Domů » Recenze » Recenze Samsung Galaxy A5 (2016): Premiant z vyšší střední třídy

Recenze Samsung Galaxy A5 (2016): Premiant z vyšší střední třídy

Samsung pro letošní rok inovoval řadu Galaxy A, která vsází především na elegantní design a luxusní zpracování z kovu a skla. Na českém trhu se zatím prodávají dva modely, které navazují na stejnojmenné předchůdce z loňského roku, a sice Galaxy A5 (2016) a Galaxy A3 (2016). V dnešním testu se podíváme na první zmiňovaný, který by se také dal považovat za dostupnější alternativu k vlajkové lodi Galaxy S6.

Recenze Samsung Galaxy A5Takto vypadají letošní modely Galaxy A3 (vlevo) a Galaxy A5

Po stránce designu je mu totiž velmi podobný a tentýž pocit získáte i po uchopení do ruky, jelikož kovový rámeček v kombinaci se skleněným povrchem obou stran je od vybavenějšího sourozence prakticky k nerozeznání. Odlišnosti ale najdete v hardwarových parametrech.

img01

Zde je nadvláda dražšího modelu o poznání patrnější, na druhou stranu, ani výbava Galaxy A5 (2016) není nijak špatná a běžný i náročnější uživatel nic zásadního postrádat nebude. Startovací cena 10 990 Kč včetně DPH působí ve srovnání se shodně vybavenou konkurencí trochu nadneseně, nicméně zde se připlácí právě za design a některé prémiové funkce, které známe spíše z vyšších modelů Samsungu. Příkladem budiž integrovaná čtečka otisků prstů v domovském tlačítku.

Je vyšší cena pouze příplatkem za zpracování a především samotnou značku, nebo si ji novinka dokáže obhájit při praktickém používání? Nejen to si zodpovíme v dnešním testu.

Videopohled

Samsung Galaxy A5 (2016): Recenze

Obsah balení: Pouze nutný základ

Nenápadná bílá krabička ukrývá mimo stručné brožury a sponky na vyjmutí šuplíčku pro nanoSIM a microSD kartu také rychlonabíječku s oddělitelným microUSB kabelem a špuntová sluchátka. K těm sice bohužel nedostanete více velikostí nástavců, zvolená je však vcelku univerzální a většině uživatelů by měla sedět. Samotný zvuk je příjemným překvapením – má sice trochu výraznější basy, běžný posluchač ale bude spokojen.

img02

Konstrukce a design: Krasavec každým pohledem

Jak už jsme zmínili v úvodu, smartphone je vyhotoven z kovu, přičemž přední a zadní stranu kryje 2,5D tvrzené sklo Gorilla Glass 4. Většině drobných škrábanců tak odolá, nicméně nelze se jim zcela vyhnout a po čase se především na zadní straně takřka nevyhnutelně začnou objevovat. Není od věci být při používání opatrný, jelikož skleněný povrch je poměrně kluzký a úchop v ruce je tak značně nejistý. Stejně tak telefon klouže při položení na i jen trochu nerovný hladký povrch.

img03

Pády přitom nejsou v kombinaci se sklem zrovna to pravé a je tak potřeba dbát při používání zvýšené opatrnosti. Jinými slovy, pokud víte, že vám telefon často padá či jej pravidelně využíváte v pohybu, bude v případě Galaxy A5 (2016) pouzdro nutností.

img05

Druhou stranou mince je vzhled jako takový. Černá varianta je velmi umírněná a velké skleněné plochy doplněné o kovový rámeček působí elegantně a zároveň hodnotně. Podobnost například s Galaxy S6 či jinými modely je samozřejmě značná, nic to ale nemění na skutečnosti, že Galaxy A5 (2016) patří k těm lépe vypadajícím telefonům na trhu a ve své třídě dominuje na celé čáře.

img09

Zejména u černé varianty je nutné počítat s viditelnými otisky prstů. Mimo povedený design potěší i samotná kvalita zpracování, která hraje první ligu. Vše perfektně lícuje, konstrukce nevydává žádné pazvuky a i boční tlačítka působí jistě a jejich stisk je přiměřeně tuhý.

img14Zleva Galaxy A5 (2016), Xperia Z5 Premium a iPhone 6s Plus

Sympatická je tloušťka 7,3 mm, hmotnost 155 gramů je poté daní za použité materiály. Pochvalu si výrobce zaslouží za zmenšení rámečku okolo displeje, díky čemuž na přední straně není mnoho nevyužitého místa. Pokárat jej však musíme za absenci notifikační diody. Na českém trhu se telefon prodávat ve zlaté, bílé a černé verzi, a později by měla dorazit ještě růžová varianta.

Čtečka otisků prstů

Výrobce zvolil, podobně jako u své vlajkové lodi, umístění čtečky do tlačítka Domů, které má oproti pozici pod fotoaparátem na zadní straně tu výhodu, že je možné čtečku používat i tehdy, kdy je telefon položen na stole. Její citlivost je velmi dobrá – prst stačí pouze přiložit (z libovolného směru) a lehce tlačítko zmáčknout, čímž dojde k odemčení telefonu.

img08

Displej: Barevná smršť

Samsung Galaxy A5 nabídne 5,2palcový Super AMOLED panel s rozlišením 1080 x 1920 px. Výsledná jemnost tedy činí 424 pixelů na palec a jemnost obrazu je příkladná. Barvy jsou o trochu více saturované, nicméně to není na škodu a v nastavení navíc najdete několik profilů barev, takže si barevné podání přizpůsobíte k obrazu svému. Výborné jsou také pozorovací úhly.

img15

Pochválit je potřeba perfektně fungující automatickou regulaci jasu, přičemž na nejvyšší nastavení je displej velmi dobře čitelný i na přímém světle. Nejnižší nastavení je naopak dostatečně nízké na pohodlné používání za tmy.

Hardware, konektivita a zvuk: Slušný základ 

Na evropském trhu dostal Samsung Galaxy A5 do vínku osmijádrový procesor Exynos 7580 s grafickým akcelerátorem Mali-T720. Ten doplňuje 2GB operační paměť a 16 GB rozšířitelného úložiště, z čehož je pro uživatelská data po spuštění k dispozici necelých 11 GB. Jak ukazují hodnocení z benchmarků, jde o střední třídu na poli hardwaru a ačkoliv v dané cenové kategorii jde o mírný podprůměr, stále postačí na většinu běžných úkonů i náročných her. Jen pozor, u titulů jako Real Racing 3 dojde automaticky k nastavení vyšší kvality grafiky, se kterou hra není úplně plynulá a je tedy nutné v nastavení úroveň detailů snížit.

 • AnTuTu benchmark: 41 350 bodů
 • 3DMark Ice Storm Unlimited: 7 996 bodů
 • GeekBench 3: 3 592/702 bodů

Výrobce se nesnížil k žádným kompromisům na poli datové výbavy a tak je zde mimo standardní trojici WiFi, Bluetooth 4.0 a GPS k dispozici také LTE 6. kategorie a NFC. Citlivost u WiFi je dobrá a fixace polohy je otázkou okamžiku i v hustější městské zástavbě. V kuloárech se také šušká, že by u nás Samsung v průběhu letošního roku mohl spustit technologii Samsung Pay, se kterou by NFC našlo další využití.

img06

Hlasitý reproduktor nacházející se na spodní hraně vydává zvuk průměrné kvality, s přihlédnutím k jeho velikosti a určení je to však pochopitelné a o vyložený trhač uší nejde. Výstup do sluchátek je naopak čistý a i s handsfree z balení se dočkáte poměrně obstojného podání. S lepšími sluchátky tak Galaxy A5 poslouží jako přehrávač hudby na jedničku. Oproti Galaxy S6 zde navíc nechybí FM rádio.

Baterie a výdrž: Příjemné překvapení

Samsung Galaxy A5 dostal do vínku baterii s kapacitou 2900 mAh, což je o 350 mAh více, než má vlajková loď Galaxy S6. V kombinaci s úspornějším hardwarem a menším rozlišením displeje je výdrž znatelně delší a při běžném používání zahrnujícím aktivní využívání datového připojení a pár desítek minut hraní her se bez problému dostanete na dva dny výdrže. V tomto ohledu telefon příjemně překvapil a obzvlášť s přihlédnutím k faktu, že je tenký 7,3 mm, si výrobce zaslouží pochvalu.

img11

Díky rychlonabíjení jej navíc s dodávanou nabíječkou dobijete „z nuly na sto“ za 98 minut. Provedli jsme také standardizovaný test výdrže zahrnující přehrávání HD videa s maximálním jasem a poloviční hlasitostí zvuku vedeného do sluchátek – telefon se vybil po úctyhodných 9 hodinách a 50 minutách.

Operační systém a uživatelské prostředí

Mírným zklamáním je skutečnost, že nové generace Galaxy A3 a A5 vstupují na trh s Androidem 5.1 Lollipop. Update na novější Marshmallow na sebe nenechá čekat dlouho, nicméně raději bychom jej zde viděli už nyní. Jak je u Samsungu zvykem, k nepoznání jej mění nadstavba TouchWiz.

Optimalizace systému je na slušné úrovni a při běžném používání reaguje na povely velice svižně. Telefon se však během týdenního testování asi třikrát samovolně restartoval a občas se také na chvíli zasekl a nereagoval na povely. Nejde o nijak časté jevy a používání tak nebrání, přesto by výrobce měl při aktualizaci na Android 6.0 software doladit.

Samsung se poučil z dob minulých a telefon již není od prvního spuštění zahlcen přebytečným softwarem. Základní nabídka je velmi komplexní a obsahuje vše od praktického správce souborů, přes poznámkový blok a diktafon až po kompletní kancelářský balík Microsoft Office. K němu se váže cloudové úložiště OneDrive, na němž dostanete zdarma 100GB prostoru na dva roky zdarma.

Zmiňme na závěr ještě aplikaci Smart Manager, jež obsahuje správu pamětí, aplikací běžících na pozadí a také antivir. Základní softwarová výbava je tedy velmi komplexní a není tak potřeba první hodiny s telefonem strávit stahováním aplikací z Obchodu Play. Na druhou stranu, výrobce to rozhodně nepřeháněl a šel v tomto ohledu cestou ideálního kompromisu.

Fotoaparát a záznam videa

Fotoaparát v Galaxy A5 má rozlišení 13 Mpx, přední kamerka poté 5 Mpx. Co se týče prvního jmenovaného, z dalších parametrů stojí za zmínku světelnost objektivu f/1.9 a přítomnost optické stabilizace obrazu. Papírově má tedy našlápnuto ke slušným výsledkům.

img10

V otázce automatické nastavení expozice vykonává automatika dobrou práci. Naopak občas je problém zaostřit, a to především pokud fotíte nějaký objekt umístěny blízko objektivu. Samotné snímky za dobrého světla nabídnou věrné podání barev, šum je ovšem patrný o trochu více, než by se nám líbilo a detaily taktéž nejsou prokresleny zrovna na jedničku. V šeru pak počítejte s výrazně nižší ostrostí a velkým množstvím šumu.

20160101_140802

Vzhledem k použitému procesoru telefon neumí zaznamenat video ve 4K rozlišení a je tak potřeba se spokojit s Full HD při 30 fps. Záznam se vyznačuje dobrými barvami, slušnou ostrostí a poměrně rychlým přeostřováním. Nahrávaný zvuk pak kvalitou spadá do průměru.

Celkově tedy fotografické schopnosti můžeme zhodnotit jako lepší průměr a pro občasné použití je fotoaparát naprosto dostačující. Náruživí fotografové by ale mohli být zklamáni.

Prostředí aplikace pro fotografování je velmi minimalistické, ukrývá však poměrně širokou škálu funkcí. Levá strana obsahuje rychlé nastavení základních funkcí typu blesk, samospoušť apod., na pravé poté naleznete spouště pro fotoaparát a video, přepínač předního a zadního snímače a také nabídku režimů, která obsahuje například panorama, HDR či noční režim.

Samsung Galaxy A5 (2016): Camera demo

Naděje zde vzbuzuje položka „Pro,“ bohužel se však nejedná o plně manuální režim, nýbrž vám na obrazovce přibude pouze ruční nastavení vyvážení bílé, ISO a výchylky expozice. Prostřednictvím této nabídky se také můžete dostat do obchodu Samsung Apps, kde naleznete další režimy. Praktickou funkcí je spuštění fotoaparátu dvojitým stiskem tlačítka „Domů“.

Screenshot_2016-02-04-17-30-04

Při focení přední kamerkou je zde také připraven software pro zkrášlování, avšak výsledky obvykle působí poněkud uměle. Zajímavý je režim „Wide Selfie“, což je v podstatě variace na téma „panorama“. Jinými slovy jde o širší fotografii, kam se vejde více jednotlivců. Celkově tak software fotoaparátu nabízí solidní škálu možností, jen nás mrzí absence manuálního nastavení expozice a clony či ručního ostření.

Závěrečné hodnocení: Vyšší střední s prémiovým vzhledem

Samsung Galaxy A5 (2016) to na trhu nebude mít úplně snadné. S cenou 11 000 Kč se totiž zařazuje do kategorie, kde má drtivá většina konkurentů z hlediska výbavy navrch. Samsung předčí nejen v oblasti hardwaru – například o tisíc korun dražší LG G4 má větší a jemnější displej, Huawei P8 za tutéž cenu znatelně vyšší výkon a LG Nexus 5X zase svižnější a aktuálnější systém. Nahlížet na Galaxy A5 z hlediska poměru cena/výkon tak není úplně to pravé.

img04

Jde o velmi podobný případ, jako ještě dražší HTC One A9. Ve své cenové hladině má znatelně lépe vybavené konkurenty, ale jako celek se stále používá navýsost dobře. Nejinak je tomu u Galaxy A5. Jistě, má některé drobné nedostatky jako absence notifikační diody, neschopnost nahrávat 4K video či spíše průměrný fotoaparát. Jenže působivé zpracování, až na drobnosti svižný systém s kvalitní softwarovou výbavou či velmi dobrá výdrž baterie jsou jen některými z faktorů, proč se Galaxy A5 zkrátka používá skvěle.

Pokud tak sháníte reprezentativní smartphone vyšší střední třídy a spíše než na parametry hledíte na jeho praktickou použitelnost, Samsung Galaxy A5 (2016) vám může být skvělým společníkem a svých peněz nebudete litovat. Totéž platí, pokud se vám líbí Samsung Galaxy S6, avšak připadá vám zbytečné do něj investovat tolik peněz a současně cítíte, že jeho potenciál nevyužijete. Galaxy A5 je mu totiž velmi podobný, jen se slabším hardwarem, což se ale pozitivně projevuje na celkové výdrži.

Samsung Galaxy A5

7.7

Design a zpracování

8.5/10

Výkon a optimalizace

7.5/10

Hardwarová výbava

7.0/10

Kvalita fotografií a videa

7.0/10

Výdrž baterie

8.5/10

Klady (+)

 • povedený design
 • kvalitní dílenské zpracování
 • dobrá výdrž baterie
 • povedený displej
 • prvotřídní konektivita
 • přesná čtečka otisků prstů
 • rychlé nabíjení

Zápory (–)

 • drobné nedostatky v optimalizaci
 • uvedení na trh s Androidem 5.1.1
 • vyšší cena ve srovnání s konkurencí
 • absence notifikační diody

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

45 komentářů

 1. Petas (neregistrovaný)

  Porad nechapu, co Samsung vedlo k tomu, ze dal do mobilu EXYNOS na 28nm technologii i kdyz uz ma vic nez rok 14nm vyrobu!!!

 2. 11 000,-Kč ? :D :D :D
  Pro redakci: proč není v recenzi tabulka s parametry telefonu ?

 3. Mc (neregistrovaný)

  Desingove pekne telefony,ale neprakticke a predrazene.

 4. kukolar (neregistrovaný)

  Telefon se však během týdenního testování asi třikrát samovolně restartoval a občas se také na chvíli zasekl a nereagoval na povely

  stačilo napísať toto a ludí to dalej prestane zaujímať a kúpia v tej cene, iný FUNKČNÝ telefón

 5. Josil (neregistrovaný)

  Takze, mobil dostal 7,7 bodu z 10. A kolik dostala redakce SMARTMANIE za tuto recenzi od Samsungu??? Pokud se mobil 3x restartuje a zasekne behem tydne, tak si myslim, ze je to smejd a mel by dostat tak 3 body z 10. To ze ma ctecku prstu a fotak a dalsi veci je uz ted nepodstatne. Mobil je proste spatnej. Proc to neni napsane v zaporech????

  SAMSUNG a APPLE jedine dve znacky, ktere se budou doporucovat at mobil jde, nejde, seka se, restartuje se. Vsak o nic nejde stoji jen 11 000. Tohle bych pochpopil u mobilu z ciny za 2 500.

  • Fosil (neregistrovaný)

   Ty si asi řádně upadl na hlavičku, viď? Diagnóza = demence :) tak si kupuj levný křápomobily z Číny a nepruď v diskuzích.

  • Josil (neregistrovaný)

   Jasne, demence, clovek co nema argument dokaze jen urazi a vymyslet si JMENO FOSIL. Divne

  • Jj (neregistrovaný)

   Absolutní souhlas…Samsung platí i prodejcům aby lidem vtlacili jejich mobily…když jsem pracoval v mobilce z prodejů telefonu jsem dostával peníze.. taková s5 mi vydělala 450Kč taková Xperia Z2 mi vydělala jen 180kc.. Samsung si prostě platí prodejce (ti chcou vydělat a vtlaci vám Samsung jen proto aby jejich děcka měly co žrát) a proto když si vybírám telefon prodavače vůbec neposlouchám.. (jelikož jsem ho sám dělal a vím jak to funguje)

  • Josil (neregistrovaný)

   JJ: Souhlasim s tebou. Ne jak FOSIL = demence, ten jen placa blbosti a patri k tem lidem, co se nechaji ukacat a pak vsude ukazuji jak jsou mimo, ze si koupili predrazenou imotaci galaxy S6 :-D

  • Josil (neregistrovaný)

   A redakce mlci. Ja jsem jeste, at je to tu nebo jinde na webech nevidel nebo necetl, ze by se nejak kritizoval SAMSUNG. Ten at udela mobil za 1 500 nebo za 30 000, tak je vzdy v te katagorii NEJ. Kdyby se tak restartoval HUAWEI, SONY, HTC, LG, LENOVO, ASUS, ACER a dalsi, tak by to bylo zminovano pri kazde prilezotosti. U Samsungu, ale ne. Divne

  • Myslíš „imitaci“ ?

  • Josil (neregistrovaný)

   LubiCzech: Ano

  • Martin Pavlović

   Mohu vás docela bezpečně ujistit, že se mýlíte. Kdo mě zná osobně, ví, že nejsem zrovna příznivcem této značky, A5 mě nicméně mile překvapil. Drobné nedostatky ve stabilitě se občas naskytnou, ale nešlo o nic, co by nějak zabraňovalo pohodlnému používání. A je dost možné, že update na Android 6.0 tohle vyřeší.

  • Josil (neregistrovaný)

   Martin Pavlović: Ja vas neznam, to je pravda, ale to neni podstatne. Podstatne je jen to, ze se mobil 3x za tyden restartoval. Pricina muze byt spatna optimalizace, chyba v SW jako takovem, chyba v HW (CPU, GPU, cela deska) Az bude samovolne restartovani na dennim poradku vsech vyrobcu mobilu od Samsugu pres Sony az po Apple, tak se nic dit nebude. Ted je to proste problem a obrovsky. Co kdyz se to restartovani bude opakovat denne, 5x denne. Tak mobil pujde na reklamaci. Zaver je ten ze mobil ma nejaky problem ktery zapricinuje restartovani. A ted je otarka, je cela serie v haji nebo je to jen ojedinely kus. Priklanim se k cele serii

  • Je vidět , že „Josil“ nemá tušení o kvalitách telefonů Samsung. A5 je velmi kvalitní , jedinou chybičkou je průměrný grafický čip (pouze 2 jádra), a malá RAM.

  • MrGreen (neregistrovaný)

   Zaujímave je jak někdo jde hodnotit značku na základe jednoho kusu výrobku fakt na zamysleni…

 6. mercenary (neregistrovaný)

  Za ty peníze se dá koupit podstatně lepší , mám ASUS ZENFONE 2 , byl levnější a myslím že je lepší – pouze nemá čtečku otisku prstů

  • No, neřekl bych. Asus má některé patametry nahoněné, jiné podprůměrné. Tohle je vyváženější kousek. To spíše v článku zmíněné alternativy.

 7. Hele, když čtu 5.1. 1 přístroji, čtu automaticky o RAW snímcích?

  • Jj (neregistrovaný)

   Určitě ne Samsung zatím nezpristupnil focení do raw

  • áha, tak to je škoda, že se na to člověk nemůže spolehnout. Na recenze také ne (ty se toho obvykle nedotknou), takže opět pátračka po netu nebo spoléhat na 3rd apky. Díky.

 8. Jj (neregistrovaný)

  Telefon za tuhle cenu a restartuje se?? Uff Samsung to zas pos al ???????? cena fakt přemrštěná směšný procesor, nízká hodnota rám… Za tu cenu fakt ne…

  • Souhlasím, chce to dvacetijádro 14GHz a 128GB RAM.

  • Martin Pavlović

   Šlo o velmi ojedinělý jev, ale je pravda, že by se to zvlášť u tak drahého telefonu nemělo dít vůbec.

 9. Jirka (neregistrovaný)

  Velice pěkný telefon, výbava docela slušná. Škoda jen, že větší model A7 s 3GB RAM, baterií 3300 mAh a 5,5″ displejem se do Evropy nedostala. Věřím, že to třeba Samsung ještě v budoucnu přehodnotí.

 10. Oto (neregistrovaný)

  Děkuji za recenzi Martine. Mám dotaz. Je možné použit slotu pro paměťovou kartu jako drouhou SIM? Někde na YouTube jsem to v zahraniční recenzi zaslechl.

  • Martin Pavlović

   Rádo se stalo :) Bohužel, varianta prodávaná na našem trhu toto neumožňuje.

 11. Pavel (neregistrovaný)

  Má tento mobil slow motion video? děkuji :-)

 12. Martin (neregistrovaný)

  Dobrý den, marně jsem v nastavení hledal zapnutí hmatové odezvy na klávesnici.U telefonu za 11 tis. mi taková “ drobnost“ docela chybí…

  • Martin Pavlović

   Dobrý den, bohužel nemám po ruce žádný Samsung, abych to prověřil, nicméně zdá se mi to podivné. Prošel jste všechny nabídky v nastavení klávesnice? Teoreticky by se toto nastavení mohlo nacházet i v kategorii týkající se zvuku a vibrací, avšak jak říkám, nemám teď možnost to prověřit. Kdykoliv nicméně můžete sáhnout po některé z alternativ v Obchodě Play, já třeba nedám dopustit na standardní Google klávesnici, která tuto funkci má.

 13. Martin (neregistrovaný)

  Dobrý den, marně jsem v nastavení hledal zapnutí hmatové odezvy na klávesnici.U telefonu za 11 tis. mi taková “ drobnost“ docela chybí…

 14. Nechic (neregistrovaný)

  Sklo vzadu je pěkná pitomost, stará A5 byla praktičtější a líp se držela. Nebo Alpha, proč není nová Alpha?

  • Ondra (neregistrovaný)

   Mrkni na youtube kanál „adrianisen“. Tenhle telefon vydrží opravdu hodně!:-) Včetně pádů, nože nebo zmrazení.

 15. natálie (neregistrovaný)

  Budou dělat i zlatý předek telefonu??

 16. kateřina (neregistrovaný)

  Zdravím, má tento model notifikační diodu na upozornění zmeškaných událostí ?
  Děkuji moc za odpověď.

 17. Konečně první recenze, kde se nerozplýváte nad kvalitou fotoaparátu. Vzal jsem si telefon na zkoušku na dovolenou a byl jsem vysloveně zklamaný, neostré kraje, slévání detailů, za soumraku uplná katastrofa :-( Na displayi telefonu to ještě vypadá pěkné, ale když se pak na to kouknete na UHD televizi, tak tam to je všechno vidět. Ještě že moje žena měla sebou Lumii 830, to se vůbec nedá srovnat a to to není žádný dělo. nejnižší Pureview se Zeissem.

 18. Dobrý večer potřebuji poradit spadl mi na zem Samsung Galaxy A5 a nemohu ho nijak nahodit k životu nerosvití se display svíti jen spidní tlačítka jinak nic a při doteku obratovky vybruje nic víc nějaka rada ??? Jo a na vypnutí nebo restart nerwaguje :-( díky Zdenda

 19. No já nevím jestli je to aktualizacemi nebo čím ale mě tento telefon fotí nádherně. Prý je zde použit čip z S6.

 20. Dobrý den. Chtěl bych se tu zeptat jestli někdo nemá zkušenosti ohledně nabíjení samsungu galaxi A5. Problém je v tom že můj táta má telefon 3měsíce a vždy když nabíjí telefon tak ho vypne. Tentokrát se stalo že telefon nejde zapnout a byl dost rozpálený. Dekuji za každou radu.

 21. Ahoj,
  můžu se zeptat na radu ohledně výběru mobilu? Rozhoduju se mezi Galaxy A5 a Huawei P9 lite. Všude se píše, že Huawei je lepší, ale vzhledově se mi víc líbí právě A5. Přecházím z S4.
  Díky za každou radu.

 22. Zdravím,
  mám GT-S5830 a pro synchronizaci kalendáře, kontaktů, poznámek apod. (Microsoft Outlook) s počítačem používám Kies – přímé propojení mezi mobilem a počítačem bez nutnosti být připojen na internet. Je u A5 také tato možnost, např. s Kies3. Případně jak stávající data s novým A5 synchronizovat.
  Díky za radu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).