Domů » Bleskovky » Příští rok má přinést dva nové iPhony: oba s OLED displejem a ocelovým tělem

Příští rok má přinést dva nové iPhony: oba s OLED displejem a ocelovým tělem

V letošním roce Apple představil zároveň hned tři nové iPhony, čímž poměrně znepřehlednil své portfolio, neboť novinky spolu nesdílí číselné generační označení; důvodem je zřejmě prostý fakt, že iPhone X byl původně plánovaný na rok 2018 (více informací). Podle uznávaného analytika Ming-Chi Kuo z KGI Securities Analyst bude příští rok opět ve stádiu zjednodušování nabídky – dorazit mají pouze dva iPhony, které budou postaveny na základech výročního iPhonu X.

Oba příští iPhony mají disponovat bezrámečkovými OLED displeji s výřezem na kamerku TrueDepth, ta zcela nahradí čtečku otisků prstů; ta má ostatně podle Kua chybět i u příští generace iPadů Pro. Sbohem také máme dát hliníku, rámeček obou příštích iPhonů má být po vzoru iPhonu X vyroben z nerezové oceli. Oba iPhony se mají lišit velikostí, přičemž nástupce iPhonu X má být tím menším.

iPhone X: recenze

Test iPhone X: jednoduše nejlepší iPhone v historii

Otázkou je, co udělá příští rok Apple s cenou. iPhone X v nejmenší paměťové variantě pořídíte za 30 tisíc korun, a pokud se pokračovatelé „osmiček“ nechystají, bude zřejmě chystaný iPhone (XI?) nejlevnější telefon v jablečném portfoliu. Za větší iPhone (IX Plus?) si Apple naúčtuje pochopitelně více, v největší paměťové konfiguraci může stát i okolo 40 tisíc korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. 40 000 to je ještě v pohodě.

 2. Na jednej strane je mi to úplne jedno aj keby stál 150 000 €. Na druhej sa obávam že týmto trendom zvyšovania ceny sa nakazia aj konkurenti a zase ceny mobilov stúpnu.

 3. Přesně tak to bude. Samsung Galaxy S9 bude začínat klidně na 25 tisících a bude vlastně ještě ten levný a cenově výhodný konkurent pro iPhone. :-D

 4. Nakaziť sa mozu – ale konkurencia ich stiahne dole – takze by sa museli dohodnut vsetci vyrobcovia a cenu drzat – co sa im nepodari lebo vzdy jeden polavi – iphone v istom slova zmysle nema konkurenciu

 5. Já si myslím že ten menší bude SE len v novom cena ostane taka Aka je co už tam navysia nemaju co

 6. Nalim Akjětam

  iPhone vlastním a neměnil bych,akorát klesne prodej novinek, koupil jsem iPhone 6s 64gb za 24500 a dnes ho seženu za 18. Počkám si rok a mám slušný telefon. Novinky nechám nedočkavým hlupákům co rádi zbytečně vyhazují peníze. U iPhone super bezpečí, android už vesele platí mobilem u mé komerční banky. iPhone to nepodporuje, není to tím,ze by to neumel, bude mít důvod. iPhone a bezpečí je jako auto a VOLVO.

  • „není to tím,ze by to neumel“ … je to tím, že to neumí. iOS potřebné API nenabízí, platby pomocí NFC jdou jen v rámci Apple Pay (samozřejmě s patřičnými procenty z platby pro Apple). Pokud by byl v Androidu závažný problém, nepovolí platby Visa ani Mastercard. Na rootlých telefonech aplikace NFC platby odmítají, ae je to samozřejmě závod mezi autory a uživateli rootu a vývojáři bankovní aplikace o detekci rootu. Ve výsledku, pokud je někdo takový dobrodruh, že provozuje bankovnictví a platby na rootlém telefonu, tak si nějaký průšvih i zaslouží.

 7. Já doufám v iPhone SE 2 :D ten první se mi mrtě líbil, tak něco takového, kompaktního by se mi líbilo.

 8. Ano, zase to bude nejlepší iPhone všech dob :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).