Domů » Bleskovky » Synaptics představil čtečku otisků, kterou lze zabudovat pod displej. Nabídne ji Galaxy S8?

Synaptics představil čtečku otisků, kterou lze zabudovat pod displej. Nabídne ji Galaxy S8?

Společnost Synaptics představila nejnovější model čtečky otisků prstů, s níž se setkáme u zařízení příštího roku. Nový optický senzor je navržen tak, aby jej bylo možné zabudovat pod ochranné sklo displeje, údajně i s mírným zakřivením, které výrobci nazývají jako 2,5D efekt.

sn-fingerprints_1

Nové snímače by se neměly zaleknout ani vlhkých prstů, a díky ukrytí senzoru za ochranným sklem by měly být mnohem odolnější. Synaptics je partnerem mnoha výrobců smartphonů včetně Samsungu, tudíž se spekuluje, že jeho chystaná vlajková loď Galaxy S8 bude prvním smartphonem, který služeb této čtečky využije. Galaxy S8 má totiž podle posledních spekulací přijít s bezrámečkovým designem bez tlačítek na čelní straně, tudíž se zabudování čtečky otisků pod ochranné sklo displeje nabízí.

Samsung bude diktovat: Galaxy S8 nabídne čtečku otisků přímo v displeji

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).