Domů » Bleskovky » Qi je vítěznou technologií bezdrátového nabíjení: Powermat skládá zbraně a přidává se

Qi je vítěznou technologií bezdrátového nabíjení: Powermat skládá zbraně a přidává se

Ještě před několika roky existovali na poli bezdrátového nabíjení celkem tři hráči – Alliance for Wireless Power, the Power Matters Alliance (PMA) a Wireless Power Consortium (WPC). První dva se před dvěma roky spojili v jeden subjekt AirFuel Aliance (více informací), v něm byla nejsilnějším hráčem firma Powermat.

Ani ona však nedokázala vzdorovat technologii Qi od WPC, která se za ty roky stala ve světě mobilních zařízení dominantní a našla si cestu i do mobilních zařízení Apple. Společnost Powermat nyní uznala porážku a překvapivě se přidala ke skupině WPC. Firma hodlá ve WPC rozvíjet své vlastní technologie, její produkty však zároveň budou zpětně kompatibilní s Qi, aby je mohli užívat všichni majitelé zařízení s bezdrátovým nabíjením. Powermat hodlá s WPC sdílet technologické inovace a vyvine maximální snahu urychlit růst infrastruktury bezdrátového nabíjení.

Společně s Powermatem je součástí WPC více než 360 společností, v letošním roce by nově měly bezdrátové nabíjení Qi nabídnout i vybrané smartphony Xiaomi. WPC se však nemusí z dominantního ovládnutí technologie bezdrátového dobíjení radovat dlouho, vznikají nové společnosti, které chtějí poskytnout nabíjení na větší vzdálenosti. Na CES chce například svoji technologii WattUp prezentovat společnost Energous.

WattUp: bezdrátové nabíjení na velké vzdálenosti se ukáže už v lednu na CES

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments