Domů » Bleskovky » Quick Charge 4.0 už brzy: superrychlé nabíjení s výkonem až 28 W

Quick Charge 4.0 už brzy: superrychlé nabíjení s výkonem až 28 W

Tloušťky telefonů klesají a baterie tomuto trendu bohužel ustupují. Výrobci se proto snaží přicházet s technologiemi, které stále zkracují dobu nabíjení baterie. Americká společnost Qualcomm má své vlastní řešení a již brzy představí čtvrtou generaci technologie Quick Charge.

Nová generace Quick Charge dokáže telefon nabíjet při napětí 5 V proudem 4,7 až 5,6 A, případně při 9 V proudem 4 A – celkový nabíjecí výkon tedy činí 28 W. Zatímco starší Quick Charge 3.0 má výkon „pouze“ 18 W, konkurenční technologie od Huawei či společnosti OPPO jsou na tom podobně. Super Charge od Huawei dokáže nabíjet výkonem 22,5 W a Super VOOC od společnosti OPPO zase 20 W.

gsmarena_001

Ačkoliv vypadají tyto technologie velice zajímavě, hlavní slovo bude mít společnost Google, která zvažuje využití jednotného standardu Power Delivery u telefonů s nabíjecími konektory USB-C (více informací), které používají například telefony Google Pixel. Pokud by Google zakročil a nastavil pevná pravidla, všechny ostatní technologie rychlého nabíjení by musely jít stranou.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

24 komentářů

 1. Snad se ta honba za co nejmenší tloušťkou zastavila. Jako uživatel mohu říct, důležité je, aby mobil vydržel ten jeden den, který se ale u každého uživatele dost liší. Mobilní telefon by měl ustát celý den a nijak se neomezovat něčím vypnutým, což na svém Samsungu Galaxy S7 přesně provozuji.AOD, Wifi, data, BT, poloha….atd. nic nevypínám. Ráno v 6h zvednu z nabíječky a většinou ve 22 až 23h dávám zpátky…někdy s jedním procentem, někdy třeba s 15%….někdy vybiji mobil třeba v poledních hodinách, nebo vím, že budu potřebovat energii, protože někam jdu a nemám moc času, využiji rychlonabíjení (párkrád do měsíce). Rozhodně si neumím v S7 představit menší kapacitu akumulátoru a osobně bych uvítal 500mAh navíc, což by mi pokrylo i ten náročnější den. Nedávno se cosi psalo o akumulátorech s 2x násobnou kapacitou ve stejné velikosti, jako dnešní Lithiové akumulátory. To by se mi líbilo, snad to nebudou zase zmenšovat a i kdyby, tak jen o 25%…..takový 4500 mAh aku bych určitě v S7 uvítal.

 2. No tak to bude zajimave. Jeste by k takovemu nabijeni mela zase byt zpet pritomna uzivatelsky vyjimatelna baterka jinak clovek bude co mesic v servise, kvuli znicene baterce.

 3. Tak pokud výrobce dané technologie bude spojovat užívání s proprietárním konektorem (aby nedošlo k poškození užitím std. USB-C), Google nebude mít námitek.
  Problém je, že ti výrobci „zneužívají“ std. (USB) a to je to nebezpečné.

  • Ale ale ale, takže najednou je vlastně rychlonabíjení v pořádku? Ale tak je vidět, že i ze špatný nálady se člověk může vyspat…:)

   • Samozřejmě že je v pořádku (tedy docela dost lidí zde zmiňuje ztrátu životnosti aku):) Vo co de?

  • Ale houby ty brepto, USB-C zvládne jěstě větší proud, o žádném poškození nemůže být řeč ;)

   • Uf, zase jeden offtopis, ale zakřičet si musíme co? Hlavně že hodíš nějaký pind:)

   • Nevím co je offtopis, asi zas nějaké tvoje odborné slovo. Zase jako vždy jsi mimo :)

   • Doporučuji se podívat, o čem Google hovoří:/

   • Mně je jedno o čem hovoří Google, já reaguji na tebe, protože ty tady opět píšeš nesmysly.

   • Hmm, tak jinak. Co je z uvedeného nesmysl? Prozatím jsi se vzmohl na offtopic o proudu. Snaž jen opět nepindáš?

   • Otázka je taky, co zvládne elektronika a akumulátor. Já si myslím, že dnešní rychlost rychlonabíjení je již docela slušná. Nabití 3600 mAh akumulátoru z 0% na 100% za cca 1,5h je dost slušné.

   • To je samozřejmě věc jiná, ale on psal o USB-C, a to to zvládne hravě :)

   • Shepii (neregistrovaný): Ale to se točíme v kruhu, protože tě nezajímá, co je tématem:) A to je pro dialog dost problém….

   • My se nikde netočíme, diskusi s tebou beru jako uzavřenou, už není potřeba nic dodávat :)

   • Shepii (neregistrovaný): Souhlas, myslím že jsi právě velmi trefně ohodnotil kvalitu své diskuse. Vlastně jsi k téma neměl co dodat (a ani nebylo co), ale plivnou „píšeš nesmysly“ se stihlo:)

   • Reagoval jsem jen na tvůj další nesmysl, obsah článku ani postoj Googlu není třeba komentovat. Netušil jsem že uvádění věcí na pravou míru nazýváš „plivnou“. To je zase nějaký tvůj odborný název?

 4. Jmenoprizdvisko

  Ty jo , uz se tesim. Pidi kontakty v usbc a 6A proud. Nejakej ten prach + prechodovej odpor , ach to bude uzasny, to bude horet

  • Zbytečně. Dnešní rychlonabíjení je dost rychle. Samsung Galaxy S7 Edge 3600 mAh za nějakou hodinu a půl, to si myslím že je dost v klidu.. A to dostává nějakých maximálně 2A….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).