iPhone 8 na podrobných schématech: tenké rámečky, symetrické tělo a duální kamera

V letošním roce bychom se měli dočkat speciálního iPhonu, který má být oslavou desátého výročí legendárního jablečného telefonu. Po několika letech by se měli fanoušci Apple konečně dočkat obměny designu, podle současných trendů má např. dojít k lepšímu využití čelní strany displejem. Jak by měl iPhone 8 či iPhone X vypadat, naznačují následující schémata, které údajně pochází přímo od výrobce, společnosti Foxconn.

i-3-2

Pokud se jedná o autentické materiály, dočkáme se skutečně zeštíhlení rámečků, zejména těch nahoře a dole. Displej nebude ani na jedné straně roztažen až ke hranám, což by mohlo přispět vyšší odolnosti při pádu, telefon i nadále zůstane v obou osách symetrický. Tedy alespoň tvarově, horní stranu totiž půjde identifikovat podle výřezu pro sluchátkový reproduktor, selfie kamerku (se schopností rozpoznávat obličej uživatele) a ostatní senzory. Tyto prvky mají být umístěny přímo v místě displeje, konkrétně v horním proužku mezi stavovými ikonami signálu, síly baterie, názvu mobilního operátora, apod.

Chystaný iPhone má dostat 5,8″ OLED displej se zaoblenými rohy a zakřivením plochy při okrajích, součástí displeje má být i čtečka otisků prstů. Ikonické tlačítko Touch ID už očekávat nemáme, stejně tak mají zmizet mechanická tlačítka na kovovém rámu telefonu – mají být nahrazena senzory s haptickou odezvou.

iphone-8-concept1

Na zádech telefonu má být duální kamerka s vertikálním umístěním čoček. Půdorysné rozměry telefonu mají být 67,54 × 137,54 mm, tedy podobné, jako má současný iPhone 7 s 4,7″ displejem.

Pochopitelně s půlročním předstihem před premiérou nemůžeme potvrdit, zda se jedná o autentická schémata, nebo pouze o výtvor některého z fanoušků.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku