Přechod z iOS na Android nikdy nebyl snazší. Google vydal aplikaci pro migraci dat

android vs ios

Omrzel vás život v jablečném ekosystému a uvažujete o přechodu na Android? Odteď budete mít migraci dat jednodušší. Google totiž vydal pro iOS aplikaci Switch to Android, která se o přesun důležitých dat postará.

Switch to Android: snadný únik z jablečného světa

Nová aplikace od Googlu bude fungovat poměrně jednoduše – na smartphonu s Androidem necháte vygenerovat QR kód, ten v aplikaci Switch to Android na iOS zařízení načtete a vyberete si data, která chcete z iOS přenést. Aplikace umí provést migraci kontaktů, událostí v kalendáři, fotografií a videí. Nadto aplikace zvládá přenést konverzace z iMessage do aplikace Zprávy (iMessage bohužel pro Android neexistují a nikdy nebudou) a také poradí, jak přesunout data z iCloudu na Disk Google.

android clanek unsplash

Aplikaci lze v tuto chvíli nainstalovat za pomoci přímého odkazu – v App Store ji prozatím vyhledat nelze. Koneckonců Google zatím její existenci nikde nekomunikoval, takže se tak nejspíš teprve chystá učinit.

‎Switch to Android
Cena: zdarma

Pokud se chcete vydat opačnou cestou, tedy z Androidu na iOS, tak i pro vás existuje aplikace. Jmenuje se Přechod na iOS a najdete ji v Obchodu Google Play.

Přechod na iOS
Cena: zdarma
Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku