Domů » Bleskovky » První čtečka otisků prstů v displeji má poměrně zásadní nevýhodu

První čtečka otisků prstů v displeji má poměrně zásadní nevýhodu

Společnost Vivo v tomto týdnu představila první smartphone na světě, který má přímo v displeji zabudovanou čtečku otisků prstů. Toto řešení poskytuje společnost Synaptics a spočívá na umístění optického senzoru pod tenký OLED displej. Bohužel tloušťka panelu nad snímačem je pro fungování této technologie poměrně zásadní.

Vivo x20 Plus oficiálně: první smartphone se čtečkou otisků v displeji

Aby čtečka dobře fungovala, nesmí nad ní být umístěno žádné neoriginální sklo nebo fólie; mohlo by totiž dojít ke zkreslení obrazu, který by optický snímač nemusel správně vyhodnotit. Z tohoto důvodu Vivo na svůj telefon umisťuje ochranný film přímo z výroby, po jeho narušení však zřejmě bude nutné zakoupit originální náhradu přímo od výrobce.

Smartphone Vivo X20 Plus se na našem trhu s největší pravděpodobností prodávat nebude, snímač od Synaptics však zřejmě zamíří i pod displeje telefonů jiných značek, u nichž bude rovněž nutné s tímto omezením počítat. Řešením by mohla být nová čtečka od JDI, ta však bude ke komerčnímu využití uvolněna až v příštím roce.

JDI má průhlednou čtečku otisků, kterou lze použít jako přímou součást LCD panelů

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments