Domů » Bleskovky » Galaxy S8 měl mít čtečku integrovanou do displeje. Změna přišla na poslední chvíli

Galaxy S8 měl mít čtečku integrovanou do displeje. Změna přišla na poslední chvíli

Jedním z největších lákadel nového Galaxy S8 měla být čtečka otisků prstů integrovaná přímo do displeje. Samsung na této technologii pracoval se společností Synaptics a do vývoje investoval nemalé peníze. Existovala prý celá řada vývojových prototypů Galaxy S8, které měly čtečku v zobrazovacím panelu, nicméně funkčnost nebyla ideální a tak se vývojový tým na poslední chvíli rozhodl čtečku přesunout na zadní stranu.

galaxys8

Právě Galaxy S8 se čtečkou u fotoaparátu měl být jakými „záložním plánem“ pro případ, kdyby to nevyšlo. Přední část měl totiž vyplňovat především Infinity displej a pro tlačítko by zde zkrátka nebylo místo.

sn-fingerprints_1

Samsung v minulém roce investoval do vývoje této technologie od společnosti Synaptics, nicméně výsledky byly poměrně frustrující,“ řekl zdroj blízký Samsungu ve vyjádření pro server The Investor. „S blížícím se termínem zahájení sériové výroby se společnost rozhodla přemístit tento prvek na zadní stranu zařízení, stalo se tak doslova za pět minut dvanáct,“ dodává zdroj, který si přál zůstat v anonymitě.

Tip: předobjednejte si telefon u vybraných partnerů a získejte jej dříve, než ostatní. Galaxy S8 za nejlepší cenu naleznete zde, Galaxy S8+ zde.

Samsung však na vývoji technologie se Synpaticsem nadále pracuje, tak doufejme, že se jim povede vyvinout funkční řešení, se kterým bychom se v září mohli setkat například u Galaxy Note8. A do hry by mohl vstoupit i Apple, u jehož iPhone 8 se integrace tohoto prvku také očekává.

Jiří Hrma

5 komentářů

 1. Už aby to tady bylo.

 2. Já pevně doufám že se to povede integrovat už právě do Galaxy Note 8. Řada Note je to můj favorit a tak jsem na něj zvědavej.

 3. Nechcete vytvořit jeden článek o SG S8 a ten jen vždy jednou, dvěma větami aktualizovat?
  Vždyť to je denně dva tři články o ničem.

  • Huawei P, Samsung Galaxy S, Apple iPhone, tři nejzásadnější přístroje, holt i s adekvátní mediální pozorností.
   Vtipné je, jak jsou aktuální Huawei a Samsung zpackaný (z pohledu ergonomie), tak jestlipak bude na sklonku léta hatrick nebo někdo udrží zdravý rozum, je to napínavé:)

   • Pro tebe vždycky uni, je to přece Apple, ten přece udává, co je rozumné a co ne. :) A teď vážně, hattrick to bude, protože iPhone zajisté nebude mít jack, tudíž letos bída. Zachránit to letos může už jen Note 8. Pokud předvede ctecku v displeji, tak by musel Apple odebrat třeba fotoaparát, aby to trumfnul :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).