Domů » Bleskovky » iPhone 8 na podrobných schématech: tenké rámečky, symetrické tělo a duální kamera

iPhone 8 na podrobných schématech: tenké rámečky, symetrické tělo a duální kamera

V letošním roce bychom se měli dočkat speciálního iPhonu, který má být oslavou desátého výročí legendárního jablečného telefonu. Po několika letech by se měli fanoušci Apple konečně dočkat obměny designu, podle současných trendů má např. dojít k lepšímu využití čelní strany displejem. Jak by měl iPhone 8 či iPhone X vypadat, naznačují následující schémata, které údajně pochází přímo od výrobce, společnosti Foxconn.

i-3-2

Pokud se jedná o autentické materiály, dočkáme se skutečně zeštíhlení rámečků, zejména těch nahoře a dole. Displej nebude ani na jedné straně roztažen až ke hranám, což by mohlo přispět vyšší odolnosti při pádu, telefon i nadále zůstane v obou osách symetrický. Tedy alespoň tvarově, horní stranu totiž půjde identifikovat podle výřezu pro sluchátkový reproduktor, selfie kamerku (se schopností rozpoznávat obličej uživatele) a ostatní senzory. Tyto prvky mají být umístěny přímo v místě displeje, konkrétně v horním proužku mezi stavovými ikonami signálu, síly baterie, názvu mobilního operátora, apod.

Chystaný iPhone má dostat 5,8″ OLED displej se zaoblenými rohy a zakřivením plochy při okrajích, součástí displeje má být i čtečka otisků prstů. Ikonické tlačítko Touch ID už očekávat nemáme, stejně tak mají zmizet mechanická tlačítka na kovovém rámu telefonu – mají být nahrazena senzory s haptickou odezvou.

iphone-8-concept1

Na zádech telefonu má být duální kamerka s vertikálním umístěním čoček. Půdorysné rozměry telefonu mají být 67,54 × 137,54 mm, tedy podobné, jako má současný iPhone 7 s 4,7″ displejem.

i-3-3

Pochopitelně s půlročním předstihem před premiérou nemůžeme potvrdit, zda se jedná o autentická schémata, nebo pouze o výtvor některého z fanoušků.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Ako koncept to vyzerá zaujímavo, ale je vôbec z technického hľadiska možné to aby bola „selfie“ kamera priamo v displeji (či pod displejom) aby to aj fungovalo? Taktiež ten výsek pre reproduktor sa mi akosi nezdá.

 2. Vypadá to je reskin iPhone 3G :D

 3. BTW může mi někdo vysvětlit na co je to obří tlačítko po straně? :D

  • Tím se zapne ten obrázek na krabičce a začne to říkat tra la la tra la la ….. :-)
   Vážně těžko říct. HW tlačítko na foťák se dává standardně na pravou stranu. Ale proč by tam dávali HW tlačítko když je lepší ťuknout na display… Že by chybka malíře?
   Každopádně to nevypadá špatně. Osobně bych trošku ubral v těch zaobleních jak v rozích, tak i v přechodu na zadní stranu, ale jinak si myslím, že to bude mnohem praktičtější než zakulacený display Samsungu.

   • Uměl bych si představit že to bude na nějaký scrolling v něčem. Myslim ale, že se tu míchají dvě spekulace dokopy. Je nesmysl mít takováto tlačítka pokud by byla haptická odezva.

 4. „Zakřivení plochy pro krajích“, jako že to bude mít zyhnutý displej do rámečku? Zajímavé.

 5. vy si myslite, ze ty fotaky dualni jsou hezky? Me se od ty doby co tam jsou strasne nelibi. Apple to na rozdil od ostatnich podla mne pokazil. :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).