Cena:

Prohlédněte si prototyp iPhone 8 na prvních fotografiích

Benjamin Geskin, který se specializuje na tvorbu renderů smartphonů, a který v minulosti „odhalil“ podobu LG G6 či Samsungu Galaxy S8, na svém twitteru zveřejnil tři fotografie, na kterých má být zachycena maketa prototypu iPhone 8.

Maketa potvrzuje řadu starších spekulací – přední stranu by měl z většiny vyplňovat displej a zcela zde chybí domovské tlačítko. Na zadní straně najdeme duální fotoaparát, avšak ve vertikálním umístění. Co zatím zcela chybí, je čtečka otisků prstů. Ta by měla být integrována přímo v displeji, nicméně zprávy z minulého týdne naznačovaly, že by ji Apple mohl přestěhovat na zadní stranu.

iphone_8_maketa

Je dobře známo, že Apple vždy testuje několik různých verzí iPhone 8, a navíc v tomto případě jde jen o nefunkční maketu vytvořenou na CNC stroji. Těžko tedy soudit, zda pochází přímo od Applu, nebo ji někdo vytvořil na základě doposud zveřejněných informací.

iphone8_schema

Oficiálního představení iPhone 8 bychom se měli dočkat v průběhu září a jisté je, že v tento měsíc bude opět Apple svádět souboj se Samsungem. Ten by měl totiž v září představit nový Galaxy Note8, u kterého se rovněž spekuluje s integrací čtečky přímo do displeje. Ostatně, s tímto prvkem měl přijít už Galaxy S8 (recenze), nicméně kvůli náročnosti vývoje se vše nestihlo do řádného termínu.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.