot ES 3.1, 1440p: 880 bodů
 • 3D Mark Sling Shot ES 3.0, 1080p: 1 310 bodů

Pokud výsledky porovnáte s Huawei P9, zjistíte, že Honor 8 dosáhl dokonce o něco lepších výkonů. AnTuTu ani GeekBench 3 se mi ale bohužel nepodařilo nainstalovat. Měl jsem také problémy s hrou Sony Racing Transformed, která vždy po spuštění spadla. Ani hra Beach Buggy Racing nebyla příliš stabilní. Při nastavení jemných stínů se hra vždy okamžitě ukončila, jinak fungovala bez problémů.

Další hry, například N.O.V.A 3, GT Racing 2 či Modern Combat 5: Blackout fungovaly tak, jak měly. Zvukový výstup do sluchátek je standardní, tedy dobrý. Hlasitý reproduktor na spodní hraně hraje výborně, Honor 8 tak zvládne i reprodukci hudby bez sluchátek.

Baterie a výdrž nezklamou

Nevyměnitelná baterie dosahuje kapacity 3 000 mAh. Nabíječka funguje buďto v režimu 5 V / 2 A, nebo 9 V / 2 A. Pokud tedy detekuje schopnost rychlého nabíjení, což Honor 8 zvládá, dokáže doplnit energii opravdu svižně. Za 1 hodinu nabíjení se dostanete na 80 procent kapacity baterie, na plné nabití budete potřebovat 1 hodinu a 40 minut. To jsou hodně nadstandardní časy.

Výdrž na jedno nabití se pohybuje v rozmezí jednoho až dvou dnů. Záleží samozřejmě na intenzitě používání. Při hraní her vybijete baterii za pár hodin, při běžném používání a občasném poslechu hudby není problém přežít celý víkend bez nabíječky. Přesto se každý s tímto mobilem musí naučit vozit vlastní nabíječku s sebou, nebo alespoň USB-C kabel. Šance, že narazíte na kompatibilní nabíječku, je přece jenom ještě malá.

Operační systém a konektivita

Asi nebude překvapením, když napíšu, že Honor 8 využívá jako operační systém Android 6.0. Nadstavba je identická s telefony Huawei, tedy EMUI 4.1. Honor navíc přislíbil udržovat tento model aktuální po dobu dvou let. Majitelé se tak již nyní mohou těšit na Android 7 a do budoucna s největší pravděpodobností i na následující verzi.

Nadstavbě EMUI 4.1 tradičně chybí zásobník na aplikace, vše tedy máte rozházené po plochách. Někomu tento styl vyhovuje, jinému nemusí. Nadstavba je velmi svižná, na nic nečekáte. Pro co nejjednodušší ovládání si můžete obrazovku zmenšit k levé i pravé straně, případně si aktivovat plovoucí tlačítko, které vám přináší ovládací prvky ze spodní lišty kamkoli na obrazovku.

Zajímavé je vytváření screenshotů silným dvojitým zaklepáním kloubem na displej. Jako když klepete na dveře. Pouze vám zde nikdo neotevře, ale uložíte si aktuální obrazovku. Příjemné je automatické vytočení zobrazeného kontaktu přiložením mobilu k uchu či ztlumení vyzvánění otočením displejem dolů.

Konektivita je u Honoru 8 příkladná. WiFi umí pracovat jak v pásmu 2,4 GHz, tak i v modernějším a rychlejším 5 GHz. Bluetooth zde naleznete v nejnovější verzi 4.2, přičemž nechybí NFC, infračervený port, GPS ani GLONASS. LTE zvládá na všech pro nás důležitých frekvencích. Potěší schopnost využívat dvě SIM karty najednou. V takovém případě ale nemůžete použít microSD kartu, jelikož druhý slot je hybridní.

Fotoaparát není LEICA, nikomu to ale nevadí

Honor 8 přináší na první pohled identický fotoaparát jako špičkový Huawei P9. Máme zde tedy dva 12 Mpx  BSI-CMOS snímače Sony IMX286, kdy jeden zaznamenává standardně barevně, druhý je určený pro černobílé fotografie. Světelnost je taktéž stejná, tedy f/2.2. I velikost pixelů je identických 1,25 µm, a stejná je i doprovodná aplikace, včetně pokročilých možností které nabízí.

Honor8_08

Nechybí ani laserový autofokus, kterým si  mobil pomáhá při focení nablízko. Stejně jako Huawei P9 obsahuje Honor 8 dva specializované obvody pro vylepšení fotografie. Jediné, co chybí je nápis LEICA na zadní straně přístroje. Jelikož ale fotí oba mobily prakticky stejně, je to zcela jedno.

Při běžném fotografování za dne budete většina uživatelů s kvalitou snímků spokojena. Honor 8 se řadí rozhodně k lépe fotografujícím mobilům, byť ani on nepřekonal nedostatky mobilní fotografie v podobě rozmazaného čehokoli, co se pohybuje, pokud nemá mobil velmi dobré světelné podmínky. Statická fotografie je na mobilní poměry výborná, při dobrém světle je kresba na vysoké úrovni. Ani k barevnému podání nemám výhrad. Při špatných světelných podmínkách se ukazuje výhoda druhého černobílého snímače, který nejenom že zachytí více detailů, ale také má velmi příjemnou atmosféru.

Stejně tak nenajdete žádný rozdíl v aplikaci fotoaparátu, která umožňuje fotografovat jak v plně automatickém režimu, tak v režimu PRO, který vám umožní nastavit vlastní vyvážení bílé barvy, manuální ostření, nastavit čas i clonu a další věci. Pro lidi, kteří si chtějí s fotografií  v mobilu pohrát, je Honor 8 stejně kvalitní volbou jako Huawei P9.

Srovnání: Klasická vs. černobílá fotografie

[baslider name=“Honor8colorWhite“]

Videosekvence umí Honor 8 natáčet maximálně v rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů při 60 snímcích za vteřinu. Svojí kvalitou spadají do průměru. 4K video zde nenajdete, stejně tak chybí zpomalené sekvence. Záznam je na druhou stranu použitelný, bez větších vad. Honor 8 nemá optickou stabilizaci obrazu, stejně jako smartphony Sony Xperia Z a X série  využívá stabilizaci elektronickou. Ta je velmi kvalitní a například při natáčení za chůze eliminuje téměř veškeré otřesy.

Honor 8: Camera demo

Závěrečné hodnocení

Honor 8 byl velmi očekávaný smartphone. Nejenom že bezezbytku naplnil veškerá očekávání, která do něj byla vkládána, ale v některých detailech je i překonal.

Honor_8_image

To, že bude Honor 8 vycházet z Huawei P9, se očekávalo. A splnilo. To, že za nižší cenu přinese něco navíc, to už ale čekal málokdo. Oproti modelu P9 tak uživateli nabízí infračervený port pro ovládání domácích spotřebičů a také vyšší kapacitu operační paměti. Ano, Honor 8 má o trošku slabší procesor, toho si ale většina lidí nikdy nevšimne, kdežto více operační paměti využije každý. Mobil tak udrží v paměti více aplikací, a díky tomu dokáže reagovat svižněji. Je přece jenom rozdíl aplikaci pouze načíst z paměti, nebo ji znovu kompletně spouštět.

Konkurencí může být například Samsung Galaxy A5, případně Galaxy S6. A5 disponuje nižší cenou, ale také menší vnitřní pamětí a nižší kapacitou RAM. S6 má vnitřní paměť stejnou, pokud nebudeme brát v potaz zlatou variantu Honoru 8 s 64 GB vnitřním úložištěm, ale má stále méně operační paměti. Na druhou stranu, oba Samsungy mají také skleněné provedení i na zadní části, skvěle fotí a model S6 disponuje vyšším rozlišením displeje.

Za podobné peníze jako Honor 8 si můžete také koupit Alcatel Idol 4S. Stejná kapacita vnitřní paměti, o 1 GB nižší kapacita RAM, ale vyšší rozlišení na displeji a brýle pro virtuální realitu rovnou v balení jsou jistě pádné argumenty pro koupi. Případně můžete mít ve stejné cenové kategorii starší Sony Xperii Z3, která je na tom podobně jako Samsung Galaxy A5, navíc ale disponuje oproti A5 podstatně vyšším výkonem ve hrách a vodotěsností, která může nejednoho uživatele potěšit.

Bez ohledu na konkurenci je ale Honor 8 ve své cenové kategorii skvělou volbou. Za ještě akceptovatelnou cenu tak získáte luxusně zpracovaný smartphone s kvalitním fotoaparátem, královskou porcí jak vnitřního úložiště, tak paměti RAM, a v neposlední řadě s výborně odladěným systémem. Honor 8 je trefou do černého a další vráska na čelech konkurentů. Pokud se vám líbí, kupujte.  Za dané peníze se jedná o bezkonkurenční nabídku.

Honor 8

8.2

design a zpracování

8.9/10

výkon a optimalizace

8.6/10

hardwarová výbava

8.2/10

kvalita fotografií a videa

8.1/10

výdrž baterie

7.4/10

Klady (+)

 • špičkové dílenské zpracování
 • velmi dobře odladěný systém
 • kvalitní a dobře čitelný displej
 • unikátní duální fotoaparát
 • vylepšená čtečka otisku prstů
 • rychlé nabíjení
 • bezkonkurenční poměr výkonu a ceny

Zápory (–)

 • zadní část se snadno poškrábe
 • chybějící odolnost vůči vodě a prachu
 • neumí nahrávat 4k video

David Šantora

Redaktor SMARTmania.cz. Otec dvou malých dětí, geek a fanoušek Star Wars. Hráč, co nemá na hry věčně čas, ale neustále je kupuje a pouze občas hraje, nadšený fotograf, který nedá dopustit na své OM-D, milovník gotického rocku a symphonic metalu.

44 komentářů

 1. Petr (neregistrovaný)

  Autor jeste nezjistil, ze Android podporuje tzv. safe locations, ktere prave odstranuji nutnost odemykat telefon gestem, kdyz neni ctecka pristupna – napr. v aute. Takze to na co si stezuje je neexistujici problem a neexistujici jedina nevyhoda ctecky vzadu.

  • jmenopriezvisko

   Když nechceš odemykat čtečkou, tak lze vždy zadat heslo, např v držáku v autě.

  • Petr (neregistrovaný)

   Me to nevysvetluj, trubko. Ja to vim. Ale autor si na stezuje. Ja pisu o tom, ze ani to heslo zadavt nemusis, protoze ho za spravne nastavenych podminek telefon po tobe vubec nebude pozadovat – napr. v aute. Sam to tak pouzivam.

  • Tak tak Petře, sám toto používám na svém mobilu.

   To jsou ty rychlo recenze, kde se zjistí leda tak kulový a realita je úplně jinde….

  • David Šantora

   Dobrý den,
   autor samozřejmě tuto funkci sám používá, mám takto spárovaný mobil jak s autem, tak například s hodinkami, kdy po mě nikdy heslo také nechce. Ale to co používáte Vy, já, nebo třeba Cleric, který navíc evidentně ví jak málo jsem s Honor 8 strávil času (měl jsem ho na testy dříve než ho představili, pro představu), není to pravidlo všech. Ne každý má v autě BT pro párování, ne každý si chce na mobilu nastavovat místo či zařízení pro bezpečné používání. To že to používáte Vy, a já, neznamená, že to je automatika pro všechny, ba naopak. Většina lidí takto mobil nepoužívá a pak je čtečka na zádech občas umístěná nevhodně…. Zkuste bát v potaz i jiný pohled, než máte vy, prosím. Svět není černobílý.

  • Přesně tak. Dobře jsi to těm exotum vysvětlil. Čtečka zezadu prostě nepatří…

 2. V té modré vypadá úžasně

 3. Rumun (neregistrovaný)

  Nejsou náhodou boky telefonu z hliníku???

  • David Šantora

   Dobrý den,
   zkosené hrany jsou hliníkové, to máte pravdu. Ale střed mezi nimi je plast.

 4. AnTuTu ani GeekBench 3 se mi ale bohužel nepodařilo nainstalovat.

  Jak je to mozne ??? 2 najznamejsie app sa pocas celeho testu nepodarilo nainstalovat ? lol

  • Snoopyk (neregistrovaný)

   Mne antutu maka pres 90000 podobne jako p9. Jinak az na to sklo na zadech je to skvelej mobil. Prednim sem mnel g4ku a kdybych mel ted vybirat mezi g4 a H8 tak jedine H8. Vyborne zpracovanej krasna modra. A vse ostatni na jednicku. „Skoda jen ze neumi probuzeni poklepanim kdyz leyi na zadech tak by to bodlo.

  • Můžu se zeptat,jak jste spokojen u Honoru 8 s kvalitou snímků v místnostech a v šeru na automatiku? Jestli tam neni moc šumu? Mám p9 lite a fotky za zhoršených světelných podmímek jsou nepoužitelné. Děkuji

  • S launcher NOVA bez problémů

 5. nitro.doubt : litanie o applu aj v sekcii honor – o tom ze iphone 7 ma zatial najviac predobjednavok si cital ze ? ake lieky si pozil ? :D

 6. Och jak obsolentní, čtečka s mechanickým čudlem, v době tlakových:) (tak usetril jsem milovníkovy slova obsolentní (který jej tedy používá ve špatném významu) příspěvek).
  Ne vážně, to je super prvek. Sice to nevyvažuje mizerné umístění, ale hodí se, zvláště svítilna.

 7. lukass71 (neregistrovaný)

  Jasne, vsichni jsou apple ovecky jen ty si ten normalni, vzdelany jedinec. Designove iPhone vynika a jeste dlouho bude. A na cem srovnavas ten vykon? To ze jeden ma 8 a druhy 2 jadra? Aha, tak ok.
  Jediny s cim souhlasim je to tristni HD rozliseni, to uz je od Apple celkem vtip.

  • Honba za „neviditelnými“ ppi dává smysl až ve spojení s VR. A s VR nás Apple prozatím neoblažil (ačkoli vyjádření z jejich strany se týkají spíše AR jako bližší nasazení zdá se).

  • Jan (neregistrovaný)

   To nie je celkom pravda. Apple mam rad, to tu snad pisat nemusim, ale ten raster tam viditelny proste je. Mna osobne neobtazuje a to si na tento parameter dost potrpim, ale rozdiel oproti 2K displejom je viditelny.

  • Běžně a opakovaně se dívám na displej na telefonu s 6″@490ppi a tablet s 10″@260ppi (pokud se pamatuji) a že bych musel rozmrkávat, že jsem na retina + několik set ppi a na retině, tak to fakt ne. Tedy, nepitvám se ve fotografiích, ani nečtu text o velikosti 5dpi, to je pravda.

  • jmenopriezvisko

   „Neviditelné“ začíná někde u hodnoty 540ppi všechno menší je viditelné velmi dobře, rozdíl mezi HD a QHD mobilem se stejnou úhlopříčkou je obrovský.

  • jmenopriezvisko

   lukass71 iPhone 6S má celkem SoC s osmi jadry 2Cpu a 6gpu a iPhone 7 je decacore 4Cpu a 6Gpu jader… :)

 8. Jan (neregistrovaný)

  Pre mna je toto favorit na kupu. P8 ma presvedcil, ze aj Android moze fungovat a tak Huaweiu/Honoru celkom doverujem. Za takeho pol roka az sa bude dat kupit za babku si ho vezmem :)

  • Petr (neregistrovaný)

   Ceny telefonů Honor dolu moc nepadaj. Už za tuto cenu je to super koupě.

  • Jan (neregistrovaný)

   Velmi to nesledujem, ale viem ze Honor 7 sa dal kupit za nejakych 270€ a tipujem, ze na zaciatku tolko nestal.

   Ano, cena skvela, ale zatial by mi bolo luto menit P8.

 9. Martin (neregistrovaný)

  Jako konkurenci bych zařadil ještě LG G5 nebo oneplus 3.

  • Tak G5 je cenově někde jinde, to jsi poněkud ulít (co se kde dá sehnat za šedivky, ať už Honor nebo LG neřešíme samozřejmě). A vlastně na našem trhu není komplet. One+3, když se tedy náhodou prodává:) asi ano, ačkoli to už je přeci jen phablet, a ten kdo jde po velikosti (u +/- 5″ určitě ano) jej asi do výběrového řízení zahrnovat nebude.
   Takže jsi vlastně článek nijak neobohatil:)

  • Co to tady meleš s tím Oneplus 3. Má o mnoho lepši parametry než Honor 8 a stojí stejně. Přímo od výrobce 10900,-kč. Snapdragon 820, 6GB RAM, 64GB UFS 2.0, Adreno 530, Optic Amoled 5,5″ Full HD, 16MPx Sony, 4K video 30fps, 720p slow motion 120fps, Optickou stabilizaci a další HW na který Honor prostě nemá. Nehledě na problémy s kompatibilitou a padajícím SW na Kirinech. Jak už někdo psal, takhle rychlou a do nebes vychvalující recenzi mohl napsat jenom moula co za to dostal zaplaceno… čili velmi neobjektivní a povrchní.

  • Na Kirinech žádný SW nepadá, jsou to velice dobré čipové sady a výbornou fixací GPS, navíc software má Huawei velice dobře odladěn…

  • Slow motion Honor 8 umí. Jen je to v menu nastavení režimu pod názvem ZPOMALENĚ.

 10. Pombeq (neregistrovaný)

  Jsou někde ke shlédnutí/stažení fotky v plné kvalitě?

 11. Díky moc za vyčerpávající článek, při koupi nového telefonu mi také pomohl porovnávač telefonů na: [odkaz]

 12. prosím chci do sms přidat fotografii z galerie a odeslat – píše mi to nepodporovaný formát fotografie. Zvolte jinou položku fotografie. Poradil by mi někdo?

  díky

 13. Ivan Nechvíle

  Je možné ukládat fotky v režimu PRO v RAWu ?

  • Po aktualizaci telefou na Android Nougat 7 a EMUI 5.0 je možnost ukládání fotografií v RAWu.

 14. Hustota ppi má smysl kromě VR taky u screenshotu.

 15. Přečetl jsem na Honor 8 desítky recenzí jak v češtině, tak v angličtině. Bohužel tak neodbornou a nesmyslnou recenzi jsem ještě neměl tu čest číst. Autor například uvádí, že rámeček telefonu je z plastu a v komentáři dále uvádí, že boky rámečku jsou z kovu a mezi tím je plast. Celkem by mě zajímala tato nová technologie zpracování? Rámeček je totiž celý z kovu a je z jednotné konstrukce, tak jak by se proboha do jednotné konstrukce dostal plast mezi kov? Nebo se opravdu autor domnívá, že je plast uprostřed kovového rámečku zalakován, aby vypadal jako jednotná konstrukce? Vždyť technologicky i výrobně (co se týče nákladů) je to naprostý nesmysl! Stejně tak nesouhlasím s výdrží baterie. Výdrž na baterii je na danou kapacitu (3000 mAh) vskutku velmi dobrá, rozhodně ale telefon nemá při normálním využívání šanci vydržet nabitý 2,5 dne, jak je uvedeno v recenzi. Další nesmysl v článku je co s týče fotoaparátu, který fotí výborně, ale v porovnání s P9 za všech režimů fotí o něco hůře. Rovněž uvádět, že konkurencí je Galaxy A5 2016 je nesmysl hodný maximálně pana „redaktora“. Galaxy A5 2016 je podstatně méně výkonný telefon a plynulost proti Honor 8 je také velmi bídná, zvlášť pokud chce někdo používat více aplikací, tam pak TouchWiz spolu s pomalou RAM je celkem dost bída. Uvádět tento model jako konkurenci chce fakt notnou dávku neznalosti, nebo snad autor konzumuje omamné a psychotropní látky? Či byl při psaní recenze intoxikován notnou dávkou alkoholu? Honor 8 je špičková vyšší střední třída, za to A5 2016 je obyčejná střední třída v prémiovém těle, avšak dost předražená. Tahle recenze je fakt mimo.

  • Ano přesně tak, rámeček je kompletně z kovu. Měl jsem možnost telefon odřít a kov se ukázal v plné kráse ;).

 16. Mám asi 14 dní HONOR 8 64GB v modré barvě a v této cenové kategorii jde o špičkový telefon, který se vyrovná a mnohdy i překonává vlajkové modely ostatních výrobců. Naprostá spokojenost ve všech ohledech až na to že klouže (jde vyřešit pouzdrem nejlépe originálním Honor8 blue, který jediný zachová třpyt 16 vrstev zadního krytu a barevně perfektně ladí s telefonem). Telefon navíc v těchto dnech získává aktualizaci na android 7.0 a EMUI 5. a dosáhne i na ty další…
  Vzhledově, hardwarově a cenově těžko hledat v současné době konkurenci.
  Jinak se často musím smát nad českými recenzemi a diskuzemi „komentátorů“:
  plastové boky-podívejte se laskavě na you tube: Honor 8 Durability Test – Scratch test – BEND test
  než začnete psát ty Vaše bláboly. To samé platí o kritice procesorů Kirin, autorovi se seká asi pouze mozek.

 17. Honor 8 používám asi 4 měsíce.rychlosti a odladenosti se vyrovná apple-iOS.zadne zamrzání či restart.baterie 2dny a To jedu na dvě sim.foti poradně.kam se hrabe tamtung????.Tak nechápu ty bláboly ostatních co ho nemají.pro i ovce-používám tablet apple IPad mini 2 a neměnil bych.ale honor 8 je pan telefon.

  • Ahoj lidi.Chci si Honor8 taky koupit ,ale hodně mě zajímá přesnost GPS.Mohl by někdo z Vás nainstalovat GPS test a podělit se o výsledek měření venku?Mám huawei P7 a přesnost okolo 8-12m.Potřeboval bych tak 3m-5m.
   Dík za info

 18. Už ho mám v telefonu pár týdnů…
  Úplně normální cestou.
  V aplikaci HiCare stačí zajít do položky pro inovátory a tam je vždy dostupný poslední software, nehledě na zemi původu telefonu či kde se nacházíte.
  Jinak baterie byla lepší na starém androidu. Byl i svižnější. Má ještě pár much. Novinek je málo nebo nejsou podstatné. Takže klidně zůstaňte na Androidu 6, uděláte lépe.

 19. Ahoj chci se zeptat, mam Honor 8 cca týden a když začnu nahrávat třeba mé psisko jak si hraje tak mi pak video nelze spustit. Jde mi spustit v pripade ze stahnu VLC prehravac, ale to same se mi deje na You tube, pustim video hudba bezi ale obraz zčerná tak nevim co s tim mam delat, umel by nekdo poradit prosim. Děkuji

 20. Cau lidi,přehraje honor 8 videa na youtube ve VR.Ja mám 5Xko a ten to neumí,nemá tam tu ikonku brýlí ve spodním rohu.A i různý aplikace taky nefungují.

 21. Jsem vlastníkem tohoto mobilu ale nevím zda je na VR a proto se ptám zde v diskuzi. Jsem vděčný za každou odpověď či radu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).