Domů » Bleskovky » iPhone X měl vyjít až v roce 2018, o Touch ID se prý ani neuvažovalo

iPhone X měl vyjít až v roce 2018, o Touch ID se prý ani neuvažovalo

Vice prezident Applu Dan Riccio v nedávném rozhovoru pro server Mashable.com mluvil o tom, jak se vyvíjel výroční model iPhone X. Rozhovor mimo jiné nepřímo potvrzuje to, co mnozí asi tušili. Vydání iPhonu X nebylo původně plánováno společně s Osmičkami, bezrámečkový model měl mít svou vlastní premiéru až následujícího roku.

Důvodem pro vydání společně s iPhony 8 a 8 Plus je podle Riccia to, že se „se spoustou tvrdé práce, talentu, odvahy a odhodlání podařilo dokončit práci na vývoji již tento rok“. O pravdivosti jeho vyjádření však lze trochu pochybovat. Velmi pravděpodobné se totiž zdá spíše to, že se Apple cítil pod tlakem přijít s přístrojem, který by mohl vizuálně konkurovat vlajkovým lodím konkurence, jako je třeba Samsung Galaxy S8, Essential Phone nebo LG V30. Inovované iPhony osmé generace sice přišly se spoustou změn pod pokličkou, avšak po vizuální stránce jsou téměř identické jako tři roky staré iPhony 6.

iPhone X: recenze

Poměrně překvapivý je ale další fakt, jenž popírá dosavadní spekulace. Dan Riccio uvedl, že se v Applu již od brzkých fází vývoje nového modelu nepočítalo s použitím Touch ID, protože si byli jisti kvalitou Face ID.

iPhone X v očích recenzentů není dokonalý: vykousnutý displej a náladové odemykání obličejem

Všechny předchozí informace o neúspěšné snaze integrovat čtečku otisku prstu do displeje se tak jeví jako mylné. Zde není příliš důvodů, proč představiteli Applu jeho verzi příběhu nevěřit. Jediným alternativním vysvětlením by byla snaha vyhnout se kritice příznivců Touch ID, kteří Apple kritizují pro neschopnost zdokonalení technologie pro nasazení přímo v displeji.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

5 komentářů

 1. Ale TouchID má Apple pod displejem od prvního dne;) Přitom článek ví, že jde o to mít ho v displeji „…integrovat čtečku otisku prstu do displeje…“.
  Nebo šlo o domněnku, že by Apple měl TouchID integrovat do spodního okraje v nějaké zmenšené podobě?

  • Tomáš Krompolc

   Myslím, že lze použít v tomto významu i obrat „pod displejem“, ale aby nedocházelo k nedorozuměním, tak jsem to změnil. Děkuji za upozornění ;)

 2. keci v kleci.

  nechteji proste jen rict ze IPhone X ma nedostatky, ktere nemohli dodelat (touchID v displayi). Reknou ze o tom nikdy neuvazovali, ale to bude slavy az za rok dva ho uvedou zpatky haha.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).