Cena:

Další schéma iPhone 8: tady byste čtečku otisků prstů rozhodně nečekali

I když měl mít původně Galaxy S8 čtečtku integrovanou přímo do displeje, kvůli zpoždění při vývoji technologie se nakonec Samsung rozhodl přestěhovat ji na zadní stranu, za což si vysloužil vlnu kritiky. Ostatně i my v naší recenzi jsme přítomnost čtečky na zadní straně vytýkali.

Koncept iPhone 8 vytvořený na základě nových informací
Koncept iPhone 8 vytvořený na základě nových informací

Stejná očekávání nyní platí pro iPhone 8, který by jako jeden z prvních mohl nabídnout čtečku integrovanou přímo do zobrazovacího panelu. Nicméně nově zveřejněné schéma, které má pocházet přímo z čínské továrny Foxconnu, odhaluje prostor pro čtečku otisků na zadní straně kousek pod nakousnutým jablkem.

iphone8_schema

Je možné, že na návrhu je pouze některý z vývojových prototypů. Je totiž všeobecně známo, že výrobci vždy testují několik modelů s různou konfigurací a s různým rozmístěním prvků. Větší iPhone 8 by měl disponovat 5,8″ OLED displejem a díky bezrámečkovému designu také menšími rozměry, než má 5,5″ iPhone 7 Plus (šířka 72,5 mm, výška 149,5 mm). Menší iPhone 8 by měl mít výšku 137,5 mm a šířku 67,5 mm. Další novinkou má být duální fotoaparát s vertikálním uspořádáním čoček.

Další z konceptů iPhone 8, tentokrát s čtečkou integrovanou přímo do displeje
Další z konceptů iPhone 8, tentokrát s čtečkou integrovanou přímo do displeje

Podle vyjádření některých analytiků by prý, podobně jako u Samsungu, za přesunutím čtečky na záda neměl stát problém s nedostatkem času na dokončení vývoje této technologie, ale strach Applu z nedostatečných zisků, jelikož umístění čtečky na záda vyjde mnohem levněji, než při integraci do displeje. Bude tedy zajímavé sledovat, který z výrobců nakonec jako první s tímto řešením přijde – bude to Samsung s Galaxy Note8, nebo Apple s iPhone 8?Nepřehlédněte

iPhone 8 na podrobných schématech: tenké rámečky, symetrické tělo a duální kamera

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.