Galaxy S8 měl mít čtečku integrovanou do displeje. Změna přišla na poslední chvíli

Jedním z největších lákadel nového Galaxy S8 měla být čtečka otisků prstů integrovaná přímo do displeje. Samsung na této technologii pracoval se společností Synaptics a do vývoje investoval nemalé peníze. Existovala prý celá řada vývojových prototypů Galaxy S8, které měly čtečku v zobrazovacím panelu, nicméně funkčnost nebyla ideální a tak se vývojový tým na poslední chvíli rozhodl čtečku přesunout na zadní stranu.

Právě Galaxy S8 se čtečkou u fotoaparátu měl být jakými „záložním plánem“ pro případ, kdyby to nevyšlo. Přední část měl totiž vyplňovat především Infinity displej a pro tlačítko by zde zkrátka nebylo místo.

sn-fingerprints_1

Samsung v minulém roce investoval do vývoje této technologie od společnosti Synaptics, nicméně výsledky byly poměrně frustrující,“ řekl zdroj blízký Samsungu ve vyjádření pro server The Investor. „S blížícím se termínem zahájení sériové výroby se společnost rozhodla přemístit tento prvek na zadní stranu zařízení, stalo se tak doslova za pět minut dvanáct,“ dodává zdroj, který si přál zůstat v anonymitě.

Tip: předobjednejte si telefon u vybraných partnerů a získejte jej dříve, než ostatní. Galaxy S8 za nejlepší cenu naleznete zde, Galaxy S8+ zde.

Samsung však na vývoji technologie se Synpaticsem nadále pracuje, tak doufejme, že se jim povede vyvinout funkční řešení, se kterým bychom se v září mohli setkat například u Galaxy Note8. A do hry by mohl vstoupit i Apple, u jehož iPhone 8 se integrace tohoto prvku také očekává.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku