Domů » Bleskovky » AirFuel Alliance: Sloučené skupiny pro bezdrátové nabíjení A4WP a PMA vyráží do boje proti Qi

AirFuel Alliance: Sloučené skupiny pro bezdrátové nabíjení A4WP a PMA vyráží do boje proti Qi

Na začátku letošního roku oznámili dva ze tří hlavních hráčů na poli bezdrátového nabíjení, skupiny WIreless Power (A4WP) a Power Matters (PMA), sloučení do jedné aliance, která si bude klást za cíl bezdrátové nabíjení zjednodušit a přinést do něj jednotný standard. Spojení bylo nyní dokončeno, organizace bude nově vystupovat pod jednotnou značkou AirFuel Alliance.

 

Za zády této aliance stojí celkem 195 společností, včetně Intelu, Samsungu, Starbucks a dalších, společným cílem všech je rozšiřování technologie bezdrátového nabíjení mezi koncové uživatele. Certifikované výrobky touto aliancí ponesou společné logo AirFuel, které se má stát synonymem pro pohodlné a snadno dostupné bezdrátové nabíjení.

Ve světě mobilních zařízení je prozatím nejrozšířenější technologie Qi od Wireless Power Consortium, ta také bude hlavním konkurentem nově vzniklé aliance.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Aha, takze tu mame tri vyznamne skupiny ohledne bezdratoveho nabijeni. Dve z nich se spoji, ale stejne ani tak nejsou nejrozsirenejsi a budou hledat konkurencni reseni oproti v soucasnosti nejrozsirenejsimu Qi (ktere mimochodem napriklad Samsung pouziva)?

 2. Proč zase bude další standard omg? Zas bude potřeba tři různé nabíječky.

  • H (neregistrovaný)

   Bez obav. Bude víc standardů, takže se vymyslí jeden, který by ty ostatní měl nahradit. A pořád dokola. Standardem se mělo stát miniUSB, poté jeho varianta extUSB, pak microUSB,…….

  • H (neregistrovaný): Tak to je vcelku jasné, celé je to poměrně mladá technologie, která má své mouchy (náchylnost na materiál přístroje, výkon, cenu, atd.) a teprve se zjišťuje, co je vlastně jak funkční a co kdo bude používat. Proto to vcelku chladným nechává většinu uživatelů a výrobců, je to ještě nedokončená technologie.

  • lerion (neregistrovaný)

   „Proto to vcelku chladným nechává většinu uživatelů a výrobců, je to ještě nedokončená technologie.“

   Co vim, tak z velkych vyrobcu nema nejaky telefon s bezdratovym nabijenim jen a pouze Apple… U vlajkovych lodi to byva uz naprosto bezne.

  • lerion (neregistrovaný): Tak to víš poměrně špatně:) Otázka trochu je, pravda, co je vlastně velký výrobce. Ti jsou v zásadě dva, Samsung a Apple, tedy bezdrát nabíjení má 50% velkých výrobců. Ano, nemám jej pouze Apple. Ano, má jej pouze Samsung.

   V zásadě ses poměrně sekl.

   Jo, možná bychom neměli zapomenout na největšího výrobce u WP (nikoli ale velkého), Microsoft:)

 3. WP (neregistrovaný)

  Zase v tom bude bordel, zadna domluva a finance v tom urcite nehraji roli:)

 4. Luken (neregistrovaný)

  Pokud budou výrobci jako samsung dávat do telefonu oba standardy tak je mi to jedno.

  Samsung s6 umí Qi a PMA

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).