Zdroj: JumpStory

Apple vrací úder. Na Epic Games podává žalobu a požaduje vysoké odškodné

Před měsícem rozpoutalo vývojářské studio Epic Games válku se společnostmi Apple a Google. Firma potichu aktualizovala herní hit Fortnite a propašovala do něj vlastní systém plateb obcházející platební systémy od Apple a Google.

Apple žaluje Epic Games o 600 milionů dolarů

Obě firmy tento krok uznaly jako porušení pravidel svých obchodů a hru Fortnite odstranily, Apple navíc Epicu zrušil vývojářský účet. Studio Epic Games podalo na oba giganty žalobu, Apple nyní odpovídá stejnou zbraní – žaluje Epic Games za porušení podmínek, a navíc si nárokuje odškodné ve výši 600 milionů dolarů. To má být částka, kterou údajně tvůrci Fortnite vydělali díky využívání App Store a poskytnutým API.

Fortnite

Apple v žalobě tvrdí, že se studio Epic Games tváří jako moderní Robin Hood, ale ve skutečnosti jde miliardový moloch, který pouze nechce platit za hodnoty, které mu App Store poskytuje. O peníze jde totiž v tomto sporu především; Epic Games totiž bojuje proti 30% desátku, který si Apple (i Google) bere z každé transakce provedené skrze obchod aplikací.

Na rozdíl od Applu však Epic nepožaduje žádné odškodné, ale chce otevřít diskuzi o tom, že Apple a Google zneužívají své monopolní postavení a neumožňují do svých uzavřených ekosystémů vpustit další hráče.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku