Sledujte nás na YouTube

Qi je vítěznou technologií bezdrátového nabíjení: Powermat skládá zbraně a přidává se

Ještě před několika roky existovali na poli bezdrátového nabíjení celkem tři hráči – Alliance for Wireless Power, the Power Matters Alliance (PMA) a Wireless Power Consortium (WPC). První dva se před dvěma roky spojili v jeden subjekt AirFuel Aliance (více informací), v něm byla nejsilnějším hráčem firma Powermat.

Ani ona však nedokázala vzdorovat technologii Qi od WPC, která se za ty roky stala ve světě mobilních zařízení dominantní a našla si cestu i do mobilních zařízení Apple. Společnost Powermat nyní uznala porážku a překvapivě se přidala ke skupině WPC. Firma hodlá ve WPC rozvíjet své vlastní technologie, její produkty však zároveň budou zpětně kompatibilní s Qi, aby je mohli užívat všichni majitelé zařízení s bezdrátovým nabíjením. Powermat hodlá s WPC sdílet technologické inovace a vyvine maximální snahu urychlit růst infrastruktury bezdrátového nabíjení.

Společně s Powermatem je součástí WPC více než 360 společností, v letošním roce by nově měly bezdrátové nabíjení Qi nabídnout i vybrané smartphony Xiaomi. WPC se však nemusí z dominantního ovládnutí technologie bezdrátového dobíjení radovat dlouho, vznikají nové společnosti, které chtějí poskytnout nabíjení na větší vzdálenosti. Na CES chce například svoji technologii WattUp prezentovat společnost Energous.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. A to měl Uni od počáku Qi jako něco podřadného, co se neuchytí, je k ničemu apod..

    • karamatom (neregistrovaný)

      beta cam bol lepší kvalitnejší, prevalcoval ho lacnejší šmejd VHS pretože bo v bambilionoch šmejdoch
      pochopilo THCdírko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *