Apple konečně prozradil, proč se nikdy nedočkáme iMessage pro Android

Velikou konkurenční výhodou, kterou má iOS oproti Androidu, je bezesporu komunikační služba iMessage, která je přímo integrována do nativní aplikace Zprávy. Pro mnoho uživatelů se stalo iMessage jedním z hlavních důvodů, proč platformu od Applu jen tak nemohou opustit.

V Applu si této závislosti na iMessage byli vždy vědomi, a právě proto někteří zaměstnanci proti aplikaci na Android aktivně bojovali. Informace ze zákulisí se na světlo světa dostaly kvůli nadcházejícímu soudnímu sporu mezi Applem a firmou Epic, tvůrcem populárního Fortnite. Právníci Epicu podali v rámci sporu dotaz, jak to tenkrát bylo s iMessage pro Android.

iMessage

Komunikační platforma iMessage spatřila světlo světa v roce 2011 společně s iOS 5 a na MacOS se dostala o méně než rok později. Začátkem roku 2013 se iMessage mělo podívat také na Android, nicméně vysoce postavení zaměstnanci, v čele s Craigem Federighim a Philem Schillerem, byli zásadně proti.

Nepřehlédněte – Konkurence pro Google? Apple prý připravuje vlastní vyhledávač

„iMessage pro Android by odstranilo jedinou překážku pro rodiny, aby svým dětem pořídily telefony s Androidem,“ řekl na konto portu iMessage Federighi. Phil Schiller zašel ve svých protestech ještě o něco dále. „Vydání iMessage na Android by nám způsobilo více škody než užitku,“ řekl Schiller.

Ačkoli bylo několik pokusů, jak dostat populárního kecálka na nejpopulárnější mobilní systém na planetě, žádný z nich nebyl jednoduchý a bezchybný. Google poměrně nedávno začal prosazovat konkurenci pro iMessage s názvem RCS, tedy Rich Communication Services. Kdy se dočkáme plošného nasazení, nicméně není jasné.

iphone 12 mini 06
iPhone 12 mini

Jedno řešení, jak iMessage na Androidu provozovat, přece jenom existuje. Jmenuje se Beeper, nicméně tahle služba nepřistupuje ke službě přímo, ale skrze vzdáleného prostředníka. Tím může být buď neustále spuštěný počítač Mac s nainstalovanou aplikací Beeper Mac nebo jailbreaknutý iPhone s nainstalovanou aplikací.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku