Domů » Bleskovky » Počítače s ARM procesory a Windows 10 mají šokovat několikadenní výdrží na baterii

Počítače s ARM procesory a Windows 10 mají šokovat několikadenní výdrží na baterii

Qualcomm tento týden pořádal v Hong Kongu 4G/5G Summit, na kterém představil nový čipset střední třídy Snapdragon 636 (více informací), a také demonstroval vůbec první 5G modem X50 pro mobilní zařízení, který zvládne přenosové rychlosti až 5Gbps; v prvních zařízeních by se měl objevit někdy v první polovině roku 2019.

First 5G data connection with the Snapdragon X50 5G modem

Mnohem dříve bychom se měli dočkat počítačů, které pohání současný vlajkový čipset Snapdragon 835 a běží na nich systém Windows 10 on ARM. Podle posledních zpráv serveru Trusted Reviews by první ARMové notebooky s Windows měly přijít ještě letos před Vánoci, dorazí hned několik modelů od známých výrobců, jako jsou Asus, HP či Lenovo.

Na summitu Qualcommu Hong Kongu o těchto zařízeních padlo několik slov, přičemž nejvíce vychvalována byla výdrž na jedno nabití. Ta údajně překonává všechna očekávání a dosahuje až několika dnů. Hlavní programový manažer Partners for Conectivity společnosti Microsoft Pete Bernard uvedl, že s sebou přestal nosit nabíječku a že výdrž bude u těchto zařízení hlavní „game-changer“. Interní testeři prý dokonce reportovali chybu v systému, že jim nefunguje ukazatel stavu nabití, neboť neustále ukazuje plný stav; prý se však nemá jednat o chybu, ale realitu.

Jsme zvědaví, kdy a jaké ARMové počítače s Windows nakonec dorazí, a zda se skutečně bude jednat o takové „game-changery“, jak Microsoft s Qualcommem tvrdí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments