Domů » Bleskovky » První počítače s Snapdragonem 835 a Windows 10 se blíží. Známe parametry toho od HP

První počítače s Snapdragonem 835 a Windows 10 se blíží. Známe parametry toho od HP

Microsoft na konci loňského roku oznámil spolupráci se společností Qualcomm, jejímž cílem je zprovoznit klasická Windows 10 na ARMových čipsetech. První zařízení, která Microsoft nazývá jako „cellular PC“, by měla dorazit ještě před letošními Vánocemi, jedním z nich bude i 12″ notebook od Hewlett-Packard. Ten se nyní objevil jak na stránkách HP Care, tak v benchmarku GeekBench, díky čemuž se můžeme podívat na první specifikace.

Notebook od HP má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 835, jehož benchmarkový výsledek je srovnatelný s vlajkovými smartphony s Androidem; na počítače s procesory Intel Core i3 ale zdaleka nestačí.

Připravované zařízení má přijít ve dvou verzích – se 4 GB RAM a 128GB pamětí typu UFS, či s 8 GB RAM a 256GB úložištěm. V benchmarku proběhl test jak se systémem Windows 10 Pro, tak s odlehčenou verzí Windows 10 S bez možnosti instalovat desktopové win32 aplikace; ty mají být na ARMovém procesoru emulovány, což může ve výsledku snížit jejich výkon.

Chystaná zařízení s Windows 10 a ARMovými čipsety mají nicméně excelovat ve výdrži na jedno nabití, údajně vydrží na příjmu několik dní. Kromě toho tzv. „cellular PC“ přinesou nativní podporu pro připojení k sítím LTE.

Počítače s ARM procesory a Windows 10 mají šokovat několikadenní výdrží na baterii

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments